Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ericsson będzie wspierał telefonizację Afryki

Ericsson będzie wspierał telefonizację Afryki

WitekT 10 Września 2007 14:09

0 0

Ericsson ogłosił partnerstwo z Instytutem Ziemi Uniwersytetu Columbia, w celu zapewnienia łączności w projekcie Millenium Villages. Partnerstwo to zostało zawarte, aby dostarczyć telefonię komórkową oraz Internet dla około 400 tys. ludzi w dziesięciu krajach Afryki.

Projekt Millennium Villages jest inicjatywą stawiającą sobie za cel wyrwanie wiejskich, afrykańskich społeczności z potężnej biedy, w której żyją miliony ludzi w Afryce. Obecnie projekt funkcjonuje w 79 wioskach, w których mieszka średnio po 5 tys. ludzi, dotykając kwestie związane z rolnictwem, ochroną zdrowia, edukacją, rozwojem infrastruktury, równością płci, rozwojem przedsiębiorczości itd. Projekt Millennium Villages jest realizowany w ramach partnerstwa pomiędzy Insytutem Ziemi, Millenium Promise oraz United Nations Development Programme (UNDP).

Udostępnienie rozwijającym się wioskom telefonii komórkowej poprawi podstawową infrastrukturę (ochrona zdrowia, edukacja czy bezpieczeństwo). Istotne jest także ułatwianie i wspieranie wzrostu ekonomicznego oraz rozwoju gospodarczego. Połączenie informacji oraz technologii telekomunikacyjnej gra istotną rolę w walce z ubóstwem. Na całym świecie, mobilne technologie udowadniają, że są ważnymi narzędziami w dystrybucji informacji dotyczących przedsięwzięć prywatnych realizowanych wśród ubogich, wiejskich społeczności. Jednocześnie, poprawiają one i zwiększają efektywność istniejących systemów edukacji, ochrony zdrowia oraz w sferze biznesu.
Z ponad 3 miliardami użytkowników technologie mobilnych na całym świecie, telefony komórkowe grają kluczową rolę jako jedno z najważniejszych narzędzi do walki z ubóstwem, szczególnie dla oddalonych od ośrodków cywilizacji społeczności. Mobilne technologie nie tylko ułatwiają komunikację pomiędzy krajami, ale również są motorem napędowym dla rozwoju i dają siłę dla wzrostu ekonomicznego.

Ericsson będzie łącznikiem pomiędzy lokalnymi operatorami: MTN, Zain (wcześniej znanym pod nazwą MTC) oraz Cetel, w celu rozwoju strategii telekomunikacyjnej i dostarczenia łączności komórkowej dla terenów wiejskich. Ericsson będzie również blisko współpracował z operatorami w celu poznania i rozwoju spersonalizowanych usług oraz aplikacji, spełniających potrzeby mieszkańców wiosek. Ericsson wdroży swoje produkty oraz rozwiązania skupiając się na pobudzaniu przedsiębiorczości, walce z AIDS oraz malarii, dostarczaniu Internetu do szkół, wspieraniu rozwoju gospodarstw rolnych, a także zapewnieniu połączeń alarmowych.

Ponadto, wykorzystując doświadczenia uzyskane na rozwijającym się rynku indyjskim, Ericsson dostarczy łączność odległym, ubogim w surowce terenom poprzez użycie energii odnawialnej. W pierwszej fazie Ericsson i Sony Ericsson dostarczą telefony komórkowe. Będą one także współpracować przy rozwoju ładowarek opartych na energii słonecznej, które zostaną dostarczone do każdej wioski. Ten nowy produkt umożliwia naładowanie, co najmniej 30 baterii do telefonów komórkowych dziennie oraz ośmiu telefonów jednocześnie w każdej wiosce.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2007-09-10 21:40:21  host: akb179.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a kogo tam stac na telefon

 • 0

  2. ~  2007-09-10 22:49:30  host: eej114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zdziwiłbyś się. Mieszkają tam ludzie, których stać na telefon, o którym ty... możesz tylko pomarzyć.

 • 0

  3. ~  2007-09-10 23:23:30  host: akb179.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ty napewno wiesz o jakim ja moge pomarzyc. W Polsce tez mieszkaja ludzie ktorzy maja to co ty tylko mozesz sobie wysnic

 • 0

  4. ~z  2007-09-10 23:26:07  host: efq18.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tam to raczej bardziej potrzebują coś zjeść.

 • 0

  5.  2007-09-11 08:19:44

  wiadomość dnia :)

 • 0

  6. ~  2007-09-11 12:02:16  host: eej114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  3 - I co z tego, że w Polsce też mieszkają bogaci ludzie - czy ja napisałem, że nie? A co mnie to obchodzi. Co to ma do rzeczy? Jednak w przeciwieństwie do ciebie nie wypisuje takich bzdur, jakie ty wypisujesz w poście 1. :-(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-236-61.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet