Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era zniknie i stanie się T-Mobile

Era zniknie i stanie się T-Mobile

Ringu 17 Stycznia 2011 08:36

0 0

Prezes zarządu PTC, Miroslav Rakowski, poinformował o rozpoczęciu analiz rebrandingu - Era zniknie i stanie się T-Mobile najprawdopodbniej w II kwartale tego roku.

Rakowski twierdzi, że taka zmiana przyniesie wiele korzyści. W związku z tym, że T-Mobile działa w wielu krajach pojawią się nowe produkty związane z połączeniami międzynarodowymi i roamingiem. Nowa marka nie będzie konkurować na rynku ceną - nie będziemy ani najtańsi, ani najdrożsi - powiedział prezes PTC w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.




W 2011 roku PTC zamierza skupić się na usługach internetowych. Co prawda spółka zamierza wziąć udział w przetargu na częstotliwości LTE, jednak budowa sieci tego rodzaju nie jest priorytetem ani dla PTC, ani dla grupy Deutsche Telekom. Według Rakowskiego na rynku jest jeszcze niewystarczająca ilość smartfonów wykorzystujących tą technologię: przyszłością transmisji danych będzie dostęp przez telefony, czy tablety, a nie przez komputery.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 168
  • 0

    181. ~  2011-01-23 20:01:38  host: public88570.cdma.centertel.pl

    jedyna sieć która podniosła wszystko o stawkę VAT. Era cienko przędzie oj cienko. Liderem napewno będzie. Sam fakt, że nawet magazyny przenieśli z Annopol w Wawce gdzieś tam pod Ożarów gdzie Tiry nie mogą wykręcić już świadczy o czymś.

  • 0

    182. ~Cundelbury  2011-01-23 21:21:29  host: dum42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy też będą fałszować podpisy, co mnie spotkało. Wypowiedziałem abonament wg wszelkich zasad i dostałem karę umowną za zerwanie rzekomego przedłużenia. Zażądałem kopii tego aneksu, bo go na oczy nie widziałem, a tam chamsko podrobiony "mój" podpis. Ostrzegam: nic przez telefon i nic z kurierami!!!

  • 0

    183.  2011-01-23 21:26:19

    tĘ technologię

  • 0

    184. ~  2011-01-23 21:35:01  host: aalp82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    178. ~Q Dlaczego myślisz , że zmiany ery odbiją sie kosztem subdealerów??

  • 0

    185.  2011-01-24 07:35:57

    @184 - Na tę stronę wchodzą ludzie którzy uczą się wróżenia z fusów i testują swoje przepowiednie zanim przesiądą się na kulę. W zasadzie ta strona jest dla początkujących wróżbitów.

  • 0

    186. ~Damian  2011-01-25 00:26:36  host: 178-36-36-186.adsl.inetia.pl

    Kolejne zarżnięcie kury, znoszącej złote jajka. Kto mi wytłumaczy, jak wytłumaczyć ekonomicznie re branding na T-Mobile, koro będzie to kosztowało dużo i co roku będzie wymagało kolejnych opłat? Dla mnie jest to zwykłe działanie na szkodę spółki i powinno być obiektem zainteresowania organów ścigania.

  • 0

    187. ~net,skid1  2011-01-25 13:31:02  host: 14-149.beskidmedia.pl

    Bo się odbije i to szerokich echem. Prawdopodobnie era chce zamknięcia części sklepów bo ma ich za dużo.

  • 0

    188. ~pysia  2011-01-25 19:33:34  host: user-188-33-154-1.play-internet.pl

    A mozna przy tej okazji pozegnav sie z erą? tzn rozwiazać wczesniej umowę abonamentu bez płacenia kary?

  • 0

    189.  2011-01-26 10:37:25

    181 - nie wszystkie ceny podwyższono o nowy VAT, np. pakiet smsów w Tak-taku HOT ma taką samą cenę, 6 zł. Poza tym nawet po podwyżkach, na wiele usług Tak-tak ma bezkonkurencyjną ofertę, zresztą podwyżka to 1 grosz na minucie do wszystkich - osobiście nie odczułem wzrostu kosztów.

  • 0

    190. ~xxxx  2011-01-26 17:39:14  host: bgx15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    haha niech jeszcze zmienia tak tak na ja ja , to ktos jak bedzie sie pytal w czym mam to mam powiedziec ze w jajach hahah

  • 0

    191. ~PracownikEry  2011-01-26 20:22:34  host: 188.146.127.197.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Era zniknie razem z normalnością!!! Jestem pracownikiem Ery od 6 lat moje wyniki pracy są bardzo dobre a pracodawca wymyślił sobie jakieś konkursy i abym nadal zachował stanowisko muszę przystąpić do ponownej rekrutacji... dlatego wnoszę, że to naprawdę koniec normalnych relacji w tej firmie i zatrudnianie pociotków staje się normą!

  • 0

    192. ~ZICO  2011-01-27 12:03:11  host: abiy104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #160: To, że akurat n niego korzystam wcale nie znaczy, że go dokarmiam-nie pomyślałeś o tym? #186: Tak jest tylko z twojego punktu widzenia. Dla właścicie3li to ogromna korzyść bo koszt rebrandingu zwróci im się z nawiązką już po roku a potem będą już tylko same zyski. Na rebranding wydadzą 100mln zł a zakładając, że tzw. "opłata licencyjna" będzie na poziomie Centertela tj 1,6% wartości przychodów to za 1 rok działalności Niemcy wyprowadzą z Polski około 150mln zł a więc już w pierwszym roku będą 50mln do przodu. Nie dziw się więc, że robią rebranding. Powinieneś się raczej dziwić skąd tyle naiwnego optymizmu wśród piszących o rzekomych "cudach" jakie ma dać t-mobile. Tym bardziej, że najlepszym przykładem tej naiwnosci jest orange.

  • 0

    193. ~Eagle  2011-01-27 17:42:39  host: dynamic-78-8-132-149.ssp.dialog.net.pl

    Ktoś z Was zaiteresował się następującymi słowami: "przyszłością transmisji danych będzie dostęp przez telefony, czy tablety, a nie przez komputery."? Żegnajcie laptopy :/ Gorszej głupoty w życiu nie słyszałem... the future is now.

  • 0

    194.  2011-01-27 20:40:45

    Taaaaaa już dziś wywalam komputer i korzystam z netu tylko przez mojego HTC który ma 2.8 cala o ile mnie pamięć nie zawodzi. To jest dobre dla dzieci albo ludzi którzy muszą mieć stały i mobilny dostęp np. do skrzynki mailowej. Mam dostęp do netu w pracy i w domu tak więc wytrzymam bez przeglądania stron w pozostałym czasie.

  • 0

    195.  2011-01-28 19:11:34

    @167 Nie chce mi się streszczać całości, więc krótko: obejrzyj proszę reportaż, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem, a potem się zastanów, czy w ogóle odniosłeś się do mojej wypowiedzi... Mała wskazówka: skup się proszę na rozróżnieniu między zobowiązaniem do doładowania karty co miesiąc a wyłączeniem karty doładowanej zgodnie z regulaminem i z dodatnim saldem na koncie, ale... zbyt rzadko używanej.

  • 0

    196. ~Młody  2011-01-30 12:35:45  host: 178235045094.oswiecim.vectranet.pl

    Jak będzie zmiana to chciałbym żeby zaoferowali za doładowanie konta dłuższe połączenia wychodzące,a nie za 30 zł na miesiąc,a później blokada no chyba że za 50zł na trzy miechy.Play ma od 5 zł na cały rok i to jest najlepsze,anie konieczność doładowań za 30 zł. Ja mało dzwonie,ale muszę non stop doładowywać za 50zł lub 30 zł żeby mieć wychodzące połączenia. Ja się nic z tym nie zmieni to trzeba będzie się przenieść do play fresh. Obecnie mam Heyah.

  • 0

    197. ~Karzet  2011-06-02 12:20:57  host: host-213-25-175-27.instalnet.com.pl

    Takie rzeczy tylko w erze ^^

  • 0

    198. ~krzysiek  2011-06-05 14:40:48  host: 109.95.202.105

    Czy era w związku ze zmianą nazwy przysłała zmiany w regulaminie swoim klientom z możliwością zerwania umowy bez konsekwencji?

  • 0

    199.  2011-06-05 14:43:17

    krzysiek: Ty nie zawierasz umowy ani z Erą, ani z T-Mobile - więc na jakiej podstawie chcesz wypowiedzieć umowę z PTC?

  • 0

    200. ~  2011-06-13 22:19:12  host: p15-07.opera-mini.net

    No i co jojo? Znowu wyszedłes na durnia. Lepiej ci wychodzi liczenie groszy niż przewidywanie przyszłości.

Dodaj swoją opinię