Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era wprowadza pakiety danych w roamingu

Era wprowadza pakiety danych w roamingu

LuiN 20 Grudnia 2010 09:47

0 0

Od 21. grudnia dostępne będą w Erze pakiety danych do wykorzystania w krajach Unii Europejskiej.

Klienci taryf abonamentowych Ery będą mogli aktywować dzienne, siedmiodniowe oraz trzydziestodniowe pakiety danych do wykorzystania w roamingu na obszarze Unii Europejskiej. Każdy z pakietów będzie można aktywować dowolną ilość razy w okresie rozliczeniowym.

Pakiet Ważność Cena netto SMS na numer 80818
blueconnect roaming UE 4 MB 1 dzień 7,32 zł bc4
blueconnect roaming UE 40 MB 1 dzień 49 zł bc40
blueconnect roaming UE 160 MB 7 dni 149 zł bc160
blueconnect roaming UE 400 MB 30 dni 299 zł bc400
blackberry roaming UE 5 MB 7 dni 50 zł bb5





Przed wyczerpaniem pakietu klient otrzyma SMS informujący o przekroczeniu 80% dostępnej ilości MB oraz po 100% o jego całkowitym wykorzystaniu. Po wyczerpaniu każdego pakietu użytkownik zostanie skierowany na stronę, na której będzie mógł ponownie dokonać zakupu usługi.

Jeżeli jednak nie zdecyduje się na to będzie mógł nadal korzystać z transmisji danych zgodnie z obowiązującą stawką dla Eurotaryfy i Strefy, która wynosi 80 groszy netto za 100 kB naliczane osobno za dane wysłane i odebrane.

Zobacz: regulamin "Blueconnect roaming UE".
Zobacz: regulamin "Blackberry roaming UE".

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 2

    13.  2010-12-20 11:10:54

    Niech no porządek zrobią w tym Parlamencie Europejskim z takim zdzierstwem! Normalnie towar deficytowy ten internet w roamingu. 5MB za 50zł. Buhahaha. Gadu Air ma stawkę 1,22zł za 100kB więc wyjdzie 61zł za 50MB. Też cholernie drogo po obniżce,ale bez pakietu!! A ZDZiERA bierze za pakiet troche mniej raptem. Śmiech na sali. Niech no porządek zrobią z takim oszustwem w biały dzień. Rozumiem takie ceny ale w latach 90tych a nie w czasach globalizacji XXI wieku i latania za granice tanimi liniami za 100zł:)

  • 0

    14. ~Miron  2010-12-20 11:13:43  host: sub208-158.elpos.net

    12-ka poszukaj sobie darmowych hot spots na lotniskach np. w Niemczech....Najtansza oferta T-Mobile okolo 8Eu za godzine...

  • 1

    15.  2010-12-20 11:16:56

    Jak dla mnie, przyszłościowe rozwiązania muszą być następujące: 100MB za 5zł w Gadu Air w Polsce = 25MB za 5zł w roamingu. I bez gadania głupiego że się nie opłaca. Nakazać operatorom zdrowych stawek i całkowitej konkurencji w roamingu w kwestii transmisji danych, nawiązywania umów i współdzielenia pakietów internetowych wykupionych w sieci w kraju macierzystym z możliwością ich wykorzystania w roamingu. Tutaj Parlament Europejski musi działać! Ale myśle że tam komisarz też kase dostaje na boku od opów i morda blada. Świat zszedł na psy.

  • 2

    16. ~Zdegustowany  2010-12-20 14:09:28  host: host-89-228-227-223.kalisz.mm.pl

    Założę się, że te pakiety, podobnie jak krajowe, także mają WYMUSZONĄ I NIEMOŻLIWĄ do wyłączenia kompresję danych. Na szczęście w przyszłym roku odchodzę z Ery i ich g*** internet już mnie nie interesuje.

  • -1

    17.  2010-12-20 15:09:50

    drogo? to chyba niektorym sie kalkulatory popsuly... Play za 1MB z naliczaniem co 100KB zyczy sobie w strefie euro 20zl, orange 1zl za 50KB czyli tez 20zl za 1MB (pakiety 3MB/miesiac za 97,60zl z rozliczaniem co 10KB lub 2MB codziennie za 8zl/dzien, tylko w jednej okreslonej sieci, bez mozliwosci sprawdzenia ilosci danych rowniez z co rozliczaniem 10KB), plus bierze za 100KB "jedyne" 4,88zl co daje "tylko" 48,80zl za 1MB. era bez pakietow bierze 80gr za 100KB.

  • 1

    18.  2010-12-20 15:28:57

    Ad.17 bedąc w ubiegłym tygodniu we Włoszech, dostałem sms-a na służbowego Plusa że transmisja 50kB w roamingu w Vodafone IT to 1zł, więc to i tak drożej niż w Gadu Air w którym 100kB kosztuje w Eurostrefie 1,22zł.

  • 1

    19.  2010-12-20 15:48:44

    bandyctwo.... przy okazji mam pytanie czy np jak Niemiec we Francji czy Anglii chce korzystać z roamingu (lub na Odwrót, Anglik, Francuz) to też są takie ceny?? PS. przy okazji gdzieś czytałem że np Hiszpania i Portugalia zniosły między sobą roaming na rozmowy ciekawe jak z internetem??

  • 1

    20.  2010-12-20 16:04:56

    @19 poczytaj http://tnij.org/vodafoneie

  • 1

    21.  2010-12-20 16:43:23

    Strata pieniędzy takie pakiety. Jak już ktoś naprawdę potrzebuje i orientuje się w temacie to lepiej kupić jakąś kartę na miejscu bez obaw o wielki rachunek.

  • -2

    22. ~Q  2010-12-20 18:29:27  host: static-201-10.is.net.pl

    do wszystkich frustratow narzekajacych na ceny "polskich" operatorow za granica - wyprowadzcie sie z Polski, tego kraju co tak zdzire ze swoich mieszkancow. Kupcie sobie cegle/modem w jakiejs zagranicznej sieci i problem z glowy. Nie pasuja wam stawki? nie kupujcie tych umow! proste. Moim zdaniem to jest super rozwiazanie bo jestesmy w stanie z gory wiedziec ile to nas bedzie kosztowac a do tego w Erze bedzie najtaniej. Kij w Playa wlozony. A od nowego roku sie zobaczy, co zmiana na T-mobile da starej poczciwej Erze. Zgodnie z moja wiedza atakujemy P4 i to konkretnie, szczegolnie oferta w roamingu. Co do jakosci uslug to na chwile obecna Play jest w epoce kamienia lupanego. Wiekszosc klientow, ktorzy z Ery zwiali zaczyna to rozumiec i powoli wracaja. Gdy tylko oferta sie nieco polepszy to widze odwrot w statystykach kwartalnych typu pozyskani/utraceni klienci na korzysc Ery/T-mobile. Pogadamy za kilka miesiecy szanowni frustraci :)

  • 2

    23. ~  2010-12-20 20:03:08  host: z02-07.opera-mini.net

    Ad 22. Tylko niezapomnijcie dac w swoich ofertach abonametowych minut do wszystkich sieci bo w tej chwili dla nowych klientow ich nie macie.

  • 1

    24.  2010-12-20 21:37:29

    W wakacje byłem we Włoszech, to tam normalna transmisja pakietowa w roamingu wychodziła taniej niż te pakiety... ehhhh

  • 0

    25. ~użytkowniczka  2010-12-20 21:48:24  host: cable194106211-041.astral.lodz.pl

    Moi drodzy buntujący się teraz płacicie w UE za każde rozpoczęte odebrane lub wysłane dane 80 gr. Przeliczając bardzo szybko możecie nabić sobie rachunki po kilkadziesiąt złotych, a potem płacz....

  • 1

    26. ~mirekb  2010-12-20 22:56:12  host: user-188-33-135-148.play-internet.pl

    ostatecznie wzialbym pf do opery nmini ale sadze ze lokalnego prepaida data szybko bym znalazl zanim przekroczylbym granice

  • 0

    27. ~M.G.  2010-12-21 12:10:12  host: c140-34.icpnet.pl

    Śmieszą mnie wypowiedzi typu: bo w Erze w strefie Euro to najdrożej. Przejrzyjcie sobie cenniki operatorów i zobaczycie, że na chwilę obecną lepszej ofert nie ma żadna sieć. Wiadomo pozostają darmowe hotspoty, ewentualnie oferty operatorów z kraju, w którym się przebywa. Ale w takim przypadku trzeba też wziąć po uwagę, że jak np. obywatel Niemiec przyjeżdża do Polski to też woli korzystać z kart polskich operatorów, aniżeli ze swojej karty np. T-Mobile. A i owszem - nikogo nie bronię, też jestem za globalizacją ofert. "Pozdrawiam" Playowców :-P Wszystkim życzę Wesołych Świąt and Happy New Year

  • -1

    28. ~M.G.  2010-12-21 12:21:48  host: c140-34.icpnet.pl

    Pozdrawiam 22.Q Sam jestem w Erze prawie 11 lat i jestem bardzo zadowolony. Miałem kiedyś PLAY Online -- zasięg -- jako stacjonarny gdzieniegdzie się nadaje - tyle. Teraz mam bc i w miejscach gdzie kiedyś mogłem pomarzyć o zasięgu w PLAY zasięg mam -- raz lepszy, raz gorszy, ale zawsze mogę się połączyć. Kiedyś pracowałem w salonie ERA i najbardziej śmieszą teksty typu, bo ja jestem w Erze już 18 lat. Zastanów się wpierw ile sieci komórkowe istnieją a potem gadaj takie głupoty.

  • 1

    29.  2010-12-21 16:15:19

    blueconnect jest co raz bardziej rozwijany z tego, co widzę. Najpierw wprowadzili blueconnect Max (również w Tak Taku), który daje nielimitowany dostęp do neta w komórce, a teraz pakiety w roamingu.

  • -1

    30.  2010-12-28 23:27:35

    Nie jest źle, na pewno wyjdzie taniej niż bez pakietów, 160 mb na tydzień jest akurat do umiarkowanego surfowania po sieci.

  • 0

    31. ~NET  2011-01-02 11:32:04  host: 90-156-49-136.internetia.net.pl

    prosze o podpowiedz jestem zielony.Jaki koszt internetu w telefonie w ofercie tak-tak.Rzeczywiscie 9 zł i nielimitowany.Czy trzeba oprocz właczenia (jakim kodem?)właczyc jakąś kompresacje czy od razu hula bez problemów?

  • 1

    32. ~  2011-01-02 12:44:44  host: z18-02.opera-mini.net

    Net jest limitowany do 16kb/s

Dodaj swoją opinię