Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era uderza poziom wyżej w sprawie Germanosa

Era uderza poziom wyżej w sprawie Germanosa

WitekT 16 Lutego 2007 12:04

0 0

PTC dalej ostro gra z Germanosem - tym razem rozesłała po centrach handlowych prośbę o przejęcie lokalu po dealerze i kontynuowanie w tym samym miejscu sprzedaży usług Ery.

W piśmie sygnowanym przez samego członka zarządu PTC Klausa Tebbe pada stwierdzenie, że od 1. marca Germanos nie będzie miał prawa prowadzić wysp blueconnect, a od 1. maja - sprzedawać usług PTC. Tebbe w piśmie wyjaśnia wszystkie zawiłości sytuacji wynikające z przejęcia Germanosa przez P4, podkreśla dobrą i udaną dotychczasową współpracę z centrum handlowym oraz wyraża poważne zainteresowanie przejęciem praw do użytkowania lokalu po dealerze. Natomiast jeżeli nie będzie to możliwe, prosi o możliwość wynajęcia innego lokalu w tym centrum lub możliwość postawienia własnej wyspy.




Jak udało nam się dowiedzieć, pozostali operatorzy mają w umowach z dealerami pierwszeństwo w pierwokupie nie tylko całych salonów, ale i samych wynajmowanych przestrzeni w wypadku zmiany akcjonariatu dealera bądź rozwiązania umowy.

Wcześniej PTC wypowiedziała umowę dealerską firmie Mobile Phone Telecom w trybie natychmiastowym, co było zagraniem va banque. Z jednej strony operator stracił 100 punktów sprzedaży z dnia na dzień, z drugiej - z racji tego, że 90% tej sieci to były sklepy franczyzowe i subdealerskie, stawiał kilkadziesiąt firm w sytuacji braku przychodów do momentu startu sieci Play. Ten ciekawy przypadek opisywaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32.  2007-02-18 14:59:05

    Na dzisiaj, albo raczej na koniec 2006 r. Plus i Orange miały taką samą ilość klientów post-paid - ok. 4,8 mln "sztuk" ;-) Ile więc Era ma/miała? Nie mów, że to tajemnica jakas...

  • 0

    33.  2007-02-18 15:01:22

    wlo: "jakbym mógł" = "jakbym dokładnie wiedział". ;) Po prostu jak sobie rozmawiam z ludźmi z PTC, to tego typu rzeczy padają.

  • 0

    34.  2007-02-18 15:03:01

    nie, pomyłka... Plus miał 4,2 mln post-paid i 7,8 mln pre-paid... Ale to nie ważne. Jeśli Orange chwali się, że wyszli na pierwsze miejsce, biorąc pod uwagę popularność TT i Heyah w stosunku do GO i POP, to nie sądzę, żeby przodowali w klientach abonamentowych właśnie. Ale to tylko moje przypuszczenia. Jeśli możesz je wyprostować, byłoby super.

  • 0

    35.  2007-02-18 15:04:18

    ano właśnie... Tak samo mówi każdy z ludzi pozostałych operatorów i pewnie każdy mówi, ze to raczej on ma rację ;-)

  • 0

    36. ~raga  2007-02-18 21:27:17  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    PTC da sobie spokojnie rade bez Germanosa

  • 0

    37.  2007-02-19 11:20:51

    wlo: szczerze, nie bardzo moge sie polapac w Twoich postach, ale jedno wychwycilem - odnosnie "tragicznych taryf ery" to pragne poinformowac, ze mam abo w erze i place 60 PLN za 160 minut do "gdzie chce", wiec przekalkuluj sobie to i prosze podaj mi przyklady kto z konkurencji ma lepsza taryfe. Pozdrawiam

  • 0

    38. ~andrew  2007-02-19 11:42:46  host: doo11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    germanos frajer, że zrezygnował z ery!!!!

  • 0

    39. ~andrew  2007-02-19 11:45:07  host: doo11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i jesli ktoś straci, to na pewno nie Era.

  • 0

    40. ~xyz  2007-02-19 12:25:20  host: rev-27.malnet.pl

    napisz do nich! Może nie wiedzą jaki straszny błąd popełnili?:)

  • 0

    41.  2007-02-19 12:50:28

    Era to marka, nie potrzebująca tak marnego dealera jak Germanos, przede wszytskim nie lojalnego dealera.

  • 0

    42.  2007-02-19 13:21:49

    Obok silnego, najlepszego prepaida na rynku Era ostatnio umacnia oferty postpaid. W każdym abonamencie już paczka darmowych minut, i dobre telefony w cenach dla ludzi- w przeciwieństwie do orange. To jest siła ery.

  • 0

    43.  2007-02-20 12:25:40

    tez zauważyłem zmiany, zmiany na lepsze. A co do marki era, to może to dziwne, ale t-mobile korzystając z doświadczeń i osiągnieć ery wzmocni ja.

  • 0

    44. ~piotrb  2007-02-20 17:53:46  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    DT odłożył w czasie rebranding...więc poczekamy...długo

  • 0

    45.  2007-02-20 18:04:28

    xlord - nie korzystasz zapewne z cennika a z promocyjnego cennika? Ja mówię o cennikach a nie o zakupie nowej aktywacji w promocji, czy przedłużaniu i wiązaniu się na tej "wiecznej" promocyjnej taryfie ;-) Rzeczywiście - to dobra cena. Nie mówię, że nie. Ale powiedz - jakie maż możliwości w ramach tej umowy?

  • 0

    46. ~wałach  2007-02-20 22:33:27  host: tsk1.nat.tsk.pl

    no dobra wlo - w takim razie cenniki nie promocyjne w orange i plusie są lepsze ? - powiedz chociaż ilu abonentów kupuje "nie promocji" nową aktywację, bez sensu jest takie rozumowanie

  • 0

    47. ~andrew  2007-02-21 11:20:45  host: dop52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale to żadne odkrycie, że od jakiejś połowy roku era ma w abo naprawde niezłe bonusy jak choćby te minuty darmowe.

  • 0

    48.  2007-02-22 17:17:10

    nie wiem czy to cennik promocyjny czy nie. Po prostu przedłużając umowę zamiast brać aparat na złodziejskie raty wziąłem dodatkowe pakiety minut za free, co w połączeniu ze zniżką 50% na abonament tyle mi wyszło. Jak już wspomniał "wałach" + zeznania ludzi w moim otoczeniu potwierdzają, że ludzi nie wiążących się umową, czy to z powodu na aparat za złotówkę, czy dodatkowych minut, po prostu nie ma. Swojego czasu porównywałem oferty operatorów w taryfach mnie interesujących i ERA wypadła najlepiej. Dodając do tego jakość świadczonych usług + podejście do klienta w BOA oceniam ich najlepiej. Jakby co nadal czekam na przykłady lepszych taryf niż w erze. Pozdrawiam

  • 0

    49. ~g300  2007-02-24 12:55:03  host: apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

    xlord-No tak a ile minutek miałbyś gdybyś sobe zażyczył K800i nie mówiąc ile musiałbyś dopłacic?

  • 0

    50. ~g600  2007-02-25 16:17:39  host: dpg211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy germanos ma tylko punkty czy tez przedstawicieli do biznesu?

  • 0

    51.  2007-02-26 08:50:40

    g300-nie zażyczyłbym sobie k800i, bo jak już wspomniałem oferty u operatorów na telefony to złodziejskie kredyty (oprocentowanie ca. 50% w skali roku - po 2 latach 100%), wiec telefony kupuję na wolnym rynku.

Dodaj swoją opinię