Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era: tania licencja niedozwoloną pomocą

Era: tania licencja niedozwoloną pomocą

WitekT 15 Kwietnia 2005 08:13

0 0

Zapisane w warunkach przetargów na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej preferencje dla potencjalnych nowych operatorów mogą być nielegalną pomocą publiczną.

Uważamy cały czas, że warunki przetargu preferują nowych operatorów. Naszym zdaniem jest to pomoc publiczna. Pytamy różne instytucje w Polsce i w Brukseli (m.in. do Komisji Europejskiej - przyp. red.), czy taka pomoc jest zasadna - powiedział w czwartek dziennikarzom Tadeusz Kubiak, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej.
W ocenie Kubiaka dotychczasowi operatorzy, chcąc zrównoważyć ofertę nowych konkurentów, musieliby zapłacić 4,5 razy więcej za licencję (przy założeniu, że w przetargu nie otrzymaliby oni punktów za spełnianie warunków konkurencyjności, i zakładając, że nowi gracze otrzymaliby za to kryterium maksymalną ilość punktów).

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~messer  2005-04-15 10:34:00  host: ws194.internetdsl.tpnet.pl

    Pytajcie dalej gnoje...

  • 0

    2. ~Art  2005-04-22 10:55:00  host: host-ip26-252.crowley.pl

    Zrobią wszystko zeby nie wpuscic 4 operatora na nasz rynek... i w sumie nie ma sie co dziwic :D... osobiscie mam nadzieje ze ten operator numer 4 w naszym kraju pojawi sie bo napewno wyjdzie to nam zwyklym ludziom na dobre...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet