Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era - standaryzacja APN-nów

Era - standaryzacja APN-nów

LuiN 20 Sierpnia 2008 18:46

0 0

Do tej pory klientów Era Mix i Tak Tak obowiązywał specjalny APN do połączeń z Internetem: erainternettt. Od 21. sierpnia, do odwołania Era udostępnia dla nich także APN działający dotychczas jedynie w przypadku ofert abonamentowych.



Nowy dla klientów platformy prepaid i MIX APN: erainternet, będzie działał równolegle do starego APN-u. Ujednolicenie tego parametru ułatwi konfigurację telefonów operatora niezależnie od oferty z jakiej korzysta klient.




Nie wykluczone (zbieżność terminów), że zmianę narzuca wejście do oferty operatora telefonu Apple iPhone 3G, który oprócz blokady SIMLOCK może mieć także wprowadzone na stałe ustawienia konfiguracyjne - nie jest to jednak informacja potwierdzona.

Nie podano informacji na temat ewentualnego ujednolicenia także punktów dostępowych dla WAP-u i MMS-ów. Nazwa użytkownika i hasło podczas wprowadzania ustawień są identyczne z nazwą punktu dostępu (APN).

Źródło tekstu: Era, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2008-08-20 19:56:47

    to rajca, w plusie za 20 zl jest 50mb z rozliczaniem do bajta

  • 0

    9.  2008-08-20 19:57:43

    Era TT forever :)

  • 0

    10.  2008-08-20 20:09:46

    8-nie za 20zl tylko 10.

  • 0

    11.  2008-08-20 20:25:31

    TT forever ale tylko dla tych, którzy nie mają wyjścia, hehe.

  • 0

    12.  2008-08-20 20:40:38

    10: no dokładnie :)

  • 0

    13. ~ms93  2008-08-20 20:53:19  host: 87.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    O, i co ja widze - nowe IP w Erze (patrz moje). Co dziwne, jade na EDGE, a nie UMTS...

  • 0

    14. ~~ms93  2008-08-20 21:02:02  host: inet20909nc-1.eranet.pl

    I juz wrocilo do normy - chyba cos mnie zle podlaczyli, bo zerwalo polaczenie :P A co najlepsze, tamten host to nie ip z jego poczatku (to jest Slovak Telekom), tylko 213.158.197.87...

  • 0

    15. ~eroex  2008-08-20 21:03:35  host: glh202.internetdsl.tpnet.pl

    Mam dobrą pamięć, a ostatnio utkwiło mi w niej, żeby uciekać z ery gdy tylko zakończy się okres trwania umowy. O dobrego klienta trzeba zadbać. era o tym nie wie.

  • 0

    16. ~ms93  2008-08-20 21:05:37  host: 81.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Sorki za spam, ale juz wiem o co chodzi - na APN erainternettt daje host *.umts.dynamic.eranet.pl, a na apn erainternet daje inet*.eranet.pl. Lacze sie z BC prepaid.

  • 0

    17.  2008-08-20 21:21:57

    Ad 8 i ad 10. W Simplusie są dwa dobre pakiety 20mb za 5 zł i 50mb za 10 zł. W nowej taryfie abonamentowej Plusa (minutowa) jest pakiet 100mb za 10 zł i 250mb za 20 zł. Era może się skryć. Już miesiac temu wywaliłem Tak Taka i kupiłem starter Simplusa i cięzko w miesiącu wykorzystać choćby 2 pakiety 50mb a często z netu komórkowego korzystam. Ostatnio jechałem autobusem na trasie Krotoszyn - Poznań i Krotoszyn - Ostrów Wielkopolski i non stop przegladałem siec przez Operę Mini. Może z 10mb mi zużyło nie więcej. Do tego sprawdzałem co kilka minut w zasięgu jakich sieci jestem i tak cała trasa między Krotoszynem a Ostrowem Wlkp w 3G Playa oraz od Krotoszyna aż do okolic Nowego Miasta nad Wartą zasięg 3G Playa. Inne sieci tylko EDGE. Byłem zaszokowany tym jak zasięg Playa rośnie. Tylko czekam na jakieś nowe oferty na pakiety danych w tej sieci. Tak 100mb za 10 zł i kupuje ich starter.

  • 0

    18.  2008-08-20 21:24:42

    Dobry ruch ze strony Ery. Po co robić zamieszanie z różnymi konfiguracjami telefonu do różnych ofert gdy i tak dla wielu użytkowników samo ustawienie telefonu jest kłopotliwe.

  • 0

    19. ~bolek  2008-08-20 21:54:30  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    ladnie to sie naprawde przyda duzy plusik dla ery, co do pakietow jest jak jest nie jest zle, kto potrzebuje ten wykupuje kto nie ten nie, zreszta kto bedzie mial iphona z nowym abo ma zyc nie umierac:) ale generalnie wracajac do meritum dobry krok ery

  • 0

    20.  2008-08-20 22:59:54

    bolek - z pakietami na transmisje danych w Erze jest fatalnie. Gdyby było w miarę dobrze to nie latałbym z dwoma telefonami tylko dobrałbym pakiet 100 lub 150 mb na miesiac do abonamentu i miał swiety spokój. Obecnie w Era komfort 100 mb w pakietach po 5mb kosztowałoby mnie 100 zł miesiecznie. W simplusie mam to za 20 zł i nalicznie z dokładnościa do 1 bajta.

  • 0

    21. ~  2008-08-20 23:43:47  host: p03-15.opera-mini.net

    Era to szczyt bezczelności i chamstwa, oraz tupetu, bo sobie tak układają regulamin, że wszystkie wredne, chamskie, oraz złodziejskie chwyty stają się przez to legalne. Kpina i złodziejstwo, to naliczanie transmisji danych w erze, bo gdzie jest tak, aby liczyć osobno dane wychodzące i osobno przychodzące?? Do tego kiedyś w tak tak było taktowanie co... 0,5mb! A te 500kb było za 50gr, więc przy taktowaniu osobno wychodzących i przychodzących, to jedno klikniecie dawało 1mb! Czyli 1zł! Pantg

  • 0

    22.  2008-08-21 00:21:08

    No niestety. Era zatrzymała się w rozwoju i żaden iphone jej nie pomoże w odbiciu się od dna. Ktoś na wyższym stołku w Erze powinien poderwać zadek i wykonać jakąś pracę póki nie będzie za późno.

  • 0

    23. ~mirekb  2008-08-21 09:17:14  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    regulamin tej promocji : Regulamin oferty promocyjnej "Pakietowa transmisja danych przez APN erainternet dla użytkowników blueconnect starter" .@16 nie masz racji drogi kolego,ja mialem host typu IP.dynamic.umts na ABO bc i jak sprawdzalem predkosc przez speedtest pokazywało ponad 200kb/s i faktycznie byl to umts ale wystarczylo kliknac na youtube czy naszaklasa i juz zmieniało host na ..eranet.pl.po prostu uwazam ze wywalało mnie z umts i szlo po edge,jak chcesz sprawdz na abo.jest dla mnie jasne ze era wie dokladnie jaki ma zasieg i skonfigurowana siec.słabo poza miastami wiec musi optymalizowac obciazenie sieci.szkoda ze nie inwestuja w zasieg.nawet w orange tak nie ma.liderem jest plus i cenowo i jakosciowo.w moim wojewodztwie rzecz jasna

  • 0

    24. ~damian  2008-08-21 10:00:42  host: dpq244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakby nie patrzec będzie sprawniej działało , a o to chodzi. wiele osób ma problemy z zaawansowaną konfiguracją swego telefonu, teraz będzie "samo " się ustawiało optymalnie

  • 0

    25.  2008-08-21 10:07:28

    Dobry krok bo Plus i Orange juz dawno poszly w tym kierunku. APN powinny byc takie same dla prepaid i postpaid. W koncu trzeba ulatwaic zycie userom. Co do jakosci sieci to niestety era ma chyba najwieksze plecy. We Wrocławiu sa miejsca gdzie 3G nie ma w centrum na zewnatrz budynkow. Najlepiej wypada Play, potem Plus i Orange ale pomarancza ostatnio dostawia duzo nadajnikow 3G bo niewiele ustepuje Plusowi

  • 0

    26.  2008-08-21 14:33:29

    A ja nigdy nie zrozumiem dlaczego wszyscy normalni operatorzy mogą mieć APN-y "internet" i "wap" a Era musi mieć to swoje "erainternet". Że niby mają jakiś inny internet? Lepszy? Mniej zaspamowany? Z fajniejszymi koleżankami na nasza-klasa? Przecież internet jest jeden.

  • 0

    27. ~  2008-08-25 00:24:32  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    @26: Wytłumaczenie jest proste. Gdyby Era miała taki sam APN oraz login i hasło jak inni operatorzy, to użytkownicy bez zmiany konfiguracji mogliby porównywać jakość usług Ery z innymi operatorami i mogłoby to skutkować utratą klientów. Obecnie jeśli ma sie jako: APN, login oraz hasło ustawione "internet", to wystarcza tylko przełożyć SIM-kartę, żeby sie przełączyć pomiędzy Plusem, Orange i Playem. A ponieważ użytkownicy nie potrafią zmienić sobie konfiguracji, więc nie maja porównania i wydaje im się, że jest dobrze.

Dodaj swoją opinię