Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era skarży się na Ideę do UOKiK

Era skarży się na Ideę do UOKiK

WitekT 7 Grudnia 2004 10:51

0 0

Era twierdzi, że Centertel świadczy niektóre usługi poniżej kosztów. W ostatnich dniach listopada Bogusław Kułakowski, szef Polskiej Telefonii Cyfrowej skierował pismo prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w którym opisuje działania Centertela, operatora sieci Idea.

Zdaniem Bogusława Kułakowskiego, konkurent świadczy część usług dla klientów indywidualnych poniżej kosztów. Chodzi o ofertę Jedna Idea. Operator sieci Era podejrzewa, że agresywna polityka cenowa Centertela możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu jej głównego udziałowca. Zdaniem PTC, urząd powinien rozważyć, czy te praktyki wymagają analizy, wyjaśnienia i ewentualnych działań organów sprawujących administrację w zakresie konkurencji na rynku.
PTC zastrzega, że również inni operatorzy mogą być zmuszeni do świadczenia części usług poniżej kosztów.

Co ciekawe, kilka dni po wysłaniu tego pisma Era wprowadziła taryfę Jedyna, której ceny są na podobnym poziomie co w ofercie Idei.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
 • 0

  17. ~ksad  2004-12-15 21:38:00  host: dial-1656.zgora.dialog.net.pl

  Drodzy Dyskutanci, spoko! Jak wiadomo, najlepiej glosuje sie nogami, tzn. wyborem operatora. Era ma ich obecnie ok. 10 mln. A więć?

 • 0

  18. ~jacek110  2004-12-16 12:08:00  host: ip-81-210-115-234.netia.com.pl

  do mario:nie chcialem cie urazic.
  do obserwator:mieszkam na wybrzezu i jeszcze ani razu nie stracilem zasiegu.w niektorych miejscach w polsce moze byc slabszy sygnał ale często jest to spowodowane rowniez rodzajem aparatu.np ericsson ma slabszy sygnał niż siemens-poparte doswiadczeniem i badaniami.popieram w pelni klex.
  era oferuje o wiele wyzszy poziom obslugi niz Idea.Korzystam z telefonu w erze od 8 lat.przez krotki okres mialem idee i jestem bardzo zawiedziony poziomem uslug swiadczonych przez ptk centertel.teraz tez mam drugi telefon w idei i nadal zawodzi mnie sposob postepowania z klientami.z ery jestem bardzo zadowolony pomimo ze ma troszeczke wyzsze ceny za uslugi.polecam ere wszystkim dojrzlym urzytkownikom telefonow komorkowych.

 • 0

  19. ~pol  2004-12-16 15:35:00  host: espol2-nat.espol.com.pl

  Zaliczylem w swoim życiu i Plusa i Ere, od 70 mies. jestem w Idei, od jej samych początków. Od tam tej pory śmieję się ze wszystkich moich znajomych co mają numery na 6.. a oni sie tylko wk.... że do końca umowy jeszcze tyyyle czasu. Ostatnio mam abonament 122zł brutto i nie jestem w stanie przegadać wszystkich 350 minut. 35gr/min. to nawet heyah wysiada. Zmagazynowalo mi sie juz 900min. nieprzegadanych, i co mam z tym zrobić?? Jakość obsługi w biurach mam gdzieś (zresztą jest OK, nie narzekam) jak korzystam z telefonu bez żadnych stresów, kiedy chce i ile...

 • 0

  20. ~Adolf  2004-12-16 18:55:00  host: proxy2.tkdami.net

  ja pozostane w plusie.mam abonament na jeszcze chu***ych warunkach ale nie narzekam.a za rok przedłuże sobie umowę...chyba, że będą gdzieś ciekawsze promocje

 • 0

  21. ~stz  2004-12-16 23:04:00  host: cij56.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Adolf: Nie wiem czy czytałeś dokładnie nowy regulamin świadczenia usług przez operatora Plusa - firmę Polkomtel, który teraz każdy dostał wraz z rachunkiem. Pisze w nim jasno, że w związku z wprowadzeniem nowego regulaminu abonent może wypowiedzieć umowę bez poniesienia żadnych konsekwencji finansowych. Byłem w M-Punkcie i powiedzieli mi, że mimo iż mam starą umowę to mogę zmienić na nową przed upływem ważności poprzedniej umowy. Starą umowę rozwiązujesz, a podpisujesz nową. Oni Ci blokują dotychczasowy numer, tak że dostaniesz nową umowę, ale ze starym numerem.

 • 0

  22. ~bodo  2004-12-17 13:30:00  host: dli82.neoplus.adsl.tpnet.pl

  do "pol": popieram "Idea" to jest to!
  Osobiście byłem abonentem Ery i bardzo szybko zrezygnowałem.Od 6 lat jestem w Idei i jestem z tego zadowolony.Dotychczas nie miałem najmniejszych trudności w załatwianiu czegokolwiek w biurach Idei.Zresztą jako abonent,wszystkie sprawy zwiazane z ze zmianami abonentowymi,wymianą telefonu,zmianami w usługach załatwiam wyłącznie telefonicznie bo do tego telefon też się nadaje.Faktem jest (mieszkam w Warszawie) że sa takie miejsca gdzie przez Erę i Plusa nie pogadasz Idea radzi sobie doskonale.Znam to osobiście bo udostępniałem własnego telefonu znajomym.Piszę to na podstawie własnego doświadczenia z operatorem jakim jest Idea. Pozdrawiam

 • 0

  23. ~GSM  2004-12-19 02:08:00  host: xz54.internetdsl.tpnet.pl

  Komu jeszcze wrocławska firma Kruk wysłała bezprawne wezwania do zapłaty listem zwykłym za NOM, za okres kiedy bez podpisywania umowy można było dzwonić, czyli 1 lipca 2001-31 lipca 2002r. ?
  Firma ta łamie prawo, gdyż nie ma żadnych podstaw prawnych do płacenia tej kwoty. Żaden Sąd w Polsce nie wyda nakazu zapłaty na podstawie billingów. A nawet jeśliby takowe były (przykładowo, bo nie ma) to i tak roszczenie uległo przedawnieniu po 2 latach. Zgodnie z interpretacją Sądu Najwyższego długi wobec firm telekomunikacyjnych ulegają przedawnieniu po 2 latach. Normalnie to jest 3 lata.
  Dlatego firma KRUK stosuje metody zabronione prawem, a mianowicie groźby bezprawne, w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, co wyczerpuje przestępstwo z artykułu 191 paragraf 2 Kodeksu Karnego, zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zastanawiam się, czy tych dwóch listów(do tej pory przyszły dwa, w październiku 2004 i teraz, w połowie grudnia) nie zgłosić do Prokuratury, jako zawiadomienie o przestępstwie.
  Komu przyszły podobne, bezprawne listy? I co o nich sądzicie?

 • 0

  24. ~Mrs Douglas  2004-12-19 11:24:00  host: xe58.internetdsl.tpnet.pl

  ERA - 6 lat, żadnej próby zatrzymania kilenta przy sobie, rachunki wyższe niż średnia w sieci. Zasięg - słabiutki, był dobry na telefony "z antenką" kilka lat temu, teraz już nie. Idea jak dotąd tylko sporadycznie i na chwile gubiła zasięg. w erze szlag mnie trafiał jak we własnym mieszkaniu musiałem szukać zasięgu! dodam, że mieszkam w bloku, tuż przy A1. Ponadto bardzo podoba mi sie usługa PRZYJACIEL, między innymi dlatego idea:) poza tym naprawdę nie wiem, dlaczego era ma niby wysoką jakość obsługi i co tu trzeba obsługiwać... idiotyczny argument

 • 0

  25. ~Klex  2004-12-19 23:53:00  host: dur155.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To skoro Idea jest taka ok to dlaczego przy konczącej sie umowie nie zacheca do pozostania w sieci?? Era daje 20 dodatkowych min i jednosekundowe naliczanie. Albo aparaciki do wyboru.Z IDEĄ miałem taki przypał, ukradli mi tel do konca umowy 20miesiecy wiec zrywam umowe czyli ta tamte czasy około 700zł spoko ale dlaczego przez kolejne 4 miechy przychodza faktury do zapłacenia?? i co teraz przychodza pisma ze sprawe bierze firma i beda sciagac dług bo nie płace rachunków. Który operator ma taki burdel???

 • 0

  26. ~Klex  2004-12-19 23:54:00  host: dur155.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To skoro Idea jest taka ok to dlaczego przy konczącej sie umowie nie zacheca do pozostania w sieci?? Era daje 20 dodatkowych min i jednosekundowe naliczanie. Albo aparaciki do wyboru.Z IDEĄ miałem taki przypał, ukradli mi tel do konca umowy 20miesiecy wiec zrywam umowe czyli ta tamte czasy około 700zł spoko ale dlaczego przez kolejne 4 miechy przychodza faktury do zapłacenia?? i co teraz przychodza pisma ze sprawe bierze firma i beda sciagac dług bo nie płace rachunków. Który operator ma taki burdel???

 • 0

  27. ~domin  2004-12-20 13:14:00  host: uf166.internetdsl.tpnet.pl

  Ha a ja jestem od ponad dwóch lat w Idei (POP) i w Erze (abonament 500minut) i powiem Wam, że jakiekolwiek uogólnianie jest bez sensu, każda sieć ma swoje plusy i minusy, w sumie każdy system się sprawdza i tylko bardzo zawężony sposób używania telefonu może dawać tak radykalne oceny z Waszej strony. I prawda - jak wejdzie czwarty operator to dopiero zobaczymy jak tanio może być, bo wydaje mi się że dojdziemy do 40 groszy na minutę w standardzie.

 • 0

  28. ~jacek110  2004-12-20 16:02:00  host: ip-81-210-115-234.netia.com.pl

  do domin:w koncu jakas rozsądna opinia.pozdrawiam.

 • 0

  29. ~bodo  2004-12-20 16:05:00  host: dkf73.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Faktycznie uogólmianie wad i zalet działań poszczególnych operatorów mija się z celem.Nie jest prawdą że IDEA nic nie robi aby zatrzymać klientów.Osobiscie mam 5 telefonów aktywowanych w planie IDEA FIRMA .Zgadzam się że działania operatora mogą być różne, zależnie od wysokości rachunków płaconych przez abonenta. Byłoby dla mnie dziwne gdyby IDEA nic nie robiła aby zatrzymać mnie przy sobie.Natomiast traktowanie per-noga abonenta POP nie jest zrozumiałe,niemniej taki abonent (kupujący kartę 50zł. raz na 3 miesiące)też powinien być ważny.Wracając do pierwszego wątku,to zależnie od podpisywanego aneksu do umowy,czyli na dalsze 12 lub 24 miesiące zawsze miałem możliwość wymiany telefonu,którego cena jest oczywiście związana z planem taryfowym oraz czasem przedłużenia umowy.

 • 0

  30. ~STANOWCZE NIE DLA PLUSA!!!  2004-12-20 17:24:00  host: g19.softel.elblag.pl

  Plus jest lepszy od IDEI??Weżcie Wy sie w czółko palnijcie, najlepiej tak, żebyście już nigdy nie powstali nie blużnili!!! Plus jest po prostu do bani. PRZEMĘCZYŁEM SIĘ u nich DWA lata i nigdy już tego błędu nie zrobię...Plus to paranoja, taka sieć nie powinna istnieć. Mówicie, że w Idei jest kiepska usługa...Być może, ale ja na takową nie natrafiłem jak dotąd...a w plusie??TE BAŁWANY NIC NIE WIEDZĄ!!! Jak tacy ludzie mogą pracować. Już lepiej żeby zasilali bezrobotnych w naszym posranym kraju!!! W regulaminie zawsze był myczek, w razie zmniany regulaminu można było rozwiązać umowe bez zadnych konsekwencji.Tak tez zrobiłem, ale dostałem rachunek + 750 zeta kary za zerwanie. Dzwonie z ryjem, ze o ch chodzi, a oni mi mówią, że tak nie można. Pojechałem z prawnikiem i z Kodeksem Prawnym( dodam,że to ja miałem racje) i powiedzieli mi, ze to Plus i ze nie mozna.Wytlumaczeni bylo takie: Panie bo to Plus Gsm jest wlasnie....Szkoda mi nerwow na ta z****aną siec....NIGDY WIĘCEJ...a wy ludziska postudiujcie psychologie i wtedy zrozumiecie strategie IDei i wasze nerwy na nia....

 • 0

  31. ~woodie  2004-12-21 00:06:00  host: bzt114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Heh. Idea: 400 minut normalnie + 400 minut do sieci Idea; razem 800. Za wszystko razem z pakietem GPRS płace 160 zł. Wszystko w programie lojalnościowym zamiast nowej słuchawki, bo i po co mi nowa.

 • 0

  32. ~maxim  2004-12-21 12:27:00  host: pa129.labiszyn.sdi.tpnet.pl

  era jest do kitu. mojemu ojcu popsul sie telefon i czekalismy za naprawa ponad 1,5 miesiaca. ja mam w idei jestem zadowolony ze zwgledu na niski koszt uzytkowania oraz na obsluge w biurach obsługi(nie korzystam z niej zbyt czesto) natomiast moja mama ma telefony w plusie od samego poczatku (w tej chwili sa to 4 telefony)ma niski abonament, minut tyyle ze ich nie przegada oraz profesjonalna obsługe. wiec plus jest najlepszy...

 • 0

  33. ~gizmoo  2004-12-21 14:22:00  host: akx74.neoplus.adsl.tpnet.pl

  klex czytaj!
  era dla kombatantów rzeczywiście daje znizke, ale w ofercie tylko wybrane modele telfonów-czytaj same gówno.
  a w ideii tez mam znizke dla kombatantów (50%) i za 60 darmowych min płace nie cale 50 zł i do tego dostalem motorole V500

 • 0

  34. ~gizmoo  2004-12-21 14:24:00  host: akx74.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ale przy przedłuzaniu umowy rzeczywiscie okazuje sie ze idea to gówno...

 • 0

  35. ~shrek  2004-12-21 14:36:00  host: cif80.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ja mam 3 telefony w idei i jestem bardzo z niej zadowolony gdy bylem w plusie to co tam wyprawiaja przechodzi ludzkie pojecie zle traktuja klienta mialem darmowe sms i minuty a to wszystko guwno prawda nieuznawli tgo a rachunki przychodzzily po 1500zl miesiecznie przez 7miesiecy a era to jeszcze gorsza sec tak mowia ile to maja klientow tylko niech powiedza ile jest niewazna mialem w erze 30 znajomych i juz nie sa w erze i niech niegadaja ze maja tylu klientow bo to smiechu warte

 • 0

  36. ~stachulski  2006-03-05 18:43:04  host: eaq194.internetdsl.tpnet.pl

  Byłem 2 lata w Erze i rzeczywiście nic nie zrobili że by mnie zatrzymać (prawdopodobnie za niskie rachunki)następnie "przeszedłem" do idei bo dałem się skusić tanim aparatem i wszystko było ok do czasu aż Idea "zmieniła się" w ORANGE od tego czasu to sz..k chce mnie trafić sieć ciągle zajęta z wysłaniem smsa tez problemy. Po skonczeniu umowy rezygnuje z Orenge i z abonamentu w jakielkowiek sieci poczekam w systemie prepaid az wejdzie 4 operator wtedy to dopiero się namiesza :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet