Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era przeprasza za dowcip

Era przeprasza za dowcip

sirmark 18 Października 2008 19:18

0 0

Abonencie Ery, korzystający z usługi "Dowcip dnia", dostali SMS o treści, która nie spodobała się przynajmniej jednej osobie. Użytkownik ten postanowił zareagować i zgłosił sprawę do operatora.

Poszło o dowcip: Co powstanie ze skrzyżowania Murzyna z ośmiornicą? Nie wiadomo, ale musi bardzo szybko zbierać bawełnę.




Marcin Kornak, redaktor naczelny antyfaszystowskiego i antyrasistowskiego pisma "Nigdy więcej", mówi: Bez dwóch zdań - takie treści ocierają się o rasizm. Jak widać, w Polsce nie wszystkim to przeszkadza..

Era tłumaczy się błędem, przez który niestosowny żart został wysłany i przeprasza.
Treści rozrywkowe wysyłane do naszych klientów prenumerujących usługę "Dowcip dnia" dostarczane są przez firmę zewnętrzną- tłumaczy Andrzej Pomarański z PTC. Oczywiście wszystkie żarty są sprawdzane i weryfikowane. Te kontrowersyjne natychmiast usuwamy z bazy danych. Wszystkich klientów, do których dotarł niefortunny dowcip, serdecznie przepraszamy.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 145
  • 0

    126. ~nika  2008-10-21 09:21:53  host: 213.25.189.50

    a i zerknij do slownika-bo pojecia Ci się myłą-radze poczytać coś w necie o patriotyźmie,naziźmie,rasiźmie i podobnych pojeciach zamiast brednie wypisywać i ludzi obrażać

  • 0

    127. ~S&S  2008-10-21 13:03:23  host: 213.25.189.50

    ktoś tu 122/123 nie w pełni jest douczony i chyba cienko z edukacją-patriota od 7 boleści-sensu slowa nie znasz dzieciaku 85

  • 0

    128. ~  2008-10-21 17:22:20  host: user7.94.udn.pl

    Dziś słyszałem: Co będzie ze skrzyzowania żółtka z osmiornicą? Nie wiadomo, ale jak szybko zbudowaliby nam stadiony na €O.

  • 0

    129. ~krakus  2008-10-21 20:06:02  host: aatr93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobre, sie uchachalem.

  • 0

    130. ~krakus  2008-10-21 20:07:47  host: aatr93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sry za post pod postem ale uchachalem sie teraz z posta marcina

  • 0

    131. ~faz  2008-10-22 00:07:57  host: adta105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak powiem j... zydow zaraz mi ktos powie ze jestem rasista, antysemita a jak ktos powie j... polakow to juz mu nikt nic nie zarzuci dlaczego tak?

  • 0

    132.  2008-10-22 08:28:41

    ~faz - a ktoś to powiedział?

  • 0

    133. ~nika  2008-10-22 09:22:56  host: 213.25.189.50

    faz tu nie o to chodzi-czytaj dokładnie a zrozumiesz w czym rzecz

  • 0

    134. ~nika  2008-10-22 09:23:42  host: 213.25.189.50

    do 128 kolejny "żart" bez sensu!!!!

  • 0

    135. ~wer  2008-10-22 09:34:03  host: 107-dom-6.acn.waw.pl

    wielka dyskusja rozgorzała. a czy cytowanie owego dowcipu przez media i portale, jest ok? skoro tak potepiacie Ere, to i potępiajcie tych, którzy kolportują ten dowcip. wtedy będziecie konsekwentni. a póki co , to trochę luzu życzę

  • 0

    136. ~leo!!! Why??? - Boruc bardzo(..  2008-10-22 10:52:48  host: 83.220.100.5.dsl.dynamic.eranet.pl

    Era powinna przeprosić tych debili, co nie zrozumieli dowcipu, a znaleźli w nim rasizm. To są ci sami idioci, którzy sie nazywają inteligientami, bo wybierają Donald Duska.

  • 0

    137. ~ktoś  2008-10-22 15:57:15  host: h-87-199-39-138.dolsat.pl

    i tak nie rozumiem o co caman w tym dowcipie więc ja nie miałbym sie o co wkurzac jakbym korzystał z ery

  • 0

    138. ~Wieszak  2008-10-22 18:33:17  host: host-81-190-143-224.olsztyn.mm.pl

    Ludzkość ma jeszcze potężnego kaca (i dobrze) po II WŚ i eksplozji rasizmu i nacjonalizmu. Dlatego tak nieco nerwowo reaguje się na wszelkie przejawy rasizmu w mediach. Żarcik wydaje się być niewinny, jednak myślę, że wpływa na ogólny, podświadomy klimat w społeczeństwie. Nie lubię takich kawałów.

  • 0

    139. ~Wesoły  2008-10-22 19:12:07  host: host-81-190-112-124.gdynia.mm.pl

    Dobry dowcip, trochę 'suchy' ale dobry. Szkoda że zawsze znajdzie się jakiś pajac aby wykorzystać swoje pięć minut w taki czy inny sposób, bo gdyby nie to, pewnie w życiu nie usłyszałbym o piśmie "Nigdy więcej". No cóż niektórzy mają "parcie na szkło" bez względu na wszystko, wypowiadają się modnie i mają się za 'inteligentów'. Pewne sondaże pokazują że mamy takich 'inteligentów' z dobre 50% w społeczeństwie... :]]]] Patrzmy na więcej rzeczy dookoła z przymrużeniem oka, pozdrawiam. :) ps: Aby nie wdawać się w zbędne dyskusje co widać po postach powyżej z góry przepraszam jeśli kogoś uraziło moje podejście. ;p

  • 0

    140. ~sram tam  2008-10-23 02:10:31  host: amd42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kornak wykorzystał swoje 5 minut tak jak Frytka w Big Brother... śmieszny gość i smieszny żart!

  • 0

    141. ~zi  2008-10-23 10:18:42  host: dqo148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobrze, że chociaż niektórzy mają do tego odpowiednie, luźne podejście. żart jak żart, nie przesadzajmy z tym rasizmem bo się żyć nie da

  • 0

    142. ~TOMEK  2008-10-23 13:27:57  host: inet20908nh-3.eranet.pl

    MURZYNI TO WAŁKONIE I DO TEGO TEN DOWCIP.POLSKA

  • 0

    143. ~ziomek13  2008-10-23 15:52:37  host: aclg16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a dlaczego nikt do tej pory nie napisał ze smiejemy sie z murzynów i zótków bo mają zjebane mordy z wygladu,sa brzydalami wzgledem Europejczyków i tyle,poza tym prawie tacy sami ludzie jak my

  • 0

    144.  2008-10-25 01:41:55

    143. jesteś jeszcze bardziej załosny niż ten dowcip z ery. jak czytam takie dowcipy i (tym bardziej) komenty jak wyżej to wstydzę sie ze jestem polakiem.

  • 0

    145. ~-nika  2008-10-27 13:29:03  host: 213.25.189.50

    JESZCZE RAZ NAPISZE TO SAMO-KRETYNEM JEST TEN KOGO TEN DOWCIP BAWI!!!!!!ŻAŁOŚNI SĄ CI CO JAPE CIESZĄ NA WIDOK TAKIRGO TEKSTU I CI CO SADZA TAK JAK ZIOMEK 13 CZY 136 CZY MARCIN

Dodaj swoją opinię