Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era prezentuje Stfory

Era prezentuje Stfory

LuiN 5 Maja 2009 12:06

0 0

Stfory jest społecznościową grą toczoną między graczami w całej Polsce. Celem Gracza jest zdobycie/wyhodowanie własnego zwierzaka i uzyskanie jak najwyższej pozycji w rankingu zwierzaków publikowanym na stronie WWW/WAP. Sama gra prowadzona jest drogą SMS-ową.

Gra nie jest konkursem, choć organizator przewiduje cykliczne konkursy oparte o Stfory. Stfory dostępne są dla wszystkich klientów sieci Era, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w grze poprzez subskrypcję do niej, wysyłając SMS o treści STFORY na bezpłatny numer 8089. Gracz może wysyłać dowolną ilość SMS-ów w grze na numer 8080 pod warunkiem, iż jest aktywnym użytkownikiem subskrypcji.

Gracz składa zwierzaka (Stfora) z części dostępnych na stronie http://www.stfory.pl. W zależności od części postaci Stfór może wykonywać różne zadania (atakowanie innych graczy, współpraca z innymi Stforami, poszukiwanie przedmiotów, itp.). Celem większości akcji jest poprawa energii psychicznej i fizycznej Stfora.

Stforem sterujemy za pomocą wiadomości SMS. Liczba możliwych do wysłania komunikatów zależy od konstrukcji Stfora i jego stanu (np. Stfór wyposażony w Ssawkę może wyssać przeciwnika). Pomoc dotyczącą komunikatów, które można wysłać uzyskujemy wysyłając SMS (komendę sterującą) CO na numer 8080.




Możliwe jest wyszukiwanie Stforów znajdujących się w okolicy gracza i prowadzenie rozmów z uczestnikami gry. Szczegółową listę komend i dokładne zasady gry znaleźć można pod tym adresem.

Opłata za grę wynosi 2 zł netto (2,44 zł brutto) za każdy rozpoczęty tydzień gry. Wyjątkiem jest pierwszy, darmowy tydzień rozgrywki (pierwszy tydzień po zarejestrowaniu się w grze). Po darmowym, pierwszym tygodniu subskrypcja na grę Stfory przedłuża się automatycznie na kolejny tydzień.

W ramach opłaty gracz dostaje do dyspozycji 250 SMS-ów na tydzień, przeznaczonych do wysyłania komend związanych z grą na nr 8080. W każdej chwili gracz ma możliwość dokupienia pakietu dodatkowych SMS-ów: 600 SMS-ów w cenie 4,88 zł z VAT (SMS o treści PAKIET na numer 74880) lub 60 SMS-ów w cenie 61 gr z VAT (SMS o treści PAKIET na numer 70880).

Aby zakończyć naliczanie cotygodniowych opłat gracz musi wyrejestrować się z gry (zakończyć subskrypcję) wysyłając SMS o treści STFORY NIE lub STFORY ANULUJ na bezpłatny numer 8089.

Źródło tekstu: Era, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~red  2009-05-05 13:02:13  host: cfg1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    heh stfory = http://leposy.heyah.pl/

  • 0

    12. ~erowiec  2009-05-05 13:35:22  host: inet20909ni-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    8: spoko... ja wiem że to tylko zabawa. Ale Era bardziej mogłaby sie postarac o lepsze usługi i cennik niz zabawiac klientów... Ale nie mam nic przeciwko "stworkom"

  • 0

    13. ~e  2009-05-05 13:36:03  host: inet20909ni-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    hehe.. poprawka: "stforkom" ;D

  • 0

    14. ~iskra  2009-05-05 13:41:45  host: xdsl.151.c93.petrotel.pl

    hahaha czlowiek dupa rozwalil mnie :D

  • 0

    15. ~iskra  2009-05-05 13:43:06  host: xdsl.151.c93.petrotel.pl

    nowoczesnej technologii o nazwie papier toaletowy 1.0.

  • 0

    16. ~gotham  2009-05-05 13:53:55  host: dps254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    opis Polityka i kaczora jest niezły. jakbym był młodszy to pewnie bym spróbował tej gry

  • 0

    17.  2009-05-05 13:54:17

    Niedawno w Heyah były Leposy. Prawie to samo, co Stfory.

  • 0

    18.  2009-05-05 13:54:50

    @11: Ubiegłeś mnie ;-).

  • 0

    19. ~  2009-05-05 14:02:51  host: f96-022.opera-mini.net

    Sam pomysl jest nawet fajny ale mogla by byc jakas lepsza gierka :-P

  • 0

    20. ~Plusowiec  2009-05-05 15:10:30  host: kopernika.skawsoft.com.pl

    Xber mech lepszy niestety jego fabuła jest do kitu ale Mechy w tym samym miejscu co gracz :) Chodzi mi o lokalizacje :)

  • 0

    21.  2009-05-05 15:48:34

    jakis daleki czas temu bylo cos na podobnej zasadzie. pingwinek jakis czy cos takiego, ktorym sie trzeba bylo opiekowac via sms.

  • 0

    22. ~gotham  2009-05-05 15:51:24  host: dps254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no ale tu jest interakcja z innymi graczami, można walczyć itp. w pingwinku nie było żadnych punktacji i ranikngów

  • 0

    23.  2009-05-05 16:33:20

    Lata dziecięce mam już dawno za sobą, ale nie zmienia to faktu, że na widok paru stForów pożałowałam, że nie jestem w Erze ^^". Różowego pompona bym zaadoptowała! He's cute&cuddly ^^.

  • 0

    24.  2009-05-05 17:22:48

    ~erowiec - opinia o tym, czy ktoś ma co robić z kasą czy nie, jest bardzo subiektywna... dla mnie nie ma co z kasą robić ktoś kto zaparkował na moim parkingu hummera dzisiaj ;-) Nie ma co z kasą robić ktoś kto kupuje chińskie ciuchy itd. itp. ;-)

  • 0

    25. ~dzetex  2009-05-05 17:40:11  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Hehe ostatnio gry internetowe w modzie:) Pomysl fajny. Tematyka tez ciekawa. Zreszta to jest dodatkowa atrakcja to nie jest zadna oferta czy cos tylko po prostu gierka:)

  • 0

    26.  2009-05-05 17:47:51

    nazwa "Xyber Mech" przypomniała mi, że kiedyś byłem w Simplusie. nawet miło było, a byłoby jeszcze milej, gdybym został i przekonał do tego najbliższych. a tak - jestem w Erze i nie do końca opłaca mi się z niej wychodzić, bo cała rodzina w niej siedzi, a i zostać nie jest najtaniej... i może ten operator zająłby się niskimi stawkami na zewnątrz, zamiast "rozdawać" mercedesy i zachęcać do takich zabaw. nie miałbym nic przeciwko tej, gdyby TakTak miał lepszą ofertę

  • 0

    27. ~  2009-05-06 07:54:24  host: 88.220.105.18

    Do Pingwina też były jakieś punkty: "30. Jakie informacje rozsyła sieć Era na kanale 35? Kanał 35 to kanał „Quiz” możesz tu codziennie wygrać punkty dla Twojego Pingwina! Włącz Kanał SMS 35. Odpowiedz na codziennie emitowane pytanie konkursowe, wysyłając SMS pod numer 7131. Jeśli odpowiesz poprawnie, dostaniesz 200 pkt. Jeśli odpowiesz błędnie, otrzymasz 20 pkt. Każdy głos wygrywa! Koszt przesłania SMS pod numer 7131 wynosi 1 zł (netto)." ( http://www.fkn.pl/3,3082,faq.html )

  • 0

    28. ~DC  2009-05-06 10:20:24  host: ip-85.128.81.122.static.crowley.pl

    fajna gierka :D

  • 0

    29. ~boban6  2009-05-27 19:36:06  host: 212.160.178.173

    Fajna gierka, już strasznie dużo osób w to gra, ogólnie to w Erze rozpoczęła się "stforomania" ;) jestem stforomaniakiem!!:P

  • 0