Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era pomaga wiejskiej młodzieży

Era pomaga wiejskiej młodzieży

WitekT 11 Stycznia 2005 00:14

0 0

11 stycznia rozpoczyna się druga edycja Pracowni Umiejętności, ogólnopolskiego programu społecznego realizowanego przez Polską Telefonię Cyfrową wraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz 10 lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Program nastawiony jest na aktywizowanie młodzieży ze wsi i małych miejscowości. Dzięki niemu młodzież uczy się pracy w grupie, planowania działań, opracowywania projektów i kosztorysów, samodzielności i odpowiedzialności, czyli umiejętności, których nie można nauczyć się w szkole, a które są niezbędne na współczesnym rynku pracy. Dzięki Pracowniom młodzież może, np.: zorganizować kurs dziennikarstwa, tańca, sztuki aktorskiej, informatyki lub sfinansować zakup sprzętu potrzebnego do rozwijania zainteresowań.
W pierwszej edycji programu powstało 10 Pracowni Umiejętności. W 2004 projekt był realizowany na obszarze zamieszkanym przez ponad 858 tys. osób. W program zaangażowanych było bezpośrednio 4 tysiące młodych osób. Działania w ramach projektów objęły jednak grupę 3 razy większą, czyli 12 tys. osób: uczestników przedstawień, koncertów, happeningów, festynów, odbiorców pomocy wolontariackiej. Zrealizowanych zostało 219 projektów z dziedziny sportu, kultury i wolontariatu. Łączna wartość bezpośredniej pomocy finansowej w I edycji zakończonej w czerwcu 2004 wyniosła 200 tys. zł.

Pracownie są również wyposażane przez Polską Telefonię Cyfrową w urządzenia przybliżające młodzieży najnowsze technologie. W zeszłym roku były to komputery, a w tegorocznej edycji - skannery i moduły pamięci komputerowej.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet