Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era oficjalnie startuje z HSDPA

Era oficjalnie startuje z HSDPA

WitekT 26 Października 2006 12:21

0 0

PTC, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce, uruchomi komercyjnie 30. października technologię HSDPA w całej swojej sieci 3G.



Technologia HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) jest rozwinięciem dotychczas wykorzystywanego UMTS i pozwala w chwili obecnej na zwiększenie szybkości transmisji danych z 384kbit/s do 1,8Mbit/s, a docelowo nawet do 14,4 Mbit/s. Dzięki temu wszyscy klienci sieci Era uzyskają szybszy dostęp do Internetu bez dodatkowych opłat.

PTC zaprezentowała technologię HSDPA po raz pierwszy w Polsce już w marcu podczas łódzkich targów Intertelecom. 6 miesięcy po tym wydarzeniu, PTC oddaje do dyspozycji swoich klientów w pełni funkcjonalną sieć HSDPA, dostępną wszędzie tam, gdzie obecny jest zasięg UMTS w sieci Era.

Sieć 3G HSDPA Ery obejmuje swoim zasięgiem 51 miejscowości. Wkrótce planowane jest komercyjne uruchomienie sieci w Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie. Do końca roku w zasięgu sieci 3G znajdzie się ponad 8 mln mieszkańców kraju. Oznacza to, że zostaną wypełnione zobowiązania koncesyjne, a w zasięgu sieci 3G znajdzie się ponad 20% populacji ludności Polski. PTC, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie, wprowadza do oferty - w ramach usługi blue connect - kartę typu ExpressCard Merlin XU870, która obsługuje technologie HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS i jest przystosowana do pracy z komputerami przenośnymi firmy Apple oraz najnowszymi typami notebooków innych producentów.




Dodatkowo, wprowadzona zostanie nowa karta Blueconnect Huawei E620. Obejmuje ona wszystkie technologie komórkowej transmisji danych i będzie oferowana już od 1 zł. Dostępne będą również terminale Option Icon, Option Fusion+, Option GT MAX. Wszystkie one umożliwiają pełne korzystanie z nowej technologii i oferowanej przez nią prędkości transmisji danych.

Użytkownicy blueconnect, którzy korzystają już z terminali w wersji przygotowanej do technologii HSDPA, tzw. "HSDPA Ready" (oferowanych przez PTC od listopada 2005 roku), mogą je łatwo i szybko przystosować do transmisji w technologii HSDPA, przy pomocy bezpłatnego oprogramowania dostępnego na stronie www.blueconnect.pl.

Oferta produktowa blueconnect została również wzbogacona o nowy specjalny program, blueconnect compressor. Po zainstalowaniu tej aplikacji na komputerze użytkownik blueconnect będzie mógł jeszcze szybciej przeglądać strony www, wysyłać i odbierać wiadomości e-mail oraz pobierać dane z Internetu. Niezależnie od technologii transmisji (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA), blueconnect compressor może zwiększyć szybkość połączenia nawet kilkukrotnie. Program działa ze wszystkimi modelami kart i modemów. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie do pobrania z www.blueconnect.pl dla wszystkich obecnych i nowych użytkowników blueconnect.

PTC przewiduje, ze do końca roku z technologii HSDPA/UMTS w ramach usługi blueconnect korzystać będzie 100 tys. klientów.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32. ~mohamed  2006-10-26 21:31:02  host: gprs10.orange.pl

    Może sie w końcu zacznie coś dziać i Orange też wkrótce odpowie tym samym na działania ery i uruchomi HSDPA tam gdzie już jest UMTS....Mam now Option Globetrotter fusion + z gotowością do HSDPA tak że jestem niesamowicie zinteresowany...

  • 0

    33. ~Zico  2006-10-26 21:59:22  host: 213.158.194.228

    Mysle, ze HSDPA to niezly pstryczek w nos dla tych, ktorzy nagadywali na ERE. Sami widzicie, ze to wlasnie ERA powinna byc liderem, bo jest najbardziej innowacyjna i najnowoczesniejsza siecia, a nie Orange, ktory cofa sie w rozwoju.

  • 0

    34. ~er  2006-10-26 22:15:55  host: inet20908-1.eranet.pl

    szalony - jak sama nazwa twego nicka musisz byc szalony aby wierzyc w takie bajki "...planowanej na najbliższe chwile ofercie Blueconnect Ery, która przewiduje dopłatę do planu taryfowego posiadanego przez abonenta kwoty 35 złotych brutto za nielimitowany dostęp do internetu z gwarantowaną prędkością do poziomu transferu rzędu 5 GB / mc. " To niestety szybko nie nastapi bo niby po co Era miala by rezygnowac z nowych aktywacji kosztem uslugi dodatkowej skoro i tak ma pieniadze z nowego sima i wieksza liczbe uzytkownikow? Ktos tu wstawia niezle kity o nowej ofercie. A jezeli tak pragniesz tego blue connecta w technologii hsdpa/umts/edge to sie przeprowadz w jakies cywilizowane miejsce i przestan plakac pod kazdym newsem o tym niszczesnym edgu w plusie w twojej okolicy. zasmiecasz newsy swoimi zadaniami/grozbami pod adresem operatorow. peace.

  • 0

    35.  2006-10-26 23:01:21

    *er Daj sobie spokoj z tego typu komentarzami. Kazdy ma prawo pisac co mu sie podoba.

  • 0

    36. ~er  2006-10-26 23:16:10  host: inet20908-1.eranet.pl

    wers- zgadza siemozna, tylko po co rozsiewac ploty zupelnie bez sensu oraz gledzic po raz n-ty na ten sam temat?

  • 0

    37.  2006-10-26 23:47:39

    Er - widzę że oczy cię bolą jak coś pisze :-) ok ale jeśli Era nadal nie udostepni normalnego blueconnect bez umowy dla swoich już obecnych abonentów to będę twierdził jednak że Era to cholera :) Peace i na każdym kroku będę na zasięg edge Plusa narzekał bo jest na co narzekać :) jak coś Ci nie pasuje to jak widzisz hasło Szalony zamykaj oczy i przelatuj do następnego komentarza jakbyś mnie nie widział :-) Pozdrawiam.

  • 0

    38. ~tf  2006-10-27 00:12:22  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    34- pierwsza sprawa - wprowadzenie BC do oferty taryfowej do juz istniejacych abo nie zabierze ilosci aktywnych bc, przynajmniej nie tak znaczenie, bowiem po cholere mi BC w moim abonamencie, skoro chce go wlozyc na STALE do laptopa. Owszem czesc osob potrzebuje sporadyczniei takie osoby wola miec w telefonie i mysle ze wazniejsze jest zadowolenie klienta niz to ze bedzie on w zestawieniu liczony jako 1 a nie jako 2 abonamenty. Po drugie te 35zl to baaaardzo mozliwa kwota ale nie brutto a netto, a limit to nie 5gb a 500mb. PS. operatorzy nie daja gwarancji transferu

  • 0

    39.  2006-10-27 00:35:27

    Tf- zgadzam się z tobą w całości :) to że Era nadal nie oferuje Blue pełnego nawet tego 39 z limitem 500mb dla obecnych abonentów to tylko według mnie świadczy albo że ma abonentów uwagi w nosie i dla niej liczy się tylko ilość aktywacji, lub że się obawia dać takiej usługi z obawy że sieć może w pewnych miejscach momentach być nie wydolna. Jedna a może dwie te wersję są prawdziwe a w jakim stopniu to okaże się w listopadzie :)

  • 0

    40. ~eranet  2006-10-27 00:40:41  host: b1b7-atm.krak.tke.pl

    *lukas nie bedziesz mogl zmienic... zmiany nie beda dostepne dla obecnych uzytkownikow BC... pozdrawiam

  • 0

    41. ~  2006-10-27 01:29:16  host: p09-04.opera-mini.net

    Swietnie ! Jeszcze niech tylko BLUECONNECT zeby byl tansźy o połowe z wieksźym znacznie limitem a będzie super :-)

  • 0

    42. ~Lianhua  2006-10-27 02:02:01  host: staticline25105.toya.net.pl

    ~eranet, będzie mógł Lukas zwiększyć! NA 100%... Lukas spoko, zwiększysz, nie bój sie. :]

  • 0

    43. ~tom  2006-10-27 07:21:29  host: 116.156.rev.vline.pl

    beda nowe karty w ofercie i mozliwosc umowy na czas nieokreslony w opcji BC 39 i BC 99

  • 0

    44. ~wlo  2006-10-27 07:52:22  host: ano200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tom - a czemu taka duża róznica cen?

  • 0

    45. ~tom  2006-10-27 10:33:30  host: 116.156.rev.vline.pl

    bo sa 2 opcje BC za 39zl i za 99zl miesiecznie

  • 0

    46.  2006-10-27 15:05:04

    i w końcu ktoś ten temat ruszy, ciesze się, że to era, a nie oranga.

  • 0

    47. ~er  2006-10-27 22:19:57  host: inet20907-2.eranet.pl

    To nie tak Szalony do konca z toba jest, lubie czytac inteligentne komenty a nie tylko monotonnie powielane, ale doceniam trwoją wytrwalosc, godna lepszej sprawy. Tylko szkoda twojego trudu, operatorowi opinie i sugestie userow raczej wisza w dodatku nie kierowane do ich dzialow korespondencji a na niezaleznym portalu, szkoda.

  • 0

    48. ~rege  2006-10-29 21:26:30  host: 212.2.99.40

    no i era jak zwykle jest pierwsza przed konkurencja

  • 0

    49. ~Pan Waclav  2006-11-02 21:14:23  host: nat-mia.aster.pl

    Ja myślę że jest kwestią dostępu terminali jak zobaczycie ze Era wystartuje z transferami 3,6Mbps :-)))))

  • 0

    50. ~rico  2006-11-06 22:26:15  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Era natomiast chwali się że uruchomiła w całym kraju HSDPA 1,8Mbit/sek od 30.10.2006ruku.W salonie Ery w Bydgoszczy powiedzieli, że "to" jeszcze nie działa.Ale checa!!!!!!!!!!!!!!!byli pierwsi w kraju co za śćiema!!!!!!!! mamy 06.11.06r.

  • 0

    51.  2006-11-06 22:30:08

    rico: jak nie działa? Działa i to doskonale... A pracownicy są jak zwykle "dobrze" poinformowani... ;)

Dodaj swoją opinię