Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era odświeżyła swoją stronę - oficjalnie

Era odświeżyła swoją stronę - oficjalnie

WitekT 11 Kwietnia 2007 10:43

0 0

PTC uruchomiła zmodernizowany serwis internetowy www.era.pl. Jak napisano w komunikacie prasowym, nie chodzi tylko o inną oprawę graficzną oraz układ menu i treści, które pozwalają na szybsze wyszukiwanie potrzebnych informacji na stronie, ale przede wszystkim łatwość dokonywania zakupów bezpośrednio ze stron prezentujących ofertę.

Nowy serwis internetowy został opracowany zgodnie ze światowymi trendami w budowie funkcjonalnych witryn www, ale również na podstawie doświadczeń i uwag użytkowników. Analiza ruchu w poszczególnych sekcjach strony www.era.pl pozwoliła na maksymalnie intuicyjne rozmieszczenie treści. Na stronie głównej wyeksponowano najczęściej wyszukiwane informacje. W głównej części prezentowane są "gorące" oferty i telefony, w tym oferty abonamentowe, Mix, Tak Tak oraz "dla Stałych Abonentów". Podział strony głównej umożliwia wyeksponowanie większej liczby ofert i odniesień, dzięki czemu klienci mają możliwość szybko odnaleźć interesujące ich informacje.

Dla PTC Internet jest jednym z najważniejszych kanałów komunikacji z klientami. Strona w obecnej formie staje się również nowoczesnym i atrakcyjnym kanałem sprzedaży ofert sieci Era. Korzystający z niego klienci zyskają dodatkowe korzyści oraz unikalne oferty dostępne tylko poprzez zakupy bezpośrednio ze strony www, np. 1000 SMS-ów wymienialnych na 500 MMS-ów, czy usługę Granie na czekanie dostępną za darmo przez 12 miesięcy dla klientów kupujących abonament.




Na początku 2007 roku serwis odwiedziło ponad 18% użytkowników więcej niż w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. O 24% zwiększyła się również liczba nowych użytkowników, a liczba wizyt na stronie wzrosła o ponad 11%. Jest to dobry wynik, tym bardziej, że nie obejmuje odwiedzających serwis Era Omnix, w którym znajduje się bramka SMS. Istotny jest także fakt, że ogromna większość użytkowników serwisu to lojalni klienci, powracający często na www.era.pl.

Obecna przebudowa strony www jest ważnym etapem większych zmian w internetowej platformie komunikacji sieci Era z klientami.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31.  2007-04-11 17:24:21

    Znalazłem kolejnego zonka na stronie ery. Wyraźnie napisane, że motorola V3 ma aparat 2mpix, a w zestawie karta pamięci 125mb... ciekawe :)

  • 0

    32. ~Gal  2007-04-11 17:54:36  host: 80.50.40.250

    Ladna strona. Orange przy niej to tragedia, obsluga eboku w ORange to jeszcze wieksza tragedia (piszac wprost: jest prawie nieuzywalny). Wiem, bo bylem w Orange wiec mam porownanie.

  • 0

    33. ~lala  2007-04-11 18:16:21  host: cld144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    beznadziejna ta strona ery była a teraz jest jeszcze gorsza.. o oranżu to już w ogóle nie wspomne, nic a nic nie idzie sie połapać

  • 0

    34.  2007-04-11 18:42:51

    spokko

  • 0

    35. ~Tak Takowiec  2007-04-11 19:08:17  host: chello089079144214.chello.pl

    To jest dobre :) MMS tanszy od sms-a HE HE http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/mix/taryfa_fun

  • 0

    36. ~1234  2007-04-11 20:14:46  host: p04-03.opera-mini.net

    Hm.. Kosmetyczne zmiany a dla stalych dalej nic! Ah ta nasza era..

  • 0

    37. ~arczik  2007-04-11 21:28:28  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    ja również nie mogę się zalogować do i-BOA... regulamin a teraz to! na pewno nie przedłużę cyrografu... żegnaj erko...

  • 0

    38. ~picollo  2007-04-11 21:34:38  host: 195.116.80.1

    nie wiem czy to jest sprawa szybkości internetu ale jak chce zobaczyć wszystkie telefony to nie dość że strona sie pół godziny ładuje to jeszcze jest do dupy... tylko białe tło, linki i małe fotki teli.... każda inna strona chodzi mi szybciej to nawet gry sie szybciej ładują.. :-(

  • 0

    39. ~Bob  2007-04-11 21:44:57  host: dxl212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niezorientowanemu trudno będzie znaleźć np. ofertę omnix max dla taktaka...

  • 0

    40. ~shootem  2007-04-11 21:46:46  host: abms216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekaw jestem, ile PTC zapłaciło za nową stronę - chyba nie przepłacili, skoro tyle błędów się pojawia;)Lepiej, żeby nad ofertą popracowali!

  • 0

    41. ~pawel  2007-04-11 22:48:48  host: bhf25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w końcu, do tej pory ich witryna była straszna. Żeby znaleźć coś konkretnego trzeba było spędzić kupę czasu. Najprzejrzystszą stronę ma chyba Orange.

  • 0

    42. ~VS  2007-04-11 22:52:30  host: chello084010099099.chello.pl

    iboa już działa

  • 0

    43.  2007-04-11 23:27:30

    chcialem dzis odszukac jaki jest koszt oraz kod na pakiet smsow po sieci, ten 600sztuk, wymieklem i dzwonie na 602900 a pani mi mowi zebym zaczal od klikniecia w MOJE KONTO ze to jest oczywiste skoro mam taktaka to tam powienienem szukac informacji jak obnizyc koszty. Wiec pytam: a jak mam simplusa i zastanawiam sie jak tanio moze byc w taktaku to tez mam kliknac w moje konto ? - yyy no ma pan troszeczke racji. LOL czemu tego nie ma w zakladce taktak po kliknieciu ze storny glownej jak kiedys?

  • 0

    44. ~dzid_  2007-04-11 23:28:53  host: apn-99-36.gprspla.plusgsm.pl

    Orange - strona mega do dupy

  • 0

    45. ~lesio  2007-04-11 23:56:59  host: avz174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta strona wizualnie wygląda tak samo jak strona T-MOBILE , a więc juz niedługo bedziemy mieli zmiane nazwy w PTC.Ciekaw jestem kto za to wszystko zapłaci ? Sprawdzałem przed chwilą - chodzi poprawnie - tylko na nowo trzeba sie uczyć.

  • 0

    46.  2007-04-12 07:49:49

    No to wchodzimy na stronę Ery i... Tak samo jak i dawniej, tak teraz bardzo ciężko znaleźć konkretne stawki za minutę - w sieci i poza sieć, mamią darmowymi rozmowami, MMS-ami, graniem na czekanie darmowym przez 12 m-cy, po czym pod spodem dopisane "Na zawsze"? A po naciśnięciu "Kup teraz" jest "zapraszamy wkrótce". W Oranżu jest lepiej - wchodzimy do linku "cenniki" (szkoda, że maciupki jak Stjułard Malutki) i tam już są PDF-ki gotowe do ściągnięcia. Szkoda, że nie ma jakiejś zagregowanej formy skrótowej, bo jak widzę ilość tych przypisów dolnych w tych PDF-ach to się niedobrze robi. W Plusie natomiast jest chyba najlepiej - widać jak byk gdzie są promocje, co za ile, jakie stawki za minutę, jakie zniżki, co ile kosztuje. Tylko czemu tak drogo... W Playu natomiast musimy sobie poszukać strony w googlach, bo zamiast operatora otwiera się jakaś hurtownia. Gdy w końcu znajdziemy stronę PlayMobile od startu rzuca się w oczy przycisk "Oferta" i tam po zastanowieniu (czego zapewne zabraknie ludziom trochę mniej myślącym) widać gdzie jest cennik (też w PDFie). Podsumowując Era nadal ma najgorszą stronę wcale nie wychodzącą naprzeciw wymaganiom klienta. Tyle to na dzisiaj...

  • 0

    47.  2007-04-12 12:18:38

    mi tam pasują zmiany, przejrzyściej-a to najważniejsze.

  • 0

    48.  2007-04-12 13:57:12

    ja nie ma mam problemów z odnalezieniem informacji o cenniku, a to przecież najważniejsze. Wszystko widoczne na pierwszej stronie i pokazuje gdfzie trzeba wejść by zdobyć informacje.

  • 0

    49.  2007-04-13 17:18:21

    fajnie, że dbają o witryny swoje, niektóre sieci o tym zapomniały.

  • 0

    50. ~Beluś  2007-04-14 18:30:09  host: static-81-219-11-136.devs.futuro.pl

    Niech era nie odświeża strony tylko niech odświeży podwójne doładowanie i pakiety 250. Zabrali to i teraz będzie promocja tego co już było tylko w innej formie dziadostwo i nic poza tym.

Dodaj swoją opinię