Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era obcina prowizje za doładowania

Era obcina prowizje za doładowania

sirmark 20 Czerwca 2008 14:36

0 0

Era obniża prowizje płacone za doładowania elektroniczne w swoich prepaidach.

Zaczęło się od komunikatu mBanku, po którym bank w dniu 2. czerwca wyłączył na swojej stronie doładowania Tak Taka oraz Heyah. Decyzja była związana z nieoczekiwaną zmianą warunków współpracy ze strony PTC i obniżenia prowizji.




Sprawa ma ciąg dalszy. Blue Media, firma dostarczająca system doładowań elektronicznych do banków oraz innych podmiotów, informuje partnerów, że zmienia warunki współpracy w związku ze obniżeniem prowizji za doładowania. Prowizje zostają obniżone o 4,5 punktu procentowego, co jest znaczną częścią całego upustu. Jest to też mniej więcej wartość procentowa, którą otrzymuje partner.

Wielu partnerów firmy Blue Media będzie miało dylemat: wyłączyć doładowania dla prepaidów PTC czy też zostawić funkcjonalność i nie otrzymywać prowizji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37.  2008-06-20 20:13:12

    31 jojo) zgodze sie z toba z TT nie jest wcale zle, te mega doladowania sa bardzo dobre i te grosze na stacjonarki sa naprawde git 14gr to bardzo spoko cena, a na stacjonarne to bardzo duzy plus, zas w plusie nie ma stacjonarek

  • 0

    38.  2008-06-20 22:19:02

    @25: A spotkales mozliwosc przejscia z Ery Fun na Tak Tak? Bo ja nie i nikt Ci tego w Erze nie zrobi. Tak samo z TT Fon. Tego numeru juz nie przeniesie na ta chwile do zadnej innej oferty tylko na mix. Jak sie w Erze wpadnie w mix to po zakonczeniu umowy zostaje wylaczenie numeru, pozostanie na czasie nieokreslonym, podpisanie aneksu z jakims mixem lub przeniesienie numeru do innego opa...

  • 0

    39.  2008-06-20 23:27:02

    yagi - pozostanie na czas nieokreslony to na jakich jest warunkach tzn takich jak Era Fun?

  • 0

    40.  2008-06-21 08:23:08

    @rcicho : Tak. Tylko roznica jest taka za chyba co miesiach przychodzi SMS ze umowa przedluzyla sie o kolejny miesiac. No i mozna miec blokad wychodzacych. A w kazdej chwili mozliwy jest aneks z nowym telefonem w TT Fonie :)

  • 0

    41.  2008-06-21 08:32:49

    yagi - a do zwykłego TT da się bezproblemowo przejść?

  • 0

    42. ~martinezowiec  2008-06-21 15:21:20  host: c78-142.icpnet.pl

    SirmarK czy mógłbyś rozwinąć temat zasad doładowań na Allegro? Zawsze mnie zastanawiało skąd oni biorą te mega niskie ceny doładowań (nie mówię o tele przelewach w Simplusie!) Masz jakąś teorię? Albo może po prostu pewną informację?

  • 0

    43.  2008-06-21 16:25:02

    popieram prośbę martinezowca

  • 0

    44.  2008-06-21 19:54:50

    Jak byś wiedział skąd się biorą teleprzelewy w takich niskich cenach to również poprosze o informację.

  • 0

    45. ~t3d  2008-06-21 22:48:33  host: dynamic-78-8-19-8.ssp.dialog.net.pl

    @38. Na początku lutego albo marca moja mama przeniosła się z fun do TT. Dlaczego miałoby się nie dać? Trzeba tylko pójść do salonu.

  • 0

    46. ~jojo  2008-06-22 00:05:23  host: eeu206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    t3d - jesteś pewien...? Więc jednak to możliwe.

  • 0

    47.  2008-06-22 00:05:54

    Ad. 45 - tak też zrobimy.

  • 0

    48. ~aron  2008-06-22 14:44:29  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    tyle ze uzytkownikow ta zmiana nie dotyczy, wszystko jest po staremu. ja doladowuje heyah przez zdrapki i przez bankomaty i nigdy nie mialem zadnych problemow, a z tego co wiem to taki orange na przyklad juz mial niejedna awarie systemu doladowan

  • 0

    49. ~  2008-06-23 09:54:39  host: p10-06.opera-mini.net

    Nie da się przejść z mixa do tak taka ani do abonamentu. Też chciałem i dostałem takie pismo że nie przenoszą. Coś się pomyliłeś albo robią wyjątki dla tych co dużo doładowują

  • 0

    50. ~mart  2008-06-24 09:18:17  host: frega1.frega.com.pl

    to ja wam powiem skąd się biora takie tanie doładowania na allegro i coraz częsciej również na normalnym rynku. Jest pewna firma X która jest dużym dystrybutorem kart prepaid i sprzedaje te karty firmom które są założone np. w niemczech i posiadają europejski NIP. Firma X sprzedając karty takiej firmie nalicza VAT=0 zł a nie 22% . Odkąd jesteśmy w strefie schengen zagraniczne firmy kupujące karty z Vatem zerowym nawet nie muszą przedstawiać dokumentów celnych, potwierdzających wywóz tychże kart z Polski. I stąd się biorą potem chore ceny na rynku czy tam na allegro. Już nie wspominam ile na tym traci państwo Polskie z tytułu zerowego VATu. 22% różnicy to daje kosmiczne kwoty biorąc pod uwagę ze taki dystrybutor sprzedaje kart prepaid miesięcznie za np. kilka milionów złotych.

  • 0

    51. ~  2008-06-24 17:25:18  host: chello089077240090.chello.pl

    Owszem eksporter z Polski nalicza sobie na fakturze 0% VAT, ale importer w Niemczech musi zapłacic niemiecki VAT (chyba to jest 16%). Pewien zysk jest, ale nie aż taki jak pisze 50.

  • 0

    52. ~EX-TT  2008-06-24 22:36:10  host: public-gprs104584.centertel.pl

    Hmm, w TT od 1999r, a teraz patrzę na mój host i ... cóż, przyszedł czas na zmiany. Dobrze, że przechodząc mogłem numer zatrzymać (przez te kilka lat przyzwyczaiłem się;-)

  • 0

    53. ~ragozzi  2008-06-25 12:37:38  host: dkv250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja i tak wolę Plusa. Maja najlepsze ceny, najwięcej ofert i widac,że zalezy im na kliencie- świetne reklamy, niskie ceny, nowosci jak 36-6. Plus jest nr jeden na rynku.

  • 0

    54. ~pol  2008-06-26 11:27:01  host: 84.38.99.184

    Chyba nie sadzicie ze nie wplynie to na uzytkownikow. Juz wplynelo, ja juz przez mBank doladowac nie moge. W krotce pewnie w czesci sklepow czy kioskach doladowanie takze zniknie.

  • 0

    55. ~..  2008-06-26 12:43:58  host: frega1.frega.com.pl

    a co mają do tego sklepy i kioski ? ..era obcięła prowizję tylko za doładowania "online" (internet, bankomaty) - prowizja za sprzedaż doładowań przez terminale i standardowe zdrapki pozostaje bez zmian ( przynajmniej na razie nic o tym nie słychać )

  • 0

    56. ~xxx  2008-10-12 22:34:38  host: enf250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era zdziera a myślałem, że "najlepsze" w tym jest orżnąć.

Dodaj swoją opinię