Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era Inteligo

Era Inteligo

WitekT 26 Października 2004 11:16

0 0

Inteligo umożliwiło posiadaczom telefonów komórkowych w sieci Era, korzystanie z Serwisu Płacę SMS-em. Posiadacz konta Inteligo i telefonu w sieci Era będzie mógł przy pomocy telefonu komórkowego m.in. wykonywać przelewy, sprawdzać saldo rachunków, lokalizować najbliższe bankomaty, a także doładować telefon w systemie Era Tak Tak.

Pierwsza tego typu aplikacja na rynku polskim była wprowadzona przez Inteligo już w 2002 roku. Obsługa rachunku przez telefon komórkowy odbywać się będzie za pomocą aplikacji EraInteligo, którą klient będzie mógł wgrać prosto z serwisu WWW Inteligo na swoją kartę SIMextra (którą można wymienić u operatora bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu). Wgranie aplikacji EraInteligo nastąpi drogą radiową. Dodatkowo, posiadacz konta Inteligo będzie miał możliwość dokonania personalizacji aplikacji EraInteligo zgodnie z własnymi potrzebami, tzn. będzie mógł umieścić w niej tylko te rachunki i te płatności, do których będzie chciał mieć dostęp przez telefon komórkowy.

Serwis Płacę SMS-em poprzez aplikację EraInteligo, będzie umożliwiał klientom realizację szeregu operacji:
wykonanie przelewu na dowolny numer rachunku bankowego,
realizowanie płatności,
sprawdzenie salda rachunku i jego pełnego numeru,
lokalizowanie najbliższych bankomatów,
wykonanie SMSMoney - prostego przelewu umożliwiającego przesyłanie środków na konto Inteligo odbiorcy bez konieczności wpisywania numeru tego konta; klient nadawca podaje tylko numer telefonu komórkowego odbiorcy, który z kolei musi zaakceptować tylko jego odbiór na swoim telefonie (nie jest do tego wymagana karta SIMextra),
wykonanie natychmiastowego przelewu między własnymi rachunkami lub na rachunek innego posiadacza konta Inteligo,
wykonanie EmailMoney - prostego przelewu na adres e-mail odbiorcy,
doładowanie on-line telefonu w systemie Era Tak Tak.
Dodatkowo klient korzystający z Serwisu Płacę SMS-em będzie otrzymywał SMS-y o zmianach sald na rachunkach w ramach konta Inteligo, natychmiast po wykonaniu operacji finansowej.

Wiadomości wysyłane w ramach aplikacji EraInteligo są szyfrowane i uwierzytelniane elektronicznie, co zapewnia klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Korzystanie z aplikacji EraInteligo jest zabezpieczone PIN-em do telefonu i kodami z karty kodów, którymi klient autoryzuje transakcje.

Źródło tekstu: Inteligo     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.