Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era: infolinie dla dzieci

Era: infolinie dla dzieci

LuiN 29 Października 2009 15:33

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa uruchomiła dwie infolinie związane z bezpieczeństwem dzieci. To jeden z przykładów działalności PTC w ramach trzech porozumień branżowych w tym obszarze.

Klienci sieci Era i Heyah mogą wykonywać połączenia z telefonów komórkowych na infolinię 800-121-212, czyli na "Dziecięcy telefon zaufania". Udostępniła również infolinię 801-109-801, w ramach kampanii "Kocham. Nie biję". Połączenia te są dostępne w systemie abonamentowym i pre-paid dla każdej taryfy w połączeniu krajowym.




PTC aktywnie działa w ramach trzech porozumień branżowych na rzecz bezpieczeństwa dzieci: "Kodeksu dobrych praktyk w zakresie bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych", "Porozumienia na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie", a także "Mobile Alliance against Child Sexual Abuse".

Źródło tekstu: PTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~azazel  2009-10-29 15:49:36  host: dow250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i już coś robią w temacie, a ludzie narzekali, że to tylko puste deklarację. brawo !

  • 0

    2.  2009-10-29 15:55:19

    "PC aktywnie", nie powinno być "PTC aktywnie"

  • 0

    3. ~  2009-10-29 15:58:09  host: bcv241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WOW, ale gest.

  • 0

    4. ~wiwan  2009-10-29 16:05:28  host: 90-156-93-101.magma-net.pl

    Z całym szacunkiem- bzdura. PTC tych obu infolinii nie uruchomiła. Jedynie w końcu umożliwiła swoim abonentom połączenie- dotąd zdyskryminowane. Obie infolinie działały już wcześniej, były dostepne z innych sieci. Pierwsza prowadzona przez biuro Rzecznika Praw Dziecka, druga Fundację Krajowe Centrum Kompetencji. Proszę o przeredagowanie wiadomości.

  • 0

    5. ~Dina  2009-10-29 16:26:13  host: f96-060.opera-mini.net

    A jaki koszt połączenia?

  • 0

    6. ~beznick  2009-10-29 16:40:37  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 801-121-212 nie do zapamiętania, ale 800-12-12-12 już tak..

  • 0

    7.  2009-10-29 16:58:26

    Marens - dzięki śliczne za zwrócenie uwagi! Już poprawiłem.

  • 0

    8. ~Robo  2009-10-29 18:32:08  host: apn-95-41-22-11.dynamic.gprs.plus.pl

    Luin - jesteś na garnuszku PTC, że powielasz ich marketingowy bełkot ocierający się o granice prawdy?

  • 0

    9.  2009-10-29 18:34:35

    Robo: nie zapędzaj się za daleko, ok? Bo rzucasz poważne oskarżenia nie mając najmniejszego dowodu.

  • 0

    10. ~  2009-10-29 19:05:53  host: inet20909ns-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Opcja jest dobra nawet bardzo bo to w dzisiejszych czasach wazne. No i dobry target jest i duzo ostatnio tych reklam z tym motywem punkt dla ery. Robo zazdroscisz ze Twoj Plus dba tylko o to zeby pozostac liderem i liczy kase? Tutaj robia chpciaz cos spolecznie i to sie zawsze bedzie cenilo.

  • 0

    11.  2009-10-29 19:24:01

    Inicjatywa godna szacunku. Dobrze by było rozpowszechnić ten numer.

  • 0

    12.  2009-10-29 20:04:03

    WitekT - niestety w tym newsie brakuje trochę rzetelności dziennikarskiej, gdyż PTC tych infolinii nie urochomiła, a jedynie udostępniła możliwość wykonywania połączeń na te numery. Faktem jest, że mój wcześniejszy post jest trochę niefortunny, jednak nie rzucam oskarżeń bo jego treść jest zdaniem pytającym a nie twierdzącym. Mimo wszystko przepraszam za ton wcześniejszej wypowiedzi.

  • 0

    13.  2009-10-29 20:13:08

    Robo: czy ciężar merytoryczny Twojego pytania byłby inny bez tekstu o garnuszku? Byłby z pewnością taki sam, a cały Twój komentarz nie byłby wtedy obraźliwy. Równie dobrze mogłeś jeszcze bardziej zmieszać nas z błotem - przecież tylko pytałeś, prawda? Nie mieliśmy jakichkolwiek podstaw aby nie wierzyć w wiadomość prasową przysłaną przez Erę - bo nie przypominam sobie takich mijających się z prawdą w przeszłości. Sprawę z infolinią na pewno wyjaśnimy jutro. Tylko po co tyle emocji i wyzwisk? Czy my kiedykolwiek chowaliśmy głowę w piasek albo celowo mijaliśmy się z prawdą? Pomyśl o tym zanim znów napiszesz jakiś krzywdzący nas komentarz...

  • 0

    14.  2009-10-29 20:16:32

    10 - Pudło! Pewnie starsi użytkownicy forum wiedzą, że abonament mam u innego opa. Natomiast z internetu mobilnego korzystam naprzemiennie w Plusie, Erze, Orange lub Play. To z którego opa korzystam jest uzależnione od szybkości i stabilności transnisji danych w miejscowości, w której aktualnie przebywam.

  • 0

    15.  2009-10-29 20:30:26

    WitekT - przeprosiłem publicznie, więc nie wiem czemu ma służyć Twój kolejny post. Natomiast szkoda, że nikt wcześniej nie ustosunkował się do wypowiedzi napisanej przez "wiwan" (post 4).

  • 0

    16.  2009-10-29 20:55:51

    Robo: uwierz, że my mamy milion rzeczy na głowie i nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko zauważyć - tym bardziej, że przy komputerze jest z reguły tylko jeden z nas, czasem dwóch. Czasem nam coś umyka - tak jak komentarz wiwana. Powiedziałem - jutro sprawę wyjaśnimy.

  • 0

    17. ~  2009-10-29 21:18:56  host: inet20909ns-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Nawet jezeli te infolinie dzialaly wczesniej to jak widac nikt o nich w sumie nie slyszal a dzieki temu ze Era to promuje ze tak to ujme dojdzie te info do wiekszego grona a to przeciez najwazniejsze zeby te osoby do ktorych to adresowane jest wiedzialy o istnieniu tego i dzwonily z problemami o to przeciez chodzi i to jest cel akcji.

  • 0

    18.  2009-10-29 21:23:23

    WitekT - uwierz mi, że nie było moim celem mieszanie z błotem czy też obrażanie kogokolwiek z Redakcji, gdyż bardzo cenię Wasz portal! Sam zauważyłem, iż niefortunnie zredagowałem pierwszy post jednak nie mogłem go poprawić bo forum nie daje możliwości.

  • 0

    19.  2009-10-29 21:31:23

    Robo: ok.

  • 0

    20.  2009-10-29 21:57:33

    17 - zwróć uwagę na kampanie: "Kocham. Reaguję", "Kocham. Nie biję". W kampanie były zaangażowane TVN, Polsat, VIVA, MTV i sieć Multikino. Poza tym oba numery można było spotkać w niektórych gazetkach szkolnych już od dawna. Natomiast moim zdaniem info Ery jest niezbyt etycznym sposóbem na budowę/poprawę swojego wizerunku. A wracając do Plusa to jest on zaangażowany w projekt "Bezpłatny telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży" ( www.116111.pl ).

Dodaj swoją opinię