Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era dla DT, Heyah dla Polsatu?

Era dla DT, Heyah dla Polsatu?

WitekT 1 Września 2004 11:09

0 0

Elektrim i Vivendi uzgodniły z Deutsche Telekom warunki sprzedaży pakietu 51% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przedtem trzeba przekonać wierzycieli do zdjęcia z udziałów PTC ciążącego na nich zastawu oraz zakończenia konfliktów, w które zaangażowane są strony potencjalnej transakcji.
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że za 51% udziałów PTC Deutsche Telekom gotów jest zapłacić 1,3 mld euro. Pierwsza oferta złożona przez Niemców w zeszłym roku była o 200 mln euro niższa. Dzięki temu DT stałaby się wyłącznym właścicielem operatora telefonii komórkowej, działającego pod nazwami Era i Heyah. Możliwe jednak, że Deutsche Telekom kupując udziały PTC nie kupi marki Heyah. Wśród rozważanych rozwiązań jest zakup tej marki przez Polsat, głównego akcjonariusza Elektrimu. W takim przypadku Polsat mógłby prowadzić działalność jako wirtualny operator komórkowy, działający z wykorzystaniem sieci PTC.


Powodzenie transakcji z Deutsche Telekom zależy przede wszystkim od postawy wierzycieli Elektrimu, posiadających obligacje spółki, którzy 3 września mają podjąć decyzję w sprawie wcześniejszej ich spłaty.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Bartol  2004-09-01 12:32:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

  Biedny Pierniczuk tego nie przezyje. Prawdziwy wirtualny w PTC, heh ladne jajca.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~marionetti  2004-09-15 15:25:00  host: pa138.raszkow.sdi.tpnet.pl

  czy naprawdę musimy sprzedawać wszystko co przynosi zyski

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-98-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet