Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era dla DT, Heyah dla Polsatu?

Era dla DT, Heyah dla Polsatu?

WitekT 1 Września 2004 11:09

0 0

Elektrim i Vivendi uzgodniły z Deutsche Telekom warunki sprzedaży pakietu 51% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przedtem trzeba przekonać wierzycieli do zdjęcia z udziałów PTC ciążącego na nich zastawu oraz zakończenia konfliktów, w które zaangażowane są strony potencjalnej transakcji.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że za 51% udziałów PTC Deutsche Telekom gotów jest zapłacić 1,3 mld euro. Pierwsza oferta złożona przez Niemców w zeszłym roku była o 200 mln euro niższa. Dzięki temu DT stałaby się wyłącznym właścicielem operatora telefonii komórkowej, działającego pod nazwami Era i Heyah. Możliwe jednak, że Deutsche Telekom kupując udziały PTC nie kupi marki Heyah. Wśród rozważanych rozwiązań jest zakup tej marki przez Polsat, głównego akcjonariusza Elektrimu. W takim przypadku Polsat mógłby prowadzić działalność jako wirtualny operator komórkowy, działający z wykorzystaniem sieci PTC.
Powodzenie transakcji z Deutsche Telekom zależy przede wszystkim od postawy wierzycieli Elektrimu, posiadających obligacje spółki, którzy 3 września mają podjąć decyzję w sprawie wcześniejszej ich spłaty.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Bartol  2004-09-01 12:32:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

    Biedny Pierniczuk tego nie przezyje. Prawdziwy wirtualny w PTC, heh ladne jajca.

  • 0

    2. ~marionetti  2004-09-15 15:25:00  host: pa138.raszkow.sdi.tpnet.pl

    czy naprawdę musimy sprzedawać wszystko co przynosi zyski

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet