Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era: darmowa nawigacja na iPhone'y

Era: darmowa nawigacja na iPhone'y

LuiN 3 Września 2010 12:20

0 0

Od 4. września dla klientów sieci Era, którzy korzystają z aparatów iPhone zostaje udostępniona bezpłatna, w pełni funkcjonalna nawigacja GPS.

Aplikacja Navigon select Era Edition, stworzona przez wiodącego światowego producenta systemów nawigacji satelitarnej, to pełna obsługa w języku polskim (język aplikacji oraz komunikatów), mapa Polski z bazą POI (Point of Interest) i rozszerzona nawigacja w trybie pieszym.

Dodatkowo do dyspozycji użytkowników oddanych zostaje szereg przydatnych funkcji, m.in. odwzorowanie rzeczywistego wyglądu skrzyżowań dzięki RealityView light, wyszukiwanie celów specjalnych czy inteligentne wprowadzanie adresu. Licencja nawigacyjna jest darmowa na okres 24 m-cy.

Aplikacja nie wymaga połączenia z Internetem, dzięki czemu przy korzystaniu z nawigacji nie pojawiają się opłaty związane z transmisją danych.




Użytkownicy będą mieli także możliwość dokupienia do wersji podstawowej kilku pakietów dodatkowych, pozwalających miedzy innymi na wyświetlanie krajobrazu w trybie 3D, szczegółowe planowanie trasy, informacje o radarach, aktualne informacje o ruchu drogowym i inne. Zakup któregokolwiek z pakietów dodatkowych powoduje przedłużenie licencji na korzystanie z aplikacji na bezterminową.



Navigon select Era Edition dostępna jest w polskim AppStore, natomiast pakiety dodatkowe można pobrać z poziomu aplikacji.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 74
  • 0

    55. ~polo  2010-09-04 17:14:05  host: 87-205-193-201.adsl.inetia.pl

    "52 no i co z tych gigantycznych bonusów jak z zasięgiem kiszka w Play i z prędkością to samo. Dałeś się nabrać na ich reklamy i te bonusy których niekiedy nie idzie wykorzystać. Piszesz że mieszkasz w Bydgoszczy. Spoko Play wg UKE nie za dobrze wypadł w stolicy a co dopiero gdzie indziej :)

  • 0

    56.  2010-09-04 18:18:02

    @53 Chłopak z wioski jak przelejesz 100 zł. przez Przelew SMS to ważność konta wydłużyć się może o 5 dni. Najlepiej sprzedać takie doładowanie. U mnie akurat Play Online w telefonie 1 mbps a Orange 0,1 mbps. Dowolny starter Orange to za darmo można zamówić chyba na stronie Orange i zmienić taryfę na OFnK i testować. Ciekawe czy dobra jest ta nawigacja. Darmowe nawigacje mogą być nieaktualne. Super sprawą są opcje omijające korki. Ciekawe jak Navigon sobie radzi ?

  • 0

    57. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-04 18:54:56  host: user-188-33-138-217.play-internet.pl

    Czyli pozostaje mi tylko przesiadka na Orange Free Na Karte, tak? Wydaje mi sie jednak, iz w ogole zrezygnuje z Internetu pre-paid, tylko ze wtedy w ogole nie bede mial Internetu, bo ani Internetu pre-paid, ani Internetu kablowego czy tez modemowego. Nie bede tez mial Internetu przez Wi-Fi, a wiec zostaje mi albo zostac przy pre-paidowcu, z ktorym nigdy nie wiadomo co i jak, albo calkowicie zrezygnowac z Internetu i miec spokoj. Hmm, co wybrac?

  • 0

    58. ~Chłopak z wioski  2010-09-04 18:59:41  host: v01-15.opera-mini.net

    Tyle ci powiem że ja od 2002 roku wydałem tysiące złotych na internet pre-paid, po prostu nie miałem innego wyjścia. ;) Nie wiem jak Ty ale ja sobie nie wyobrażam życia bez internetu. Aktualnie używam Blueconnect Max.

  • 0

    59. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-04 19:09:52  host: user-188-33-138-217.play-internet.pl

    To znaczy ze ty tez uzywasz Internetu na karte (pre-paid), tak? A co to jest Blueconnect Max?

  • 0

    60. ~Chłopak z wioski  2010-09-04 19:16:43  host: v01-15.opera-mini.net

    Tak, a Blueconnect Max jest dodatkiem internetu do TakTak Ery oferty Voice, nie jest to oferta DATA specjalnie do internetu. Jedynie Orange Free i Blueconnect na kartę mają 2GB za doładowanie 50zł. Tyle że Orange Free lepiej się opłaca, bo każde 1MB po wykorzystanym bonusie to tylko 10gr.

  • 0

    61. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-04 19:22:16  host: user-188-33-138-217.play-internet.pl

    ~Chlopak_ze_wsi: To tak na koniec tematu Internetu na karte (pre-paid), podsumowujac wszystko, jaka oferte mobilnego Internetu na karte bez abonamentu mi polecasz: PLAY ONLINE NA KARTE, ORANGE FREE NA KARTE, IPLUS, CZY MOZE BLUECONNECT?

  • 0

    62. ~Chłopak z wioski  2010-09-04 19:26:25  host: v01-15.opera-mini.net

    Zdecydowanie Orange Free na chwilę obecną. Jak ci się poprawi zasięg w Play Online, to korzystaj nie bronię. To tyle na temat.Pozdrawiam.

  • 0

    63. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-04 19:36:21  host: user-188-33-138-217.play-internet.pl

    Watpie aby sie cokolwiek jakkolwiek poprawilo. Slyszalem ze w takich "przyzwoitych" godzinach Play Online Na Karte muli niemilosiernie i juz pewnie tak bylo od poczatku, jest i bedzie, a wiec zastanowie sie nad Orange Free Na Karte albo nad calkowitym zlikwidowaniem Internetu na Karte. Pozdrawiam I Dziekuje. Symbianowiec Damian Nokia E61 (Damian Ktory Jest Posiadaczem Nokii E61 Z Systemem Symbian (S60)) (DamianMazury).

  • 0

    64. ~  2010-09-04 20:27:17  host: 178.181.107.216.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @52 też mnie skusily bonusy w play przy doladowaniu.. tylko po 5 dniach ich karta już leżała w śmieciach.. krew mnie zalewala gdy czekałem jak się strona zaladuje. poszedłem do ery, wziąłem abo w bc i jestem bardzo szczęśliwy :-))

  • 0

    65.  2010-09-04 21:28:45

    To moze z powrotem do tematu, nawigacja dziala jak nalezy, dwa dni temu kupilem iPhone'a a tu taki prezent. Po sciagnieciu prawie dwoch giga (tylko przez wi-fi) telefon prosi o wylaczenie wi-fi; po sieci ery musi sie polaczyc z operatorem I chyba wysyla dane telefonu i karty. dopiero wtedy mozna aktywowac nawigacje.

  • 0

    66.  2010-09-04 21:42:26

    Za 20 euro dodatkowo cala Europa

  • 0

    67. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-05 10:24:52  host: user-109-243-82-204.play-internet.pl

    Era z pewnoscia wie ze duzo osob ma telefony z systemem Symbian S60, wiec dlaczemu nie zrobila darmowej, w pelni funkcjonalnej nawigacji na ta platforme? Wszyscy byliby wtedy szczesliwi, nawet ja, uzytkownik Nokii E61 z systemem Symbian S60. Dokupilbym starter TakTak za 5 zl i mialbym sobie nawigacje w telefonie.

  • 0

    68.  2010-09-05 11:03:11

    @67 Era robiła i takie promocje że dawała do telefonów które miały gps darmowy okres. A tak jak piszesz to trochę tak dziwnie wygląda :) wiadomo że operator to nie wolontariat. No dobra nawigacje podstawową mamy za free Ktoś napisał że całą Europa 20Euro to się bardzo opłaca.

  • 0

    69. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-05 14:12:22  host: user-109-243-161-130.play-internet.pl

    68. aszbi: Ale na co Era dawala darmowy okres? Na jakis program nawigacyjny?

  • 0

    70. ~  2010-09-05 16:58:05  host: public-gprs97274.centertel.pl

    62, Orange Free lub Blueconnect na kartę. Do doładowania za 50zł w obu dostajesz 2 GB na transfer danych, ale w BC Ery masz dodatkowo multum hotspotów.

  • 0

    71. ~  2010-09-06 14:08:43  host: cou208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w orange jest też możliwość zainstalowania odrębnej usługi 'Nawigacja Orange" dla poszczególnych modeli telefonów.

  • 0

    72. ~eryk  2010-09-06 23:14:17  host: 92.63.32.68

    a znane są ceny tych dodatkowych pakietów nawigacyjnych w Erze? Mam nadzieje że są jakoś w miarę przystępne cenowo, jak choćby wspomnianej wyżej w Orange. Np. 25 zł, za nawigację komórkową z wliczonym transferem danych mogę jeszcze zapłacić. No, ale nad wiekszą kwotą pakietu, to już bym się zastanowiał.

  • 0

    73.  2010-09-13 16:56:39

    Czytałam o tej nawigacji. Mapy są naprawdę świetne. Wprawdzie strasznie dużo miejsca zajmuje, ale dzięki temu wszystko wczytuje od razu z pmamięci telefonu i niczego nie pobiera z interetu. Dużo jest dodatkowych narzędzi :)

  • 0

    74.  2010-09-14 15:58:44

    71 Orange daje profilowane pakiety na transfer danych, zamiast np. dać normalne pakiety internetowe w taryfach prepaid data. Jest jakis nokia mail, osobny na nawigacje, a wystarczy, gdyby dali pakiet na kształt BC Max z TT - bez limitu danych, z limitem prędkości, za 9zł miesięcznie.

Dodaj swoją opinię