Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era coraz bliżej Deutsche Telekom

Era coraz bliżej Deutsche Telekom

WitekT 18 Sierpnia 2004 20:32

0 0

Sprzedaż Deutsche Telekom udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej wydaje się coraz bliższa. Niemcy są gotowi dać więcej, a pozostali udziałowcy - bliżsi porozumienia, jak sprzedać udziały.

W środę agencja Reuters poinformowała, że dotarła do dokumentu, z którego wynika, że zakończenie negocjacji z Deutsche Telekom jest planowane w ciągu kilku tygodni. Rozmowy w sprawie sprzedaży udziałów operatora sieci Era prowadzi Elektrim oraz jego partner, koncern Vivendi.

W dokumencie, na który powołuje się Reuters, skierowanym do powierników obligacji Elektrimu jest mowa o zawarciu przez Elektrim ramowego porozumienia z Vivendi. Obie firmy mają łącznie 51 proc. w spółce Elektrim Telekomunikacja, która kontroluje większościowy pakiet PTC. Resztę udziałów PTC - 49 proc. - mają już Niemcy.

Wspomniane porozumienie może otworzyć drogę do transakcji, do której przygotowania ciągną się latami. Blokował ją dotąd brak zgody między Elektrimem i Vivendi odnośnie podziału pieniędzy uzyskanych od DT. Niemcy zaoferowali jesienią ubiegłego roku 1,1 mld euro za resztę akcji PTC. Od kilku tygodni mówi się nieoficjalnie, że DT podniósł swoją ofertę do 1,3 mld euro.
Jest bardzo prawdopodobne wyłączenie z transakcji marki dla młodzieży Heyah (ma 1,5 mln klientów), która pozostałaby przy Elektrimie.

DT jest coraz bardziej zdeterminowany, by dokupić brakujące udziały w PTC. Niedawno szef niemieckiego giganta Kai-Uwe Ricke wskazał na Europę Wschodnią jako główny cel ekspansji. A firma ma na nią coraz więcej pieniędzy - jej wyniki finansowe znacznie się poprawiły, np. zysk netto wzrośnie w tym roku dwukrotnie.

Elektrim poinformował kilka dni temu w komunikacie, że zwołał na trzeciego września zgromadzenie obligatariuszy "w związku z planowanym wcześniejszym wykupem obligacji po ewentualnej sprzedaży udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej". W komunikacje zaznaczono, że "z uwagi na złożoność procedur przeprowadzenie transakcji sprzedaży nie jest przesądzone".

Źródło tekstu: Gazeta     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kaszpir  2004-08-19 12:23:00  host: cnu69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Heyah przy Elektrimie? Oj niedobrze. Wroze szybki upadek albo jakies przekrety ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet