Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Era: 1,1 mln klientów blueconnect

Era: 1,1 mln klientów blueconnect

LuiN 5 Sierpnia 2010 10:13

0 0

Obecnie z usługi blueconnect korzysta ponad 1,1 mln klientów. Duże zainteresowanie usługami Internet non-stop i blueconnect max.

Usługi Internet non-stop i blueconnect max pozwalają klientom na dostęp do sieci za pomocą telefonu przy stałej, niskiej opłacie miesięcznej, bez względu na czas surfowania oraz ilość pobranych danych. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy z nowych ofert skorzystało ponad 100 tys. użytkowników.

Transmisja danych to coraz większa część usług świadczonych przez operatorów telekomunikacyjnych. W technologii HSDPA PTC oferuje dostęp do Internetu w 680 miejscowościach, obejmując swoim zasięgiem ponad 60% populacji Polski.




Natomiast HSPA+ z przepływnościami do 21Mb/s dostępne jest w 39 miastach Polski. PTC prowadzi również projekt modernizacji sieci radiowej, w ramach którego dotychczas wymieniono już 1 079 stacji bazowych GSM oraz 673 obsługujących 3G.

Dodatkowo, w II kwartale rozpoczęta została modernizacja sieci trzeciej generacji w Warszawie. Do końca roku planowana jest wymiana urządzeń w 530 stacjach 3G. Pozwoli to na dostęp do sieci w technologii HSPA+, a w przyszłości również w LTE.

Do końca roku PTC planuje budowę drugiego etapu szkieletowej sieci światłowodowej pozwalającej na zwiększenie przepustowości transmisji danych.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~Misio  2010-08-05 11:20:43  host: 87-205-117-83.adsl.inetia.pl

    Zwłaszcza gdy wcześniej miałem 50 0MB za 30 zł.

  • 0

    9. ~player  2010-08-05 11:32:18  host: user-188-33-189-120.play-internet.pl

    Internet non-stop nie jest taki non stop bo po wyserfowanych 100 MB robi się duże stop.

  • 0

    10. ~  2010-08-05 12:06:45  host: t18-07.opera-mini.net

    BC max w tt? Ledwo przekroczyłem setke Mb i mi zredukowali prędkość do 16 kbps. To ja w latach 90 miałem lepszą prędkość z modemu !?

  • 0

    11.  2010-08-05 12:59:32

    Czy te liczby obejmują blueconnect na kartę? W tej ofercie dawali chyba dodatkowe 2 GB za doładowanie 50 zł. Ja korzystam z netu , tylko, że w taryfie Tak-tak HOT. 10 - mi zmniejszyli prędkość grubo po 200 MB danych.

  • 2

    12.  2010-08-05 13:08:57

    5@ Po pierwsze Era ma największe Pingi* czyli odwołania do serwera DNS, dlatego dłużej czekasz.10@ i 11@ Macie dobrze mi po 30MB już przycieli...i ani razu prędkość się nie zwiększyła. 1,8 kB/s przy pobieraniu tylko mam. Co ja tu mogę powiedzieć dobre to dla cierpliwych, lepiej BC na Kartę kupić załadować za 50zł i ma się czyste 2GB danych z pełną prędkością. Opcjonalnie Orange Free na Kartę. Wyliczyłem że korzystanie przy takiej spowolnionej prędkości na PC, zużywa mi drugie tyle więcej czasu i prądu niż w pełnej prędkości korzystania. Dobre to jest i niedobre.

  • 0

    13.  2010-08-05 13:51:46

    To jak to jest z tym lejkiem w BC jest czy go nie ma. Powinna spadać szybkość transferu po wykorzystaniu limitu z pakietu Internet non-stop i blueconnect max, tak jest w regulaminie.

  • -1

    14.  2010-08-05 13:56:59

    @12, BC Max to internet do telefonu, nie do PC.

  • 0

    15. ~triks  2010-08-05 15:25:45  host: crowley-nat.greenlan.pl

    pablo_79 dobrze pisze. Jeśli chcesz mieć neta do komputera to skorzystać z oferty dla komputerów a nie komórek, albo chociaż przy podłączeniu komórki do kompa zablokuj wszystkie aplikacje poza przeglądarką + jakimś komunikatorem, bo często czego może nie zauważasz, komputer po podłączeniu do sieci zaczyna w tle sprawdzać mnóstwo aktualizacji, sprawdzać legalność, pobierać aktualizacje itd.

  • 0

    16. ~olek  2010-08-05 17:38:45  host: 77-255-43-60.adsl.inetia.pl

    czy chodzi o net w komórce czy też do kompa Era dobrze wypada, dlatego tez ma tyle klientów. Sam używałem BC i jeździłem trochę po kraju, i naprawdę nie było miejsca gdzie zasięgu nie było. Był zawsze a szybkość wiadomo zależy od miejsca raz szybciej raz wolniej. Ale zasięg był i korzystać z neta można było. Teraz korzystam w komórce mam pakiet 500mb za 15zł i tak samo jak z BC zasięg mam wszędzie, zawsze można coś sprawdzić.

  • 0

    17.  2010-08-05 21:30:19

    16@ 500MB za 15zł jest w P4. Chyba nie powiesz mi że ta sieć ma zasięg wszędzie? nawet tam gdzie Era.

  • 0

    18. ~zielee  2010-08-06 01:00:49  host: 178.181.7.61.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @17 a gdzie olek napisal ze ma w play?

  • 0

    19. ~marmirow  2010-08-06 11:11:39  host: 188.146.195.178.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Blueconnect Ery to najgorszy syf jaki widziałem w życiu. Nikomu tego nie polecam Proszę sobie zobaczyć opinie użytkowników na www.opiniuj.pl

  • 0

    20.  2010-08-06 11:33:51

    19 - ilu ludzi tyle opinii, szczególnie na necie, gdzie ludzie raczej nie wchodzą po to, by chwalić. Ja z netu w komórce jestem zadowolony, na wersji pod kompy się nie znam, nie korzystałem, więc nie chcę mówić czy jest tak czy tak.

  • 0

    21. ~marek  2010-08-06 14:00:53  host: dov244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19 a ja z czystym sumieniem moge polecić wszystkim bc max - taniocha, a działa ok:) Przede wszystkim jak gdzies jade to sie nie zacina. Ale to fakt, ile ludzi tyle opinii.

  • 0

    22. ~Greg  2010-08-06 17:49:48  host: 213-238-69-98.adsl.inetia.pl

    500mb za 15zł faktycznie było w wakacje w zeszłym roku dla przedłużających umowę. Teraz też da się coś takiego uzyskać. Ale teraz potrafią dać do IP 2GB już wliczone w abonamencie. Co do netu. Ja korzystam, kiedy nie jestem w domu z BC i cóż jeszcze nie zawiódł pod wzg braku zasięgu, prędkość raz mniejsza raz większa, też zależy gdzie jesteśmy, ale korzystać się śmiało da. Swoją rolę wypełnia. Znajomy znowu korzysta z iplusa w centrum Warszawy (tak wiem trochę dziwne ale cóż...) i w sumie nie widzę różnicy w działaniu, też potrafi zamulić.

  • 0

    23. ~  2010-08-08 11:26:14  host: user-109-243-231-250.play-internet.pl

    19 dla BC max kupiłem Tak Taka i w przeciwieństwie do Play internet w Erze nie zawodzi. Play nadaje sie tylko do użytku stacjonarnego, na szczęście u siebie w chacie mam zasięg. BTW, próbowałem też Orange Free na kartę ale zasięgu brak. Skoro w BC na karte też dają bonusy do doładowań to pewnie sie skusze.

  • 0

    24.  2010-08-09 11:47:52

    23 BC na kartę to już oddzielny starter, ale nie ma abo, więc w sumie nie zaszkodzi spróbować. Jakość połączenia będzie zapewne taka jak w przypadku netu w komórce, bo przecież działa na tym samym zasięgu ;-)

  • 0

    25.  2010-08-09 19:47:11

    Trzeba przyznać że to prawda. Zasięg internetu w Erze jest zawsze albo przynajmniej prawie zawsze mi osobiście przez dwa lata korzystając oraz przez rok korzystania w komórce ani razu nie zawiódł. W pociągu jadąc przez pola zasięg był i można było sprawdzać interesujące nas rzeczy.

  • 0

    26.  2010-08-11 12:43:41

    Albek - nie przesadzaj, na polach nawet Era czasami zawodzi, ale trudno oczekiwać stawiania wież zasięgowych w takich miejscach. Tak, gdzie zasięg jest jednak istotny zawsze go mam.

  • 0

    27.  2010-08-18 13:23:06

    BC na kartę pewnie mieści się w tych 1,1mln użytkowników, pakiet BC max w tych 100tys aktywacji. Ostatnie posunięcia Ery to znaczące polepszenie ofert internetowych i pewnie za jakiś czas skutki tych zmian będa bardziej widoczne w danych.

Dodaj swoją opinię