Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Entellico odpowiada na zarzuty operatorów dotyczące projektu blupill

Entellico odpowiada na zarzuty operatorów dotyczące projektu blupill

LuiN 25 Marca 2011 12:29

0 0

Entellico odrzuca zarzuty telekomów dotyczące projektu blupill. Zdaniem szefowej UKE, Anny Streżyńskiej, kod abonencki jest własnością abonenta a nie operatora, tymczasem Grupa TP grozi rozwiązaniem umowy za skorzystanie z nowej usługi.

Anna Streżyńska, prezes UKE, obawia się blokowania automatycznych porównywarek ofert operatorów - Jeśli tak będzie, spotka się to z naszym zdecydowanym przeciwdziałaniem. Kod abonencki jak i hasło do konta na portalu jest własnością abonenta a nie operatora - oświadczyła Streżyńska. - (…) Według mojej wiedzy w zaproponowanej usłudze nie dochodzi w żadnym momencie do udostępnienia kodu osobie trzeciej. Abonent wykorzystuje tylko aplikację, ale kod pozostaje jego.

I właśnie tę ostatnią kwestię podkreśla Entellico - hasło abonenckie nie wychodzi poza operatora i użytkownika. Kancelarie prawne reprezentujące projekt blupill odrzucają zarzuty dotyczące łamania prawa przez Entelico:

(...) Model działania usługi projektu blupill nie wymusza na użytkowniku podawania jakimkolwiek podmiotom trzecim, a tym bardziej Entellico, haseł dostępu do portalu operatora, czy też kodu abonenckiego. Usługa została tak zaprojektowana, aby dane te nigdy nie trafiały do Entellico, ani żadnych podmiotów trzecich. Hasła dostępu do portalu operatora i kody abonenckie trafiają szyfrowaną transmisją wyłącznie do operatora.




Poza tym prawnicy zauważają, że wskazane wypowiedzi przedstawicieli operatorów telekomunikacyjnych stanowią działanie na szkodę Entellico Sp. z o.o., naruszają dobra osobiste tej spółki oraz wypełniają znamiona czynu nieuczciwej konkurencji z art. 14 ust. 1 i 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i uzasadniają podejrzenie ewentualnego popełnienia przestępstwa z art. 26 ust. 1 tej ustawy.

Prawnicy reprezentujący Entellico skierowali wczoraj zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i o naruszeniu zasad uczciwej konkurencji.

O tym, że Grupa TP ostrzega swoich klientów, że operator może rozwiązać z nimi umowę, jeśli będą udostępniali swoje hasła podmiotom trzecim pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Entellico     

Dodaj do:
w sumie: 127
  • 1

    110. ~  2011-03-27 16:54:41  host: z28-02.opera-mini.net

    Przede wszystkim nikt nie uzgodnil tego z operatorami. Nawet grucha ma zastrzezenia. Druga sprawa to chodzi o brak innej mozliwosci wprowadzania danych. Po trzecie nikt nikomu nie zabrania. Popieram wlo, pokazcie swoje wyniki

  • -1

    111.  2011-03-27 17:31:19

    @110, przepraszam ale od kiedy musze sie pytac operatora co robie z moim bilingiem?

  • 2

    112. ~  2011-03-27 17:46:17  host: z28-02.opera-mini.net

    Pochwali sie ktos wynikami?

  • 1

    113.  2011-03-27 18:03:07

    111. zawi_23 - oczywiście, ze nie musisz, tak samo nie musisz pytać o możliwość udostępnienia hasła - moja siostra, szwagier, wójek żony i parę innych osób udostępniło mi kody do zarządzania kontami - robię to z mojego konta... Co więcej - za zgodą OPERATORA!! Bo sam udostępnia taką usługę. Też uważam, że operator mi nie może zakazać. Ale tu nie o to chodzi a o brak pewności, że dane z konta nie zostaną wykorzystane. Sam regulamin mi nie wystarczy, tym bardziej, że w regulaminie wyąłczają swoją odpowiedzialność za ew. problemy z Danymi w wyniku działania systemu. Chciałbym poznać opinie dotycządze działania progarmu, wyniki analiz itp. Więc jeśli łaskawie ktoś by mógł podać, to będę wdzięczny.

  • 2

    114.  2011-03-27 18:03:55

    Wójek? Ale bul!! Wujek oczywiście ;-)

  • 1

    115. ~  2011-03-27 18:51:54  host: v08-15.opera-mini.net

    Na zadene pytanie o inny sposób wprowadznia danych podpieracie się ekspertami, bredzicie o ukrywaniu się za proxy, o "histerii", o listach lokatorów, podajecie wszelkie możliwe regulaminy i inne dziwne opcje. Ja się pytam PO CO? W jakim celu? Proste i logiczne pytanie NIE OTRZYMAŁO odpowiedzi w 114 postach? Interesuje mnie tylko czy projektodawcy blupill czytają Telepolis i wyciągają wnioski. A wy przerzucajcie się dalej bzdurami. Taki tl111 ma patent na rację, a NIE ROZUMIE pytania lub udaje co jest jeszcze gorsze. Widać to taki typ, że jak mu eksperci zagwarantują 1000% zwrotu z inwestycji to zainwestuje kasę, bo wierzy ekspertom. A potem będzie, że się pomylili i wielka wtopa w portfelu. :P

  • 1

    116. ~  2011-03-27 19:01:23  host: v08-15.opera-mini.net

    Cała "cudowność" blupill polegana analizie bilingów do których ludzie sami MUSZĄ dać dostęp. Ot i cała rewelacja. Może autorzy myślą, że magia zginie jak delikwenci opracują sobie co nieco w excelu po ściągnięciu bilingów na własne komputery? Można zadać przewrotne pytanie. Czego się boją autorzy jeżeli umożliwiliby ręczne wpisywanie danych do uprzednio przygotowanej strony przez blupil lub pliku w formacie openoffice lub excel w formacie podanym przez blupill? Widzę, że niektórzy mają w głębokim poważaniu swoją prywatość. Na dziwne zachowania jednak się nic nie poradzi.

  • 1

    117. ~  2011-03-27 20:13:07  host: t14-14.opera-mini.net

    I tak nikt z tego nie skorzysta

  • 0

    118. ~  2011-03-27 22:29:31  host: us11.boltbrowser.com

    Jakis czas temu, chyba 3lata temu, jeden facet znany z imienia i nazwiska zapewniał, ze ograniczy administrację rządową i obiecał drugą irlandie. Wczoraj widzialem go w tv i powiedział ze jednak sie pomylił. Jest na forum zalozony topic odnosnie blupill. Autorzy proszą o zgłaszanie uwag. Zapraszam do aktywnego udziału. Topic jest w hydeparku

  • -2

    119. ~  2011-03-27 22:33:05  host: us11.boltbrowser.com

    Nie trzeba blupill bo sim+ i sami swoi to najlepsze prepaidy i biją nawet abonamenty o freshu nawet nie piszę gdyż ostatnio to same podwyżki wprowadzają.

  • -1

    120. ~do $119  2011-03-27 22:39:45  host: ddc112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy OSTATNIO były podwyżki w PF?

  • 1

    121.  2011-03-27 22:51:09

    @120, gratuluję zdolności do odczytywania ironii :P. A odpowiedź na Twoje pytanie - w chwili wprowadzenia profili - przedtem można było za doładowanie otrzymać naraz pakiet SMS-ów do wszystkich i Stan Darmowy. Teraz to skomplikowano i za jedną z usług trzeba zapłacić.

  • 0

    122. ~  2011-03-27 23:39:14  host: ddc112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    121. Ironia ironią, ale ja nie widzę podwyżek. Zmiana przydzielania free bonusów to nie podwyżka. Ci co nie wysyłają lub mało smsów nawet tego nie odczuli. Przez wprowadzenie pakietów 10=30 i 5=10 mastąpiła OBNIŻKA.

  • 0

    123. ~  2011-03-27 23:52:12  host: ddc112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    121. Powiem tobie, że nawet teraz jest lepiej, bo jak się załaduje niskią kwotą to ma się od razu free rozmowy i esy w Play. Bardzo dobrze wspólgra to pakietem 100 minut. O podwyżkach dopiero pogadamy w kwietniu jak się "ulepszą" PF.

  • 0

    124. ~  2011-03-28 00:26:35  host: v05-15.opera-mini.net

    118. Dzięki za info. Zatem wiadomo, że czytają i pewnie dyskutują na forum do krwi ostatniej broniąc założeń projektu i stąd brak odpowiedzi na postawione pytanie. Dla mnie sprawa jest już jasna. Na żadne free testowania mnie nie nabiorą. Niech dalej pływają w swoich "bezpiecznych" obliczeniowych chmurkach.

  • 0

    125.  2011-03-28 10:09:32

    @124. Chcesz odpowiedzi na swoje pytania od twórców? Proszę oto link: https://www.projektblupill.pl/kontakt Formularz kontaktowy do firmy. Możesz zadać każde pytanie i jest szansa, że Ci odpowiedzą. Zadawanie pytań tutaj: A czemu nie można samemu wprowadzać danych samodzielnie, ma taki sam sens jak zadawanie tutaj pytania premierowi: Dlaczego jest kryzys...

  • 0

    126.  2011-03-28 11:33:33

    zawi_23 - dzięki ;-) jednak bardziej niż takie proste porównanie, gdzie widać wyraźnie profil dzwonienia - może i na 1 tylko nuer ;-) - bardziej interesowałaby mnie analiza tych taryf jakie wg twórców są najbardziej odpowiednie - aż 15 najlepiej dopasowaych! Dlatego, że po tym widać jakość programu a nie po tym jak podliczy ogólnie cenę.

  • 0

    127. ~zawi_23  2011-03-28 11:51:53  host: 89-79-103-203.dynamic.chello.pl

    @wlo, Ja Ci nie pomogę w tej kwestii gdyż mój profil dzwonienia jest również bardziej Play'owy. Podpytam znajomych którzy mają w innych sieciach telefony aby to sprawdzili i nawet tego sms-a za 2 zeta wyślę aby to sprawdzić :)

  • 0

    128. ~  2011-03-28 12:43:27  host: dch200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nagłośnienie problemu na ogólnym forum ma sens. Pisanie emaili raczej nie, bo i tak tu zaglądają.

  • 0

    129.  2011-03-28 13:44:22