Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Energochłonność sektora teleinformatycznego a zrównoważony rozwój

Energochłonność sektora teleinformatycznego a zrównoważony rozwój

LuiN 9 Maja 2012 10:41

0 0

W corocznym raporcie Ericssona na temat zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firmy znaleźć można kilka ciekawych informacji, które obrazują energochłonność sektora teleinformatycznego.

Jak się okazuje, sam sektor teleinformatyczny odpowiada za około 2% światowej emisji dwutlenku węgla, ale może skompensować znaczną część pozostałych 98% z innych branż. Z badania przeprowadzonego przez firmę Ericsson wynika, że całkowite zużycie energii przez teleinformatykę będzie umiarkowane dzięki wzrostowi sprawności energetycznej sieci do 2020 roku.

Potwierdzeniem tego może być fakt, że w ciągu ostatniej dekady Ericsson zwiększył o 85 procent sprawność energetyczną swoich stacji bazowych 3G/4G. Przy czym nadal zaspokajane było zapotrzebowanie społeczeństwa sieciowego dotyczące przepustowości, ale bez podwyższenia zużycia energii w przeliczeniu na abonenta.
Według przewidywań, w roku 2016 za 60% danych przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych odpowiadać będą ludzie mieszkający w gęsto zaludnionych obszarach miejskich, na mniej niż 1 procencie powierzchni wszystkich kontynentów.

Aby zwiększyć pojemność sieci w takich obszarach, budujemy sieci heterogeniczne, gdzie oprócz dużych radiowych stacji bazowych ("makro") występują mniejsze stacje bazowe ("mikro" i "piko"), które zapewniają dodatkową pojemność w obszarach o wysokim zapotrzebowaniu. Za pomocą pobliskich węzłów małej mocy możemy odciążyć węzły dużej mocy i zmniejszyć w ten sposób zużycie energii.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet