Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Energis zbuduje ogólnopolską sieć radiową

Energis zbuduje ogólnopolską sieć radiową

WitekT 23 Marca 2005 11:36

0 0

Do końca III kw. Energis Polska zamierza wybudować sieć dostępu radiowego w 11 największych miastach.

Przy jej pomocy chce dostarczać małym i średnim przedsiębiorstwom usługi głosowe, dostęp do Internetu i transmisję danych. Wejdzie tym samym w rynek, na którym dotychczas działały głównie GTS Polska, Pro Futuro i Crowley Data Poland. Kilka miesięcy temu przedstawiciele Energisu wskazywali te firmy jako potencjalne cele akwizycji. Dziś operator nie myśli już o przejmowaniu konkurentów. Telekom uważnie przygląda się natomiast integratorom specjalizującym się w obsłudze rozwiązań telekomunikacyjnych. Na nich gotów jest wydać pieniądze, bo jest przekonany, że będzie to opłacalna inwestycja. Nie ujawnia jednak, jakie firmy znajdują się w spektrum jego zainteresowania.
Firma ma środki na inwestycje. W lutym otrzymała 10 z 18 mln USD zagwarantowanych od Innova Capital. Pieniądze nie zostały na razie wykorzystane. Cel ich zagospodarowania to rozbudowa oferty, inwestycje w infrastrukturę i małe akwizycje. Energis podtrzymuje zainteresowanie udziałem w przetargu na częstotliwości dla GSM i UMTS. O tym, czy wystartuje, zdecyduje jednak prawdopodobnie w ostatniej chwili. Kontynuowane są rozmowy z Netią i Tele2, które mogą zaowocować wspólnym startem podmiotów w przetargu.

Wartość sprzedaży operatora ma sięgnąć w bieżącym roku 280 mln zł, a wynik EBITDA - 50 mln zł. Firma planuje, że będzie to ostatni rok, który zakończy ujemnym wynikiem netto. Ponad 65% przychodów telekomu generowanych jest obecnie przez usługi głosowe. Tegoroczne inwestycje Energisu mają wynieść 40 mln zł.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet