Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Energis powoli zwiększa przychody

Energis powoli zwiększa przychody

WitekT 5 Maja 2005 10:28

0 0

Energis osiągnął w I kwartale blisko 58 mln zł przychodów ze sprzedaży – o 10% więcej niż przed rokiem.

Zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) wyniósł 8,6 mln zł. Liczba obsługiwanych abonentów przekroczyła 4,5 tys. Plany na drugi kwartał to 60 mln zł przychodów i 10 mln zł zysku.
Energis od niedawna świadczy usługi połączeń lokalnych. Telekom jest obecny w dziesięciu strefach numeracyjnych, ale chciałby być obecny w trzydziestu. W porównaniu z I kwartałem 2004 r. spółka zmieniła także strukturę przychodów, zmniejszając udział hurtowej sprzedaży czasu. Rozwijała za to usługi transmisji danych.

Najważniejszym aktualnie tematem jest dla spółki telefonia komórkowa. Energis nie złożył swojej oferty w ostatnim przetargu na wolne częstotliwości GSM i UMTS z powodu ekonomicznie nieodpowiednich warunków, jakie zaoferował Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Jednak Energis cały czas bierze pod uwagę świadczenie usług operatora wirtualnego jako uzupełnienie swojej oferty. Ewentualne wejście nowego podmiotu uznał za najlepszy moment do podjęcia rozmów w tej sprawie. Gotów jest na ten temat rozmawiać zarówno z nowym, jak i z każdym z trzech działających na rynku operatorów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet