Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Energis mocny na rynku biznesowym

Energis mocny na rynku biznesowym

WitekT 4 Lutego 2005 09:45

0 0

Największym konkurentem Telekomunikacji Polskiej na rynku usług dla klientów biznesowych jest Energis Polska - wynika z danych zamieszczonych w wydawanym przez TP dwutygodniku iTePe.

Tele2 Polska, które uchodzi za największego rywala TP, niemal nie liczy się w walce o klientów biznesowych. Wyłącznie na klientów biznesowych nastawiony jest Energis Polska. Firma ma ok. 4,5 tys. takich klientów, a jej ubiegłoroczne przychody wyniosły ok. 240 mln zł. Z danych TP wynika, że firma ma - w zależności od regionu kraju - od 44% (Wielkopolska) do 67%. (Pomorze Zachodnie) rynku połączeń międzymiastowych, mierzonych liczbą połączeń, i od 59% (Małopolska) do 69% (Mazowsze) rynku połączeń międzynarodowych.
Zwraca uwagę niezwykle silna pozycja Energisu na Dolnym Śląsku. TP chwali się w iTePe, że udaje się jej odzyskiwać utraconych klientów. Energisowi narodowy operator odbił Bank Pocztowy i GE Capital Bank, a Netii i Dialogowi ConocoPhillips Poland. Zwraca uwagę, że w ostatnim czasie TP podpisuje z dużymi klientami długie kontrakty. Z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawarto trzyletnią umowę wartą ponad 97,5 mln zł.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~paul  2005-02-04 21:46:00  host: prosie12-1.aster.pl

    Energis rulez

  • 0

    2. ~soli  2005-02-06 19:05:00  host: ahd218.internetdsl.tpnet.pl

    No i co TP Sa znowu gora. A monopol dalej miewa sie dobrze :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet