DAJ CYNK

Emporia bada zwyczaje polskich konsumentów

Ringu

Wydarzenia

Emporia przeprowadziła ogólnopolskie badanie telefoniczne, którego celem było sprawdzenie opinii na temat użyteczności telefonów komórkowych.

Emporia przeprowadziła ogólnopolskie badanie telefoniczne, którego celem było sprawdzenie opinii na temat użyteczności telefonów komórkowych.

Aby poznać ich oczekiwania oraz opinie na temat funkcjonalności telefonów komórkowych, zrealizowano badanie na reprezentatywnej próbie 1075 osób. Respondentami były osoby w wieku powyżej 30 lat.

Jedno z zadawanych pytań dotyczyło najczęściej używanych funkcji telefonów komórkowych. Są to w dużej mierze te same funkcje, które zostały wskazywane jako najbardziej pożądane przez osoby, które w najbliższym czasie chcą kupić lub zmienić telefon komórkowy. Najczęściej wykonywaną czynnością jest oczywiście nawiązywanie połączeń (89,1 proc.). Badani często korzystają również z zapisywania numerów w książce telefonicznej (76,5%) oraz wysyłają SMSy (64,6%.). Czwartą co do popularności funkcją telefonu jest budzik, z którego często korzysta 46,7% respondentów.

Aż 41,9 % badanych w pełni przyznaje, że większość telefonów ma wiele niepotrzebnych funkcji.

Z tezą, że telefony są zbyt trudne w obsłudze zgadza się 61,2 %.

Wraz z wiekiem użytkownika maleje ilość wykorzystywanych funkcji telefonu komórkowego. W przypadku osób w wieku 30-50 lat średnia ilość funkcji często używanych to 5,6. W najstarszej grupie, czyli osób w wieku 65 lat i więcej, ten wskaźnik wynosi 3,2. Połowa badanych kobiet używa nie więcej niż czterech funkcji telefonu, zaś połowa mężczyzn maksymalnie trzy. Zależność z wiekiem jest następująca: połowa osób w wieku 30-49 lat używa 5 funkcji, w wieku 50-65 lat - 4 funkcji; a powyżej 65 lat - 2 funkcje.

Z badania wynika, że konsumenci bardziej cenią sobie wygodę, prostotę działania i łatwość obsługi telefonu, niż natłok skomplikowanych funkcji multimedialnych czy skomplikowane, wielostopniowe menu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Emporia