Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Emitel również wyciągnie ręce po 1800 MHz?

Emitel również wyciągnie ręce po 1800 MHz?

LuiN 8 Czerwca 2012 09:56

0 0

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest już po pierwszych rozmowach z uczestnikami rynku ws. pasma 1800 MHz. W przetargu oprócz największych operatorów telekomunikacyjnych, może wystartować Emitel, czyli operator infrastruktury.



Zdaniem Magdaleny Gaj spółki należące do Zygmunta Solorza-Żaka, które jak dotąd posiadają największy dostęp do tego pasma, nie będą zainteresowane jego zwiększaniem. Pewną przewagę może mieć Play.

Każdy z operatorów, który funkcjonuje na rynku, był u mnie i z każdym rozmawiałam na temat przetargu - mówi Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Myślę, że może nam się pojawić w przetargu operator infrastrukturalny, jak np. Emitel, który również ze mną o tym rozmawiał.

Emitel chce być operatorem hurtowym, który będzie udostępniał swoje częstotliwości innym przedsiębiorcom na zasadzie roamingu. Spółka posiada teraz ponad 300 wież nadawczych, z których dostępny jest sygnał radiowy, telewizyjny i telekomunikacyjny. W przyszłości chce przejmować infrastrukturę należącą do telekomów. Emitel jest również operatorem trzech multipleksów, czyli pakietów programowych naziemnej telewizji cyfrowej.




Według Magdaleny Gaj należące do Zygmunta Solorza-Żaka spółki, czyli Aero2, Mobyland i CenterNet, nie będą zainteresowane startem w przetargu. W ich posiadaniu, w połączeniu z Polkomtelem, jest już ok. 60% rozdzielonych częstotliwości. A jak podkreślono w dokumentacji przetargowej, kryterium zachowania konkurencyjności na rynku jest kluczowe.

W tym przetargu staram się zrównoważyć konkurencyjność tak, aby dać pewne przewagi podmiotom, które tych zasobów częstotliwości jeszcze nie mają, np. operatorowi Play. Natomiast w pozostałym zakresie dać wszystkim, którzy są na rynku, którzy potrzebują jeszcze tych częstotliwości, żeby wyrównać te szanse w obrębie pozostałych trzech - wyjaśnia Magdalena Gaj.

Ogłoszenie przetargu planowane jest na lipiec. Od końca maja trwają konsultacje dokumentacji przetargowej.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 2

    28. ~zorientowany  2012-06-08 15:24:19  host: 109.107.35.128

    @27, to skąd wzięli 150tys. abonentów skoro nie ma ich w internecie i nie maja salonów a do tego nawet poczta pantoflowa nie działa, co sam potwierdzasz nie chcąc udzielać informacji? Zdecyduj się, czy sieć sie rozkręca i niedługo premiera, czy juz istnieją i działają?

  • 2

    29. ~  2012-06-08 15:37:41  host: p3.ppp.polbox.pl

    @28 - przecież to bełkot "ekspierda" rynku telekomunikacji z wiadomej miejscowści, hotelarza. Ignoruj go.

  • 1

    30. ~a  2012-06-08 15:49:40  host: afmw13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech hotelarz kupi te czestotliwosci i postawi maszt na kazdym rogu w swojej miejscowosci. a siec jego to os-sa mobile ;)

  • 1

    31. ~777  2012-06-08 16:06:55  host: aaii31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hotele nie potrzebują komórek bo stacjonarne im wystarczą :-)

  • 0

    32. ~mirekb  2012-06-08 16:57:55  host: 188.146.102.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    niech sie dzieje.opy niech sie dogaduja..wlasnie widze ze ptc odpaliło u mnie u900,ciagnie tylko 1mbs bo sim mtv ma lejej do 1

  • -1

    35. ~Żal.  2012-06-09 12:28:00  host: z33-11.opera-mini.net

    Żal z was. Ja też słyszałem o neon mobile i mam u nich abonament. Na razie nie są reklamowani bo czekają na zgodę od plusa. I to nie hotelarz - jeśli neon powstanie, wszyscy ci, którzy w niego nie wierzyli, dostaną darmowe karty sim. Dostałem potwierdzenie. Mam abonament za 99 zł i telefon samsung wave za 39 zł bo była promocja i nielimitowane rozmowy, sms i mms ze wszystkimi a do tego internet 4G. Podobno, jak pojawi się 5G to oni to wezmą. Nie możemy nic mówić. :)

  • 0

    36. ~mirekb  2012-06-09 15:49:20  host: 178.180.202.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @34 powiat kielecki/starachowicki.kurcze lejek jednak nie dziala-nawet 4mbs ciagnie ale handover miedzy hspa na u900 a hsdpa u2100 dziwnie działa

  • 0

    37. ~?  2012-06-09 16:15:20  host: aggv125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli następny CenterNet vel Mobyland? Czarny koń przetargu...

  • 0

    38. ~b  2012-06-09 18:53:50  host: ip-78-30-104-145.free.aero2.net.pl

    To moze, zamiast sprzedawać "moja " byla forme, trzeba bylo od razu, juz w latach 90tych pomyslec o takim modelu i teraz kosic kase ot tmobile, orange i Solorzyka ?

  • 0

    39. ~b  2012-06-09 18:59:07  host: ip-78-30-104-145.free.aero2.net.pl

    swoja droga dziqwie sie, ze tak latwo odpuszczono ich francuzikom, firma robila niezla kase dla budtzetu przy stosunkowo nieduzych nakladach-mogla zostac panstwowa. No ale Kaczuńsku, Tusku i Miellu i inni mieli swoje gupie wizje. To niech maja-kase przed d*pe juz przepuscil nas system emerytalny.

  • 0

    40. ~b  2012-06-09 19:00:14  host: ip-78-30-104-145.free.aero2.net.pl

    coś mi klawiatura szwankuje :D pełno błędów

  • 0

    41. ~Łódź  2012-06-09 20:52:44  host: public-gprs141009.centertel.pl

    entertel.pl Rzeczywiście jest neon mobile. teraz stałem się nagle ich abonentem . połączyłem się nagle z ich sieciom i naprawdę fajnie działa te no-limits za darmo. polecam

  • 0

    42. ~Emitel  2012-06-10 00:43:54  host: host-89-229-82-207.szczecin.mm.pl

    Emitel jest teraz w rękach angielskiego funduszu z kapitałem rosyjskim, i nie jest to mała firma czy wirtualna, wirtualna to była infotvfm, która wygrała dvbh z emitelem a na koniec zrobili dvbt bo nie mogli oferować sprzętu pod dvbh

  • 1

    43. ~  2012-06-10 10:19:53  host: public-gprs514742.centertel.pl

    moim zdaniem redbull i mtv mobile staną do tego przetargu. avon też się przymierza.

  • 0

    44. ~  2012-06-10 11:04:22  host: z55-13.opera-mini.net

    43, po 2paczki maja wziąć Mobilking i GaduAir

  • 0

    45. ~  2012-06-10 11:07:19  host: z55-13.opera-mini.net

    35, masz abo w neon mobile a potem piszesze, ze jak neon powstanie :) czyli na razie istnieje w twojej wyobrazni

  • -1

    46. ~46  2012-06-10 11:10:05  host: z16-02.opera-mini.net

    Nie. Neon czeka na zgodę na publikowanie ich marki. Istnieją, ale na razie nie przyjmują klientów. :)

  • 0

    47. ~  2012-06-10 11:14:59  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Sam o tym pisze - "o ile plus się na to zgodzi, by istniał na jawie" :)

  • 0

    48. ~Anders  2012-06-11 11:33:59  host: 77-255-42-11.adsl.inetia.pl

    ~37 oby nie, wystarczy już wydmuszek, swoją drogą przetarg wydaję się, że będzie nawet całkiem sensownie przeprowadzony uwzględniając różne aspekty (np. projekt Networks).

  • 0

    49. ~roulette4  2013-09-25 19:50:56  host: 91.200.13.14

    ??????? ???????? ??? ??????????? ?????? ????????? ?????? ? ?????? ?? ????? ?????? ?????? ??????? ?????? ??????, ?????? ?????? ???? ?? ?????? ??? ???????? ??? ?????????? ?????? ? ?????? ?????? ?????? ???????????

Dodaj swoją opinię