Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Emitel może mieć wsparcie właściciela w wyścigu po LTE

Emitel może mieć wsparcie właściciela w wyścigu po LTE

WitekT 2 Maja 2014 08:41

3 0
Nowy właściciel Emitela - fundusz Alinda - nie wyklucza wejścia polskiego nadawcy aukcję LTE. Jest także gotowy wesprzeć go kapitałowo - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Christopher Beale, partner w funduszu.



Wesprzemy rekomendacje wynikające z analizy zarządu. Podoba nam się dotychczasowy model biznesowy firmy, polegający na dystrybucji sygnału RTV, usługach dla operatorów telekomunikacyjnych. W obu tych segmentach są możliwości dalszego wzrostu. Jesteśmy w ciągłej dyskusji z zarządem Emitela o możliwościach, jakie on dostrzega. Wspieramy i będziemy wspierać plany rozwoju firmy, które są spójne z dotychczasową działalnością, która ma długi horyzont czasowy, jest stabilna i oparta na długoterminowych kontraktach - powiedział Beale.

Jak dodał, fundusz rozważa także inwestycje w infrastrukturę transmisji danych, ale to na razie tylko plany. Alinda jest nowym inwestorem i potrzebuje jeszcze czasu, aby poznać szczegóły działania Emitela. Od zakupu minęło zaledwie 2 miesiące, więc na decyzje tego typu przyjdzie jeszcze czas.

Generalnie sieci światłowodowe i infrastruktura telekomunikacyjna leżą w polu naszych zainteresowań. Pytaniem jest raczej w jakim modelu zdecydujemy się na ten rynek wejść oraz kiedy - powiedział Beale.

Zobacz: Montagu sprzedaje Emitela funduszom Alinda.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:

Tagi: alinda | christopher beale | emitel

w sumie: 16
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2014-05-02 10:11:40

    Kolejny scenariusz: Emitel kupuje 3 paczki 800tki i buduje ogólnopolską sieć. ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    2.  2014-05-02 10:18:20

    goral2009: tyle, że żaden podmiot nie może samodzielnie kupić więcej niż 2... ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3.  2014-05-02 11:08:07

    Ah, zapomniałem... :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~Ed  2014-05-02 12:51:00  host: 79.141.161.13

    Kupią dwie i dogadają się z ZSZ :) taki jest plan.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    5.  2014-05-02 12:56:14

    Ed: a po co ZSZ pośrednik windujący cenę? :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6. ~Ed  2014-05-02 13:06:25  host: 79.141.161.13

    Emitel i tak jest kolejny na liście do kupienia przez imperium :) więc są już na tyle dogadani że nikomu krzywda się nie stanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    7. ~Ergo  2014-05-02 23:31:52  host: user-46-112-213-243.play-internet.pl

    Jak państwo POLSKIE mogło stracić kontrole nad EMITELEM?????? SKANDAL!! MOze jeszcze ministerstwo finansow sprywatyzowac? (choc moze juz jest prywatne?)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8. ~wojnis  2014-05-03 12:13:47  host: 093105236179.dynamic.vectranet.pl

    A niby na czym Emitel miałby zbudować sieć LTE ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~mirekb  2014-05-03 12:21:04  host: public-gprs516443.centertel.pl

    lokalizacje RTCN emitela są kluczowe dla lte 800.gdyby zdobyli 1 paczke sądze ze byloby to najlepsze dla uzytkownika koncowego

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10.  2014-05-03 12:31:29

    A ile Emitel ma tych lokalizacji ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    11.  2014-05-03 14:33:57

    praktycznie 90% miast powyżej 25tys. mieszkańców ma maszt nadawczy emitela. Więc jest tego multum!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12.  2014-05-03 14:37:42

    Ale w miastach to mamy masztów pod dostatkiem...a poza mistami?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13.  2014-05-03 16:01:32

    maszty głównie stoją poza miastami na wsi, przykładowo centra nadawcze RTCN Chorągwica, RTCN Kosztowy, RTCN Ślęża, RTCN Żagań Wichów, itd.
    Zobacz sobie lokalizacje http://radiopolska.pl/wykaz/lokal.php większość to emitelowskie centra
    obsługują głównie miasta, a swoim zasięgiem pokrywają masę wsi, bo leci to nieźle skoro tyle metrów nad poziomem traktu anteny są mocowane, nie jak bts w mieście gdzie często to tylko 15m nad ziemią antena na kamienicy wisi i zasięg ma 2km.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-05-03 16:11:41

    Ja wiem jak są mniej więcej rozmieszczone te maszty. Ale nijak mi to nie pasuje do telefonii komórkowej, gdzie potrzebne są tysiące lokalizacji żeby pokryć obszar kraju. Co może emitel zaproponować w takim razie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-05-03 20:00:07

    Aby wypełnić wymagania koncesyjne trzeba mieć ok 6 tyś lokalizacji. Jedynie co mogą zrobić to dogadać się z N! ciekawe co na to UOKiK?