Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Emblaze First One - kolejna prezentacja

Emblaze First One - kolejna prezentacja

Q! 20 Lutego 2010 11:45

0 0

Po raz kolejny - tym razem na targach MWC - zaprezentowany został telefon, który oferuje absolutną nowość, jeśli chodzi o interfejs użytkownika - Emblaze First One.

first else Emblaze First One to telefon, który oprócz bardzo dobrych parametrów oferuje coś, czego nie posiada żaden konkurent na rynku. To absolutnie nowa idea interfejsu użytkownika, do którego jego projektanci podeszli w zupełnie inny sposób, niż ktokolwiek wcześniej.

Zbudowane w oparciu o platformę Access Linux menu zwraca uwagę nie tylko swoim wyglądem i płynnością działania, ale również intuicyjnością. Zostało ono zorganizowane na wycinku okręgu umieszczonym po prawej stronie ekranu, a przemieszczenie się po nim odbywa się poprzez przechodzenie do kolejnych opcji w kierunku lewym.






Oprócz tego Emblaze First One oferuje m.in. pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 3,5 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 854 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny wykona zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix, które będzie można zapisać na karcie pamięci microSD o pojemności do 32 GB. Więcej o tym telefonie pisaliśmy w tej wiadomości.

Wciąż nie wiadomo dokładnie kiedy telefon ten pojawi się na rynku, jednak według przedstawiciela firmy - trwają już w tej sprawie rozmowy z europejskimi operatorami. Powinny się one zakończyć w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch co oznacza, że Emblaze First One może trafić do ich ofert i na półki sklepowe już latem.

Źródło tekstu: emblaze, blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2010-02-20 13:08:48

    Ciekawie to wygląda, nawet można powiedzieć że rewolucyjnie, poczekamy, zobaczymy.

  • 0

    4. ~rr  2010-02-20 13:15:35  host: 109.243.51.68

    Bo ja wiem czy to takie wygodne będzie? Facet sam kilka razy wybrał omyłkowo inne funkcje niż chciał. A telefon raz się zawiesił przy wpisywaniu nazwy spotkania. Dobrze że nie traeba było wyciągać bateryjki, hehe.

  • 0

    5. ~mk  2010-02-20 13:40:09  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Sprzet taki sobie, dziala niezbyt zachwycajaco. Menu moze inowacyjne ale czy reszta rzeczywiscie jest warta tych zachwytow? Szczegolnie ze wlasnie wsparcie moze byc takie sobie. Mysle ze taka nakladka menu moze sie pojawic bez problemu w dotychczasowych fonach. Chociarz mimo efekciarstwa czy to rzeczywiscie takie wygodne skoro osoba ktora raczej ma opcykany telefonik widac ma spore problemy z jego obsluga.

  • 0

    6.  2010-02-20 13:40:15

    A tam, co ma wygląd menu do użytkowania, ja przykładowo na viewty mogę mieć interfejs iPhona, HTC, i inny w każdej chwili mogę zmienić, a nie że ktoś zrobił jakieś tam kółka i jakie to nie jest fajne.

  • 0

    7. ~pib84  2010-02-20 14:14:03  host: dli243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z osobami leworęcznymi? Czy będzie lustrzana wersja? No nie podejrzewam :-(

  • 0

    8.  2010-02-20 14:47:04

    @7 nie przejmowalbym sie tym, to chyba najprostsze co moze byc do zrobienia ;) juz nawet odtwarzacze mp3 mialy mozliwosc obracania menu pod osoby lewo- i praworeczne.

  • 0

    9. ~f  2010-02-20 15:48:31  host: ip-83-238-61-134.netia.com.pl

    generalnie szału nie ma

  • 0

    10. ~Timi  2010-02-20 17:47:15  host: ip-83-238-61-156.netia.com.pl

    @7, no jak, telefon obracasz do góry nogami ..i jedziemy :E ... jak dla mnie EFEKCIARSKI, nic z efektywnościa nie ma wspólnego, nic nie widac przy wybieraniu kolejnych opcji ... jako dopracowna nakładka, jak najbardziej, osobny system, rather nie

  • 0

    11. ~qvey  2010-02-20 17:56:24  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    @7. Jest opcja dla leworęcznych. Wydaje mi się, że na tym filmiku wspominał o tym, a na innym nagraniu widziałem, jak ktoś prezentował opcję dla leworęcznych.

  • 0

    12. ~tiruriru  2010-02-20 18:20:48  host: 94-75-93-158.home.aster.pl

    A prezenter to jakiś fanatyk P4? ;)

  • 0

    13. ~jajo  2010-02-20 18:34:22  host: dko136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to Gruszka.

  • 0

    14. ~@13  2010-02-20 19:13:16  host: chello087207207105.chello.pl

    czyli fanatyk :)

  • 0

    15. ~dromader  2010-02-20 20:30:40  host: host-89-231-121-130.warszawa.mm.pl

    totalnie nieprecyzyjne. nawet przedstawiciel firmy miał problemy z obsługą - cały czas mu się włącza nie to, co chce... - muszą to dopracować

  • 0

    16. ~jajo  2010-02-20 20:39:06  host: dko136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale pomysł sam w sobie jest ok :) dopracują i bedzie fajne. Choć trochę to mi w stylu gadżetów Jamesa Bonda zajeżdża :D

  • 0

    17.  2010-02-20 22:53:15

    Jak dla mnie niepraktyczny, ot ciekawostka.

  • 0

    18. ~lecero  2010-02-21 00:05:43  host: abup47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak ktoś nie ma wyczucia w paluchach to dostanie rozstroju nerwowego, ale trzeba przyznać że ciekawie to wygląda

  • 0

    19. ~  2010-02-21 09:59:42  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    Identycznie jak Rogi, uwazam, ze to niepraktyczny bajer... Ot zmieniony interfejs, a flaki jakieś niepowalające... Czyż owego interfejsu nie możnaby zainstalować na dowolnym telefonem z ekranem pojemnościowym?

  • 0

    20. ~edmund  2010-02-21 11:49:26  host: 093105117048.siedlce.vectranet.pl

    Uważam, że pomysł innowacyjny i ciekawy ale ten konkretnie nie wypali. Ten interface po pierwsze nie jest szybszy niz w iphone lub telefonach z androidem i nie jest wcale bardziej wygodny z tego co widzę. Już zresztą wyżej ktoś wspomniał, że sam prezenter pomylił się kilka razy i wybrał inną funkcję. Po drugie on się po miesiącu znudzi bo co tam można zmienić? Kolory? Taki ponury czarno niebieski i koniec. Po miesiącu zmienię sobie na czarno zielony? W androidzie można sobie poprzestawiać tapete, zmienić widgety na inne lub takie same z innym wyglądem i telefon się tak szybko nie nudzi. Na pewno zostaną kiedyś wymyślone genialne intuicyjne i szybkie interfejsy które zupełnie zmienią nasze podejście do korzystania z telefonu ale to na pewno nie będzie ten. Mimo wszystko cieszę się, że szukają nowych rozwiązań :)

  • 0

    21. ~Patryk  2010-02-21 23:00:22  host: 14.179.wmc.com.pl

    @edmund, już pojawił się taki interfejs ;) możemy go zobaczyć w iPhonie ;>

  • 0

    22. ~gt  2010-02-23 13:50:25  host: 77-254-43-183.adsl.inetia.pl

    2 błędy w ciągu minuty a spróguj to zrobić po wyjściu z autobusu w słoneczny dzień... bez szans. "One finger Zoom" ma mój Samsung Avila za zeta w Erze.

Dodaj swoją opinię