Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektroniczny papier w telefonie

Elektroniczny papier w telefonie

sirmark 15 Lutego 2007 22:04

0 0

Nowym rozwiązaniem, jakie prezentowała Motorola na kongresie 3GSM, jest zastosowanie elektronicznego papieru jako ekranu telefonu komórkowego w celu minimalizacji zużycia energii.

Użycie elektronicznego papieru w roli ekranu telefonicznego, zamiast wyświetlacza LCD, znacznie obniża zużycie energii elektrycznej przez urządzenie, a co za tym idzie, wydłuża żywotność baterii nawet do 12 dni. Kolejną zaletą jest możliwość zmniejszenia rozmiarów telefonu. Pierwszym telefonem firmy Motorola, w budowie którego zastosowano elektroniczny papier jest ultracienki model Fone F3.




Technologia elektronicznego papieru polega na rotacji biało-czarnych kulistych mikrocząstek wokół własnej osi. Wyświetlany obraz jest monochromatyczny i może być nielotny, czyli pozostać na ekranie w niezmienionej formie mimo odłączenia zasilania. Ekran charakteryzuje się dużymi kątami patrzenia i wysokimi kontrastami.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2007-02-15 22:12:44

    Dobra technologia napewno znajdzie nabywców.

  • 0

    2.  2007-02-15 22:15:47

    Gdzieś musi być haczyk (oprócz czarno-białego obrazu)-ile na dzień dzisiejszy mógłby kosztować taki telefon, jaka jest jakość obrazu, wytrzymałość wyświetlacza i czy ta technologia ma dużą szanse na rozpowszechnienie?

  • 0

    3.  2007-02-15 22:23:44

    "(...)pozostać a ekranie(...)" na ekranie powinno byc, pozdrawiam

  • 0

    4. ~Salou  2007-02-15 22:31:21  host: dq100.internetdsl.tpnet.pl

    W hurcie ten telefon bez simlocka (Motorola Motofone F3) kosztuje 139 zł netto. Taka jest cena w Action2. Możesz też poszukać na allegro - tam za 200 zł kupisz.

  • 0

    5. ~bigman  2007-02-15 22:45:51  host: 217.116.110.190

    Telefon nawet ladny z wygladu. Dziwi mnie tylko czas czuwania. Nokia nie potrzebuje wynalazkow z papierow by napisac ze telefon wytrzymuje 12 dni.

  • 0

    6.  2007-02-15 22:54:16

    salou: na allegro sa drozsze.. a co to za firma? masz cos wspolnego z Action ?

  • 0

    7. ~  2007-02-16 01:42:03  host: due149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Motorola tak fatalnie radzi sobie z energooszczędnością w telefonach, że jest dla nich wielkim wyczynem wydłużyć czuwanie do 12 dni. Ale to w końcu firma z kraju, gdzie byle smarkacz rozbija się paliwożernymi wozami a energia kosztuje grosze.

  • 0

    8. ~Decha  2007-02-16 06:42:24  host: inet20908nb-0.eranet.pl

    Tu nie chodzi o oszczędność baterii ale głównie o wyświetlacz. Wszystko jest wyraźne z dużymi literami w ostrym świetle, ciemności, zawsze. Świetny telefon dla osób starszych którym zależy tylko aby telefon dzwonił. Dla babci, dziadka wprost idealny ponieważ potrafi ten telefon nawet wymówić nazwę menu w której się akurat znajdujemy i po wyjęciu baterii tekst pozostanie na ekranie. Miałem go już w rękach i musze stwierdzić że z wyglądu też jest dobry. No i cena około 150 zł sprawia że można babci go kupic i pewnie pochodzi z kilka jak nie kilkanaście lat. Pozdro

  • 0

    9. ~Racjonalizator_pilot_oblatywacz  2007-02-16 07:15:57  host: 193.111.174.150

    No dobra wiem, że z papierem to różne rzeczy można robić np. w technologii japońskiej origami. Ale mam pytanko z ciekawości, czy ten, tego, krępuje się trochu ...czy ten papier wartościowy-elektroniczny może robić (zastrzegam, że tylko w absolutnej konieczności) za podświetlaną taśmę... w wc też? HeHeHe

  • 0

    10.  2007-02-16 08:28:55

    Decha - ja bym sie nie znęcał nad babcia kupując jej jakikolwiek telefon Motoroli:)

  • 0

    11. ~ole  2007-02-16 14:41:14  host: proxy2.netia.pl

    mevo - jakość obrazu całkiem całkiem 7 -nie zgadzam się . Motorola c116 wytrzymywała bez ładowania 25-28 dni.

  • 0

    12.  2007-02-16 21:42:47

    po wyjeciu baterii obraz pozostaje... a jak mi padnie bateria to nawet nie zauwaze tego;/

Dodaj swoją opinię