Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim znów nie dogadał się z wierzycielami

Elektrim znów nie dogadał się z wierzycielami

WitekT 3 Września 2004 15:34

0 0

Obligatariusze Elektrimu odrzucili propozycję spółki wcześniejszego wykupu obligacji, choć w ostatnich dniach pojawiały się sygnały, że są skłonni ją przyjąć, jeśli otrzymają gwarancję, iż trafią do nich bezpośrednio pieniądze ze sprzedaży Deutsche Telekom udziałów PTC.

Agencja Reuters podała, że przeciwko propozycji opowiedzieli się obligatariusze reprezentujący 55% obligacji.
Deutsche Telekom jest gotowy zapłacić 1,3 mld euro za 51% udziałów w PTC - pozostałe 49% jest już od dawna jego własnością. Uzależnił jednak transakcję od zgody obligatariuszy Elektrimu, który dzieli się niemal po połowie udziałami PTC z francuskim Vivendi. Obligatariusze Elektrimu chcieli jednak gwarancji, że otrzymają bezpośrednio na ich konta należne 437 mln euro. Zgoda na wcześniejszy wykup akcji zależy więc od podpisania stosownego zobowiązania przez wszystkie strony.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet