Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim: wszystko zgodnie z prawem

Elektrim: wszystko zgodnie z prawem

WitekT 19 Października 2005 10:31

0 0

Elektrim zaprzeczył zarzutom Vivendi, jakoby złamał przepisy giełdowe, przenosząc w tajemnicy udziały PTC. Przyznał jednak, że nie jest już bezpośrednim właścicielem 48% operatora. Sprawę bada KPWiG.

Według Vivendi Elektrim nie tylko w tajemnicy przeniósł udziały operatora, ale też zastawił wszystkie udziały Mega Investments na rzecz kontrolowanej przez Zygmunta Solorza spółki PAI Media. Vivendi obawia się, że ten ruch może ułatwić Solorzowi, który jest też głównym udziałowcem Elektrimu, przejęcie bezpośredniej kontroli nad udziałami w PTC. Sama transakcja według Elektrimu nie powinna budzić podejrzeń. Ustanowienie zastawu na udziałach Mega Investments miało umożliwić Elektrimowi wywiązanie się z zobowiązań wobec skarbu państwa - chodzi o 90 mln euro pożyczki w PAI Media na dokończenie energetycznej inwestycji Pątnów II.
Konflikt pomiędzy Elektrimem, Vivendi i wierzycielami jest daleki od rozwiązania, a PTC wciąż ma dwa zarządy.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-10-20 10:29:11  host: gate.malnet.pl

    Wygląda na to, że te udziały są mocno mobilne, jak to w telefonii komórkowej:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet