Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim wniósł o upadłość

Elektrim wniósł o upadłość

WitekT 29 Września 2006 12:22

0 0

Zarząd Elektrimu wniósł o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu – podała spółka w komunikacie.

Wcześniej we wrześniu sąd w Amsterdamie w postępowaniu z wniosku The Law Debenture Trust Corporation o ogłoszenie upadłości spółki Elektrim Finance BV (spółka zależna od Elektrimu) postanowił, zgodnie z wnioskiem Elektrim Finance BV, zawiesić płatność jej zobowiązań.

Obligatariusze, których reprezentuje The Law Debenture Trust Corporation, uważają, że Elektrim jest im winny ponad 500 mln euro (kwota obejmuje kapitał podstawowy 444 mln euro plus odsetki). Ich zdaniem, obligacje Elektrimu stały się wymagalne w styczniu 2005 roku.




Już w opinii do raportu rocznego Elektrimu za 2005 rok biegły rewident z firmy Ernst & Young Audit napisał, że kontynuowanie działalności przez tę spółkę jest poważnie zagrożone. Sama spółka poinformowała wówczas, że jej dalsza sytuacja finansowa jest uzależniona od ostatecznego rozwiązania sporu z obligatariuszami oraz wykupu obligacji.

Z kolei spłata obligatariuszy jest, według spółki, uzależniona od rozstrzygnięcia sporów dotyczących własności 48% udziałów w PTC.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~uke.rulez  2006-09-29 12:28:40  host: gin.nysa.3play.net.pl

    Nie Energis tylko Elektrim !

  • 0

    2. ~kaziu  2006-09-29 12:29:37  host: w3cache1.tktelekom.pl

    to Energis czy Elektrim?

  • 0

    3. ~gardhar  2006-09-29 12:37:08  host: 217.96.70.153

    energis???

  • 0

    4. ~Elektrim  2006-09-29 12:43:06  host: pxgot.srv.volvo.com

    Kurcze - szkoda mi Elektrimu - jak zatrzyma Erę to się podniesie.

  • 0

    5. ~Rafik  2006-09-29 13:08:00  host: bvm101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek - zmień Energis na Elektrim w tytule.

  • 0

    6.  2006-09-29 13:08:01

    Witek jest conajmniej niewyspany, poprawione

  • 0

    7. ~dt  2006-09-29 13:23:08  host: wap.plusgsm.pl

    a coz to sie dzieje? Nie dostali kasy za udzialy czy mi sie juz elektrimy mieszaja ?

  • 0

    8.  2006-09-29 13:30:17

    To jeszcze żebyście tak w RSS poprawili, bo się herbatą oblałem :-). Witek niewyspany, he he he....
    Pzdr!
    Szyba

  • 0

    9.  2006-09-29 13:33:33

    Szyba: on co najmniej niewyspany jest :), dane w RSS-ach sie poprawiaja automatycznie, reszta to juz kwestia czytnika.

  • 0

    10. ~ksad  2006-09-29 13:34:58  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    SirmarK: Co to może oznaczać dla przyszłości Ery w kontekście T-Mobile?

  • 0

    11. ~  2006-09-29 13:56:50  host: rohum6.pu.kielce.pl

    nic dobrego..Niemcy pokażą nam jak sie robi inetresy z lapowkarzami w Polsce i tyle..

  • 0

    12. ~zicc  2006-09-29 14:16:30  host: 76-36.idc.net.pl

    podtrzymuję pytanie Sirmarka: Co to może oznaczać dla przyszłości Ery w kontekście T-Mobile?

  • 0

    13.  2006-09-29 14:26:39

    #10. o nadchodzacym szybkimi krokami rebrandingu to Witek pisal i w newsie i w komentarzach nie raz, czyli zycie w PTC toczy sie po malu pod wplywem DT. Dla mnie powyzsza wiadomosc oznacza tylko tyle, ze ze sporu DT-elektrim-elektrim telekom.-vivendi, wypada elektrim. Ale prawnie to chyba niezbyt duzo zmienia i spor o PTC toczy sie swoimi torami.

  • 0

    14. ~era24.fora.pl  2006-09-29 14:38:26  host: aame68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z budynkiem elektrimu w Warszawie, który stoi obok Marriotta ?

  • 0

    15. ~kinia  2006-09-29 14:41:52  host: abl162.internetdsl.tpnet.pl

    pewnie wyburza ;)

  • 0

    16. ~Pawrzes  2006-09-29 15:10:18  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    *14: Siedziba Elektrimu to ul. Pańska 77/79 - w biurowiecu Intraco II przy T.Chałubińskiego 9 o którym piszesz nie ma już Elektrimu...

  • 0

    17. ~ksad  2006-09-29 15:18:34  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    SirmarK: Dzięki.

  • 0

    18. ~  2006-09-30 15:28:47  host: inet20907-1.eranet.pl

    SirmarK - ta wiadomosc absolutnie nie oznacza, ze ze sporu wypada Elekrtrim. Po pierwsze wniosek zawiera opcje ukladu, a wiec jesli uklad sie powiedzie/zostanie zawrty Elektrim nadal bedzie. po drugie, jesli 4 pazdziernika, czy pozniej zostanie ogloszona upadlosc Elektrimu to do gry wejdzie syndyk Elektrim SA w upadlosci. jeszcze wiele zabawy bedzie z PTC i jej wlascicielami, ktorzy maja niemal 150 proc. udzialow spolki (dla nieumiejacych liczyc, a takich tu wiekszosc ;-P : DT 97 proc., Carcom i Elektrim Autoinvest - w sumie 3 proc., Elektrim Telekomunikacja - 48 proc.)

Dodaj swoją opinię