Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim w poważnych tarapatach

Elektrim w poważnych tarapatach

WitekT 14 Września 2005 19:44

0 0

Sąd w Londynie zdecydował w środę, że obligacje wyemitowane przez Elektrim są natychmiast wymagalne, ponieważ Elektrim czterokrotnie złamał warunki podpisanego w 2002 roku porozumienia restrukturyzacyjnego.

Wyrok ten oznacza, że Elektrim ma obowiązek bezzwłocznie wykupić obligacje wraz z zaległymi odsetkami, które naliczane są od stycznia 2005 r. w wysokości 9% i są warte dziś ponad 470 mln euro.

Jeśli Elektrim nie dokona wykupu, obligatariusze deklarują dalsze dochodzenie swoich praw przed sądami polskimi przy użyciu wszelkich możliwych środków prawnych.

Rzeczniczka prasowa Elektrimu Ewa Bojar nie skomentowała środowego orzeczenia sądu. Wyjaśniła, że spółka wstrzyma się z komentarzami w tej sprawie do czasu zapoznania się z orzeczeniem i jego uzasadnieniem.
Analityk DI BRE Banku Michał Marczak powiedział PAP, że można się spodziewać, iż obligatariusze złożą wniosek do sądu o upadłość Elektrimu. Elektrim nie ma z czego spłacić obligacji. W tym celu musiałby sprzedać swoje udziały w Polskiej Telefonii Cyfrowej, a to jest raczej wątpliwe - powiedział Marczak.

Dodał, że obligatariusze nie zdecydują się na przejęcie udziałów w PTC, bowiem weszliby w konflikt z Vivendi, który uważa, iż udziały Elektrimu w operatorze są własnością Elektrimu Telekomunikacja - spółki której większość udziałów ma Vivendi.

Możliwa jest także sytuacja, że udziały PTC kupi Deutsche Telekom, który obecnie wraz z Elektrimem sprawuje kontrolę nad operatorem komórkowym. DT może zgłosić roszczenia i uruchomić procedurę zapisaną w umowie założycielskiej PTC, która mówi, że gdy jeden z założycieli jest postawiony w stan upadłości, to drugi ma prawo pierwokupów udziałów po określonej cenie - powiedział Marczak.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~zofia  2005-09-14 20:04:10  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

  To prawnicy EL zawiedli? Do tej pory to był jedyny kapitał tej firmy. Co teraz?

 • 0

  2.  2005-09-14 21:26:25

  no i bardzo dobrze, Elektrim upadnie, reszte wykupi DT, czym zwiekszy sobie udzialy w Erze i T-Mobile PL witaj ;)

 • 0

  3.  2005-09-15 07:22:55

  No ogólnie kiszka w Elektrimie ale dalej nie wiadomo kto w końcu przejmie akcje PTC :)

 • 0

  4. ~AndSa  2005-09-15 07:31:04  host: aht122.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czyli z tego co tutaj widzę, szykuje się drugi rebranding. Teraz zrobi się różowo od T-Mobile Poland

 • 0

  5. ~yagi  2005-09-15 09:28:35  host: afh58.internetdsl.tpnet.pl

  Tez mi sie wydaje ze stawiany na koncu rebrandingu w Polsce T-Mobile bedzie szybszy niz Vodafone - czy to dobrze czy zle to sie okaze. Ale lubie niebieskie barwy Ery, za rozem nie przepadam ;)

 • 0

  6. ~zofia  2005-09-15 12:00:42  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

  Niekoniecznie będzie taki scenariusz, może być opcja, że jednak wierzyciele dogadają się z Vivedi i przejmą udziały ale to raczej odległa perspektywa. Raczej dalej będą potyczki prawne, zaskarżenie, odwołanie....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet