Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim Telekomunikacja przemilczał pewne sprawy

Elektrim Telekomunikacja przemilczał pewne sprawy

WitekT 20 Października 2006 11:45

0 0

Sąd Apelacyjny uznał za zasadne apelacje Elektrimu i T-Mobile Deutschland od wyroku Sądu Gospodarczego w Wiedniu z 20. grudnia 2005 roku. Tym samym skarga Elektrim Telekomunikacji o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z 26. listopada 2004 roku została w całości oddalona.

Dodatkowo, Elektrim Telekomunikacja jako strona przegrywająca, został zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania. Tym samym prawa Elektrim SA do 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. zostały w pełni potwierdzone - napisał Elektrim w komunikacie.




Spółka podała, że nie przysługuje rewizja od powyższego wyroku. Jednocześnie zarząd Elektrimu podkreśla, że informacje, które rozpowszechnił na swoich stronach Vivendi i ET są niepełne i mogą wprowadzać w błąd inwestorów.

Źródło tekstu: Internet Securities, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Allan  2006-10-20 11:50:36  host: ablq73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja już nic z tego nie rozumiem :/ Ciągłe wyroki i odwołania... Czy ktoś mógłby napisać po krótce, co to oznacza w praktyce i czy to kończy wielomiesięczny spór o udziały w PTC, czy też będą (mogą być) kolejne odwołania, apelacje i kasacje?

  • 0

    2. ~mirekb  2006-10-20 11:54:17  host: 212.2.99.34

    ciezko to jednoznacznie wyjasnic..ale walka miedzy niemcami z tmobile a francuzikami z vivendi jest zażarta,problem w tym ze Polacy jeszcze chca oberwac z tego jak najwiecej;-)

  • 0

    3. ~wlo  2006-10-20 12:16:34  host: arv135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla mnie sprawa jest zamknięta. Era przechodzi w ręce T-Mobile (ile tam oni będą mieć - 96 czy 98 procent?). I NARESZCIE!! Bo stawało się to już nudne jak Era nic kompletnie nie robiła z tego właśnie powodu. Może w końu coś drgnie na rynku. Pierwsza jaskółka w postaci Ery domowej/firmowej już jest. Miejmy nadzieję, że teraz znowu akcja zacznie się rozwijać i znowu budowane będzie napiecie wśród obserwatorów i uczestników rynku ;-)

  • 0

    4.  2006-10-20 13:06:24

    może na zakończenie zrobi ktoś, może z redakcji telepolis? :), jakąś prezentację/schemat jak to wszystko wyglądało podczas tej afery ;) bo w sumie to tylko wyroki, zawiadomienia o przestępstwie etc. a nie wiadomo już kto z kim i o co ;)

  • 0

    5. ~  2006-10-20 13:38:51  host: dvv66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prawo i historia - najbardziej zmanipulowane i oszukańcze dziedziny, które można dowolnie interpretować, wystarczy mieć przed nazwiskiem prof dr hab i inni mogą naskoczyć.

  • 0

    6. ~pawel  2006-10-20 14:21:12  host: bzu32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i sie dziwia ze ludzie maja dystans do ery i lepiej patrza na jej oferte bez podawania marki. przeciez te absurdalne ciaganie sie po sadach wydaje sie nie miec konca czy jednej stronie brakuje $ zeby splacic druga i miec swiety spokuj i zadowolonych abonentow? no bez przesady biznes is biznes

  • 0

    7. ~Brendyman  2006-10-20 14:43:10  host: cdu146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i teraz komu wierzyc, na stronie Vivendi jest komunikat dotyczacy zapewne tego samego wydarzenia tylko ze ich wnioski sa diametralnie rozne, gdyz twierdza ze potwierdzilo to iz Elektrim Telekomunikacja jest wciaz prawowitym wlascicielem 48% akcji... :D A tak przy okazji to rowniez mozna przeczytac tam ze Vivendi zalozylo sprawe DT i Elektrimowi SA (z Zygmusiem na czele ;] ) sprawe w Warszawskim sadzie pare dni wczesniej, o podejrzeniu popelnienia przestepstwa... Robi sie ciekawie :D

  • 0

    8. ~alakzam  2006-10-20 16:33:43  host: xdsl-2128.walbrzych.dialog.net.pl

    rety to sie nadaje na film !!! nie ma co dobry thriller!;D nakrecmy to a dostaniemy oscara!!

  • 0

    9. ~D  2006-10-20 16:45:49  host: 80.51.255.150

    Jak dla mnie to tylko można z tego zrobić polską modę na sukces...

  • 0

    10.  2006-10-20 16:52:31

    No to teraz na 100% ERA w niemieckich rękach. średnio sie z tego ciesze ale przynajmniej bedzie porządek :)

  • 0

    11. ~Zico  2006-10-20 20:34:38  host: 213.158.194.228

    A mnie szlag trafia jak widze co oni wyprawiaja z ta ERA! Dwoch sepow pastwi sie i rozszarpuje nam TAKA FIRME. Moim zdaniem DT i Vivendi jednakowo szkodza PTC swoim zachowaniem. Czasami dochodze do wniosku, ze tu chyba trzeba by bylo takiego Andrzeja Leppera i rewolucji ktora raz na zawsze zamknelaby te sprawe. A tak powaznie to jestem zawsze za znalezieniem "zlotego srodka". Z dwojga zlego juz lepiej byloby gdyby PTC zarzadzal DT. Z drugiej strony powinna pozostac marka ERA, bo wbrew temu co sie mowi ERA ma dobra opinie i nie sadze, ze gdyby po ujawnieniu marki ktora przedstawia dana oferte zamiast ERY byl T-Mobile oferta ta cieszylaby sie lepsza opinia. Wszystko to jest "pic na wode". Jestem pewny, ze wiekszosc abonentow ERY i pozostalych operatorow nie slyszalo nawet o tych przepychankach w PTC, bo nie jest to az tak bardzo naglasniane. Pozatym nie sadze zeby wlasnie te wydarzenia mialy jakis wiekszy wplyw na wybor przez statystycznego Kowalskiego akurat ERY jako operatora. Wydarzenia te wplywaja bezposrednio na PTC a nie posrednio przez jej abonentow. Dla klientow najwazniejsza jest oferta i juz. Jesli bedzie ona atrakcyjna to chocby w firmie sie "walilo i palilo" to abonenci i tak wybiora jej oferte. Potwierdzam jednak to, ze oferta ta moglaby byc znacznie lepsza gdyby w PTC nie bylo tych wszystkich przepychanek. Tak czy inaczej nie dajmy sie zwariowac T-Mobilem, bo ERA jest OK. PTC POTRZEBNY JEST SPOKOJ, A NIE ZMIANA MARKI !!!

  • 0

    12. ~ajp  2006-10-21 08:12:20  host: dhb7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jacy wlasciciele taka firma - burdel PTC:-)))

  • 0

    13.  2006-10-21 09:49:45

    Za cały burdel odpowiedzialne są stare władze Elektrimu, które do ERY wpuściły zarówno Deutsche Telekom jak i Vivendii. To Elektrim stworzył ten galimatias prawny a nie Niemcy czy Francuzi. Obecnie sprawa jest już rozstrzygnięta i Era jest w rękach DT i tak pewnie zostanie na długie lata, mimo, że Vivendii jeszcze kilka razy da znać to wątpię aby przez to coś osiągnął.

  • 0

    14. ~Ja  2006-10-21 11:27:24  host: bpu144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    richo - masz rację, Polacy połakomili się na kasę i dlatego wpuścili DT i Vivendi ale o tym co będzie później już nie pomyśleli.

  • 0

    15. ~Zico  2006-10-22 02:26:02  host: 213.158.194.228

    Twierdzisz wlo ze przez te awantury w PTC ERA nic nie robila? W takim razie zycze takiego "nic nierobienia" orange. Tam podobno nikt sie nie kloci, a mimo to jest coraz gorzej a nie coraz lepiej. AJP-nie nazywaj w taki sposob firmy, ktora wniosla tak wiele (najwiecej) do polskiej telefonii mobilnej i zapoczatkowala przelom w cenach polaczen. Nie zapominaj, ze to dzieki PTC mamy sekundowe naliczanie i tak atrakcyjne ceny polaczen. Jakos Idei i Plusowi nie bylo spieszno do wprowadzenia tych nizszych cen. Tak wiec ERA zrobila bardzo duzo zwazywszy na te niekonczace sie przepychanki w firmie i nalezy jej sie za to szacunek.

  • 0

    16. ~Ja  2006-10-23 12:41:35  host: mx1.inco-veritas.pl

    Zico - ale to było z 20 lat temu... Teraz zarówno pod względem rozbudowy sieci, jak i pod względem nowych usług Era odstaje od konkurentów...

  • 0

    17. ~Zico  2006-10-24 20:09:18  host: 213.158.194.228

    No ciekawe, ciekawe JA. ERA jako pierwsza wprowadzila telefon stacjonarny, jako pierwsza wprowadzi HSDPA. Posiadajac Tak Taka masz dostepne prawie wszystkie uslugi (poza polaczeniami oczekujacymi) jakie sa w abonamencie i sam mozesz je zmieniac. ERA ma napewno najlepiej rozbudowany roaming gprs itd. itp. a wiec nie pisz, ze odstaja od konkurencji podczas gdy ja wyprzedzaja.

Dodaj swoją opinię