Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim nie chce sprzedać akcji PTC?

Elektrim nie chce sprzedać akcji PTC?

WitekT 25 Marca 2005 12:17

0 0

Deutsche Telekom chce odkupić od Elektrimu kolejne 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, płacąc godziwą cenę, czyli znacznie więcej niż oferował poprzednio.

Według analityków to co najmniej 1,5 mld euro. DT jest już właścicielem 49% udziałów PTC. O zamiarze DT poinformował Reuters, a w ślad za wiadomością kurs akcji Elektrimu skoczył o ponad 10%. Reuters nie podał, kiedy wywiad został opublikowany, o jakiej kwocie jest mowa, ani kiedy mogłoby dojść do transakcji.
Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że wczoraj w Warszawie toczyły się rozmowy na temat transakcji, w których uczestniczyli szefowie Elektrimu oraz wysocy przedstawiciele DT. Przeciwko przejęciu przez Elektrim 48% udziałów PTC protestuje ET i Vivendi, twierdząc, że to oni są legalnymi właścicielami. Vivendi prowadzi działania prawne zmierzające do odzyskania kontroli nad tymi udziałami zarówno w sądach polskich, jak i zagranicznych.

Elektrim nie zamierza sprzedawać udziałów PTC, a obligacje spłaci z pieniędzy uzyskanych w inny sposób niż ze sprzedaży udziałów operatora.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet