Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim ma poważne kłopoty

Elektrim ma poważne kłopoty

WitekT 14 Stycznia 2005 10:28

0 0

Elektrim może mieć problem ze zrealizowaniem wyroku arbitrażu wiedeńskiego nakazującego holdingowi odzyskanie w ciągu dwóch miesięcy - do 9 lutego 2005 r. - kontroli nad 49% udziałów PTC, wniesionych przed laty do Elektrimu Telekomunikacja.
Na wniosek ET Sąd Okręgowy w Warszawie zabronił - na czas nieokreślony - dokonywania jakichkolwiek zmian w księdze udziałowców PTC. Sąd podjął decyzję już 30 grudnia. Jeśli Elektrim w wyznaczonym przez sąd arbitrażowy czasie nie odzyska kontroli nad udziałami PTC, może to stanowić istotne naruszenie umowy wspólników spółki, a konsekwencją może być żądanie przez Deutsche Telekom (ma 49% udziałów PTC) sprzedania przez Elektrim udziałów po cenie nabycia powiększonej o wartość pieniądza w czasie, czyli znacznie poniżej ceny rynkowej.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet