Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim kontra Vivendi

Elektrim kontra Vivendi

WitekT 14 Grudnia 2004 13:30

0 0

Decyzja sądu arbitrażowego w Wiedniu w sprawie konfliktu Elektrimu z Deutsche Telekom o udziały w PTC, zamiast uspokoić, wzmogła walkę między właścicielami operatora sieci komórkowej Era.
PTC kontroluje ET, spółka Vivendi i Elektrimu, a resztę udziałów (49%) mają Niemcy. Skonfliktowany także z Vivendi Elektrim, powołując się na czwartkowe orzeczenie arbitrażu, które nakazuje mu w ciągu dwóch miesięcy odzyskać kontrolę nad 48% udziałów PTC w posiadaniu ET, szybko przeszedł do czynów. Vivendi poinformowało w poniedziałek, że próbował m.in. odwołać czterech członków rady nadzorczej PTC. Według Vivendi działania Elektrimu są oparte na złej interpretacji decyzji sądu i firma zamierza podjąć wszelkie działania w celu ochrony swej prawowitej własności.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet