Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim - kolejny spór wokół obligacji

Elektrim - kolejny spór wokół obligacji

WitekT 16 Grudnia 2004 12:51

0 0

Obligatariusze Elektrimu uważają, że spółka nie zapłaciła im należnych odsetek za obligacje. Ich zdaniem powinna to zrobić w ciągu 14 dni. Jeśli tak się nie stanie, będzie musiała wykupić obligacje przed terminem. Elektrim uważa, że spłacił odsetki.

Elektrim jest winien obligatariuszom 432 mln euro. Obligacje muszą być wykupione do 15 grudnia przyszłego roku. Obligatariusze mogą zmusić spółkę do wykupienia papierów dłużnych przed tym terminem tylko, gdy udowodnią, że Elektrim złamał umowę o emisji obligacji. Pretekstem dla obligatariuszy mogą się okazać odsetki od obligacji.
8 grudnia Elektrim spłacił 418 tys. EURO brakujących odsetek z kwoty 8,5 mln EURO, której termin płatności przypadał na 15 grudnia. Część pieniędzy na spłatę pochodziła ze sprzedaży akcji Mostostalu Warszawa, które należały do Elektrimu, ale były zastawione na rzecz obligatariuszy. Obligatariusze twierdzą, że transakcja sprzedaży akcji Mostostalu była nielegalna, bo brakowało na niej podpisu jednego z dyrektorów Elektrimu. Traktują to także jako zapłatę ich własnymi pieniędzmi.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet