Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim chce rozmawiać z Vivendi

Elektrim chce rozmawiać z Vivendi

WitekT 29 Kwietnia 2005 18:42

0 0

Elektrim proponuje Vivendi dialog dotyczący Polskiej Telefonii Cyfrowej pomimo faktu, że sąd arbitrażowy w Wiedniu uznał, iż 48% akcji PTC zawsze należało do Elektrimu, a ich transfer do kontrolowanego przez Vivendi Elektrimu Telekomunikacja okazał się nieważny.

Nie zgadzamy się jednak z oskarżeniami o kradzież aktywów ET, jakiej mielibyśmy dokonać. [...] Powinniśmy usiąść do stołu i negocjować, jesteśmy gotowi do negocjacji - powiedział przemawiając na czwartkowym Walnym Zgromadzeniu Vivendi prezes Elektrimu Piotr Nurowski, kandydujący do RN koncernu z ramienia mniejszościowych akcjonariuszy Vivendi.

Tradycyjnie, inną wizję problemu udziałowców PTC miał jednak zarząd Vivendi. Spotykaliśmy się już jakieś 15-16 razy w tej sprawie i nadal jesteśmy w stałym kontakcie; o ile wiem również nasi prawnicy także nadal się spotykają - odpowiedział publicznie na przemówienie Piotra Nurowskiego przedstawiciel zarządu Vivendi.

Jeśli Pan jednak twierdzi, że nie posiadamy udziałów PTC, a jednocześnie Elektrim przyjął pieniądze za wniesienie tych aktywów do ET, to jest to pewna niekonsekwencja. Jeśli Elektrim chce te aktywa z powrotem, powinien zwrócić pieniądze, jakie za nie otrzymał - odpowiedział publicznie na przemówienie Piotra Nurowskiego przedstawiciel zarządu Vivendi.

Vivendi zainwestowała w Polsce 1,8 mld euro w 1999 roku, sądząc że nabywa od Elektrimu kontrolę nad PTC poprzez wniesienie do Elektrimu Telekomunikacja 48% udziałów operatora. Zakwestionował to jednak w sądzie arbitrażowym w Wiedniu inny udziałowiec PTC - Deutsche Telekom.
Obecnie jednak to Elektrim SA figuruje w KRS jako 48% udziałowiec PTC, i według tego rejestru ET nie ma żadnych udziałów największego w Europie Środkowo - Wschodniej operatora telefonii komórkowej.

Obecnie międzynarodowe i polskie sądy rozpatrują liczne pozwy jakie Vivendi złożyła przeciw Elektrimowi SA i DT, i odwrotnie.

Piotr Nurowski powiedział w czasie walnego Vivendi, które zaczęło się w czwartek o godzinie 15:00, że kandyduje do RN Vivendi z ramienia APPAC i jest właścicielem 1000 akcji francuskiego koncernu. Przewodniczący APPAC powiedział zaś, że proponuje kandydaturę Piotra Nurowskiego, zamiast Andrzeja Olechowskiego - kandydata z ramienia zarządu Vivendi do RN koncernu.

Obydwaj polscy kandydaci twierdzą, że chcą pomóc w rozwiązaniu międzynarodowego sporu o kontrolę nad PTC.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-0-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.