Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim chce rozmawiać z Vivendi

Elektrim chce rozmawiać z Vivendi

WitekT 29 Kwietnia 2005 18:42

0 0

Elektrim proponuje Vivendi dialog dotyczący Polskiej Telefonii Cyfrowej pomimo faktu, że sąd arbitrażowy w Wiedniu uznał, iż 48% akcji PTC zawsze należało do Elektrimu, a ich transfer do kontrolowanego przez Vivendi Elektrimu Telekomunikacja okazał się nieważny.

Nie zgadzamy się jednak z oskarżeniami o kradzież aktywów ET, jakiej mielibyśmy dokonać. [...] Powinniśmy usiąść do stołu i negocjować, jesteśmy gotowi do negocjacji - powiedział przemawiając na czwartkowym Walnym Zgromadzeniu Vivendi prezes Elektrimu Piotr Nurowski, kandydujący do RN koncernu z ramienia mniejszościowych akcjonariuszy Vivendi.

Tradycyjnie, inną wizję problemu udziałowców PTC miał jednak zarząd Vivendi. Spotykaliśmy się już jakieś 15-16 razy w tej sprawie i nadal jesteśmy w stałym kontakcie; o ile wiem również nasi prawnicy także nadal się spotykają - odpowiedział publicznie na przemówienie Piotra Nurowskiego przedstawiciel zarządu Vivendi.

Jeśli Pan jednak twierdzi, że nie posiadamy udziałów PTC, a jednocześnie Elektrim przyjął pieniądze za wniesienie tych aktywów do ET, to jest to pewna niekonsekwencja. Jeśli Elektrim chce te aktywa z powrotem, powinien zwrócić pieniądze, jakie za nie otrzymał - odpowiedział publicznie na przemówienie Piotra Nurowskiego przedstawiciel zarządu Vivendi.

Vivendi zainwestowała w Polsce 1,8 mld euro w 1999 roku, sądząc że nabywa od Elektrimu kontrolę nad PTC poprzez wniesienie do Elektrimu Telekomunikacja 48% udziałów operatora. Zakwestionował to jednak w sądzie arbitrażowym w Wiedniu inny udziałowiec PTC - Deutsche Telekom.
Obecnie jednak to Elektrim SA figuruje w KRS jako 48% udziałowiec PTC, i według tego rejestru ET nie ma żadnych udziałów największego w Europie Środkowo - Wschodniej operatora telefonii komórkowej.

Obecnie międzynarodowe i polskie sądy rozpatrują liczne pozwy jakie Vivendi złożyła przeciw Elektrimowi SA i DT, i odwrotnie.

Piotr Nurowski powiedział w czasie walnego Vivendi, które zaczęło się w czwartek o godzinie 15:00, że kandyduje do RN Vivendi z ramienia APPAC i jest właścicielem 1000 akcji francuskiego koncernu. Przewodniczący APPAC powiedział zaś, że proponuje kandydaturę Piotra Nurowskiego, zamiast Andrzeja Olechowskiego - kandydata z ramienia zarządu Vivendi do RN koncernu.

Obydwaj polscy kandydaci twierdzą, że chcą pomóc w rozwiązaniu międzynarodowego sporu o kontrolę nad PTC.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet