Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim chce co najmniej 500 mln euro za PTC

Elektrim chce co najmniej 500 mln euro za PTC

WitekT 19 Czerwca 2006 12:00

0 0

Elektrim liczy co najmniej na 500 mln euro od Deutsche Telekom za opcję kupna 48% udziałów PTC.

Niemal 100 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, największego w kraju operatora komórkowego, kontroluje od połowy lutego 2005 r. Deutsche Telekom. Taki wyrok sąd arbitrażowy w Wiedniu, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Do znudzenia powtarzam, że wyroki trzeba respektować. Francuzi nie chcieli jednak tego zrozumieć i przez ich upór nie udało się wypełnić postanowienia sądu. Dlatego Niemcy mogli skorzystać z opcji kupna — dodaje Zygmunt Solorz-Żak, największy akcjonariusz i szef rady nadzorczej Elektrimu.

Dla Elektrimu klamka jednak zapadła — udziały PTC powędrowały do DT. Pozostaje jeszcze kwestia uznania wyroku na terenie Rzeczypospolitej i ustalenie ceny, po jakiej zostanie zrealizowany wykup. W umowie wspólników zapisano, że obowiązującą ceną będzie wartość księgowa, około 350 mln euro.
Sąd prowadzi jednak nadal postępowanie, w którym zostanie określona cena transakcji. Wraz z DT zostaliśmy poproszeni o polubowne uregulowanie tej kwestii. Będziemy rozmawiać. Liczę, że Niemcy zgodzą się co najmniej na 500 mln euro. Tyle pieniędzy wystarczyłoby na spłatę wierzycieli — zapowiada Piotr Nurowski, prezes Elektrimu. Zdaniem zarządu Elektrimu, 48% udziałów PTC jest rynkowo warte 2,2-2,6 mld euro.

Przedstawiciele warszawskiej spółki argumentują, że do wykonania wyroku trybunału arbitrażowego doszło z winy Vivendi. Ze względu na te okoliczności sąd może ustalić wyższą kwotę — mówi Jerzy Modrzejewski, doradca prawny Elektrimu.

Wyrok sądu nie zakończył sporów z Vivendi. Będziemy domagać się odszkodowania — zapowiada Zygmunt Solorz. Tego samego chcą Francuzi, którzy oskarżyli Elektrim o kradzież stulecia. Nie będę się licytował, czy była to kradzież stulecia z naszej strony, czy też głupota stulecia z ich — mówi Piotr Nurowski.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Rocik  2006-06-19 12:05:50  host: net68.supernet.pl

    bla bla bla kasa Misiu Kasa eh szkoda gadać ...

  • 0

    2. ~  2006-06-19 14:04:48  host: external.ciech.waw.pl

    Czegoś nie rozumiem... Vivendi zawinił ("do wykonania wyroku trybunału arbitrażowego doszło z winy Vivendi.") i dlatego DT miałoby zapłacić _więcej_ ???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet