Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim bez majątku

Elektrim bez majątku

WitekT 29 Czerwca 2006 09:01

0 0

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o zajęciu majątku Elektrimu do kwoty ponad 6,7 mld zł. Sąd zabezpieczył w ten sposób roszczenia francuskiego Vivendi wobec polskiego konglomeratu.

Orzeczenie sądu pochodzi z 27. czerwca. Jest efektem rozstrzygniętego 29. maja przez Londyński Sąd Arbitrażu Międzynarodowego sporu o to, czy weszła w życie tzw. trzecia umowa inwestycyjna między Elektrimem i Vivendi. Sąd uznał, że umowa jest ważna, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. W tej sytuacji Vivendi wystąpił do polskiego sądu o zabezpieczenie swoich roszczeń.
Orzeczenie sądu obejmuje zajęcie udziałów PTC znajdujących się w posiadaniu Elektrimu, a także należących do Elektrimu udziałów w takich spółkach, jak Mega Investment, IDM Warsaw, Apena, Rafako i Port Praski.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~dt  2006-06-29 09:14:44  host: wap.plusgsm.pl

  ostatnio to niemcy juz mieli Ptc a tutaj taki cios ze strony vivendi. To sie chyba nigdy nie skonczy

 • 0

  2.  2006-06-29 09:43:10

  Cholernie mi przykro że znowu PTC jest zagrożona przez Francuzów:/ kiedy wreszcie to sie skończy??!

 • 0

  3. ~z  2006-06-29 09:49:56  host: rev-27.malnet.pl

  olek: a co to znaczy zagrożona? Jakbyś włożył 2 mld euro w biznes i wspólnicy próbowali cię wyślizgać z biznesu to co byś zrobił? Wynajął kilera?:)

 • 0

  4. ~  2006-06-29 10:47:58  host: nat01.rtk.net.pl

  to kto w końcu przejmie PTC? DT czy Vivendi...??
  Bo jeśli DT to ok. Jeśli zaś Vivendi to będzie "powtórka z rozrywki" (chodzi zmianę Idei na Orange) nie lubie francuskich firm przejmujących polskie firmy - bo one nie inwestują, nie podnoszą jakości usług, nie obniżają cen - nie działają innowacyjnie i nawet Im na tym nie zależy - jedynie na czym Im zależy to na tym, by jak najwięcej pieniążków wpłynęło Im do macierzystego kraju - Francji - i tylko we Francji ewentualnie inwestują.
  Vivendi chce tylko odzyskać te 2 mld??
  To może chociaż sprzeda te udziały DT i będzie po sprawie...??
  Wolałbym by tak się stało...

 • 0

  5. ~ja  2006-06-29 12:43:31  host: aij186.internetdsl.tpnet.pl

  pewnie, lepiej by niemcy przejęli erę - oni to przynajmniej zadbają o klienta a nie tak jak orange które robi się coraz większym g... od czasu zmiany nazwy :P

 • 0

  6. ~xxx  2006-06-29 21:00:36  host: egp254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Rzeczywiście przydałby się w takiej firmie jak PTC niemiecki porządek a nie typowo polsko-francuski bałagan.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet