Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elektrim bez Ery?

Elektrim bez Ery?

WitekT 27 Stycznia 2005 11:33

0 0

Vivendi Universal chce pomóc Elektrimowi odkupując odkupując akcje PTC.

Elektrim Telekomunikacja, kontrolowana przez francuską grupę Vivendi spółka, która posiada 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, jest gotowy pomóc Elektrimowi w wykonaniu wyroku arbitrażu wiedeńskiego, który nakazał konglomeratowi odzyskanie kontroli nad pakietem udziałów PTC wniesionym w 1999 r. do ET.
Vivendi chce odkupić od ET 49% udziałów PTC za 600 mln euro. Elektrim jest gotów sprzedać Vivendi 49% udziałów w ET i chce, by do transakcji doszło przed 9 lutego, gdy DT zgodnie z wyrokiem arbitrażu może zarządać sprzedania posiadanych przez Elektrim udziałów PTC za cenę ich objęcia, czyli poniżej wartości rynkowej. Do drugiego lutego warszawski Sąd Okręgowy odroczył orzeczenie w kwestii zatwierdzenia wykonalności (w Polsce) wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego rozstrzygającego spór między Elektrimem i Deutsche Telekom.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-01-27 19:16:00  host: 213.199.218.2

    nio czyli mamy t-szmobile juz 9 lutego :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet