Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Electronic Arts stawia na komórkowe gry

Electronic Arts stawia na komórkowe gry

WitekT 12 Grudnia 2005 12:51

0 0

Electronic Arts, największy na świecie producent gier komputerowych, przejął Jamdat Mobile, wydawcę gier na telefony komórkowe. Transakcja jest warta aż 680 mln dolarów.

Obie firmy mają się połączyć do końca marca 2006 r. Electronic Arts chce w ciągu roku wydać ponad 50 gier na komórki.

Do tej pory EA uzyskiwała przychody z komórkowych gier na poziomie 20 mln dolarów rocznie. Teraz zwiększą się one co najmniej pięciokrotnie.
Ta transakcja to dowód, że nawet największy wydawca gier nie był w stanie zaistnieć na tym rynku o własnych siłach - mówi Greg Ballard, szef Glu Mobile, jednego z głównych konkurentów Jamdatu.

Według szacunków firmy PricewaterhouseCoopers w tym roku tylko w USA użytkownicy telefonów wydadzą na gry prawie 600 mln dolarów. Jak podaje firma badawcza Screen Digest, w zeszłym roku na całym świecie przychody z gier na telefony komórkowe sięgnęły miliarda dolarów. W tym roku ma to być dwukrotnie więcej.

Wedle różnych szacunków obecnie z 1,5 mld telefonów komórkowych tylko 25-30% aparatów nadaje się do grania w gry. W przyszłym roku ma to być już nawet 60%. Wydawcy przekonują też, że coraz większe możliwości telefonów komórkowych (np. pozwalające na wykorzystanie coraz bardziej wyrafinowanej grafiki) spowodują, iż w najbliższych latach rynek będzie się dynamicznie rozwijał.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~anonim  2005-12-14 10:39:55  host: atk83.internetdsl.tpnet.pl

    No to bedziemy mieli jeszcze wiecej gownianych gierek opartych na licencjach... smutne

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet