Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Elastyczny ekran od HP

Elastyczny ekran od HP

Q! 11 Grudnia 2008 18:38

0 0

hp ekran elastycznyHP wraz z Uniwersytetem w Arizonie poinformował, że udało im się stworzyć elastyczny ekran. Został on wykonany w większości z plastiku, a jego właściwości fizyczne są zbliżone do kartki papieru.

Według HP do produkcji nowego ekranu potrzeba 90% materiałów wykorzystywanych przy wytwarzaniu tradycyjnych paneli LCD. Będzie on także jeszcze bardziej od nich ekologiczny, gdyż jego zapotrzebowanie na prąd będzie mniejsze, niż w tradycyjnych wyświetlaczach ciekłokrystalicznych.




Do produkcji elastycznego ekranu wykorzystano nową technologię stworzoną przez HP. Dzięki technologii SAIL (self-aligned imprint lithography) informacje są wyświetlane na ekranie w taki sposób, że niezależnie od zakrzywienia jego powierzchni, znajdujące się na nim treści nie ulegają odkształceniu.

Według dyrektora HP, stworzona przez jego firmę technologia będzie miała ogromny wpływ na rozwój rynku wyświetlaczy. Nie wiadomo jednak kiedy wejdzie ona do masowej produkcji ani kiedy pierwsze urządzenia wykorzystujące elastyczny ekran pojawią się na rynku.

Źródło tekstu: HP. wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
  • 0

    1. ~Chrome_TP  2008-12-11 18:53:26  host: 212.160.172.70

    mhm takie szybkie pytanko - potrzeba tylko 90% surowców potrzebnych do wytworzenia normalnego wyświetlacza(czyli 10 % mniej( czy 90% procent mniej ? :>

  • 0

    2. ~Expert  2008-12-11 19:01:51  host: 212.160.172.70

    Czyli 10% mniej.

  • 0

    3. ~Hubert  2008-12-11 23:29:17  host: xdsl.022.c78.petrotel.pl

    A nie czasem 90% materiałów z LCD a 10% innych?

  • 0

    4. ~mimi  2008-12-12 00:39:41  host: 193.120.116.178

    nie do konca hubert, tak jak w temacie, w tym gietkim lcd wykorzystane zostanie 90% tych samych materialow co w zwyklym lcd. Ile bedzie innych potrzebnych nie wiadomo bo nie ma do czego porownac poki co :)

  • 0

    5.  2008-12-12 00:52:12

    hehe ;) potrzebne jest 90% z tego co obecnie wykorzystuje sie do produkcji lcd, ale ktora czescia potrzebna do wytworzenia nowego wyswietlacza jest te 90% lcd? polowa? zeby do tego dodali koncept nokii, by takie urzadzenie ladowalo sie przy okazji ze swiatla dziennego to byloby genialne ;)

  • 0

    6. ~empireus  2008-12-14 13:47:58  host: apn-77-112-248-116.gprs.plus.pl

    "...jego właściwości fizyczne są zbliżone do kartki papieru..." - a podetrzec tym tez sie bedzie dalo? ;)

  • 0

    7. ~thonka  2008-12-15 19:43:23  host: 217.153.235.114

    odpusc sobie nokie... to nie miejsce na flame'y...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-150-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Edward Chetny | 2017-10-17 05:57:32

Kolejna jednorazówka?


~ | 2017-10-17 05:26:00

Chiński złom i tyle


~~ | 2017-10-17 02:40:24

@11 Według mnie, raczej nie ma


~Gliwice | 2017-10-17 00:52:57

@msnet Czepiasz się zwyczajowo jak to w telepolis wypada:-/Kątówka to pewnie nie szlifierka, fleksa czy nawet ściernica bo to jest zespół...


Lucas37 | 2017-10-17 00:44:21

Czyli już bez Porsche Design? :(

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet