Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Eksplodująca komórka zabiła farmera

Eksplodująca komórka zabiła farmera

Q! 19 Sierpnia 2010 08:33

0 0

Indyjski farmer odniósł poważne obrażenia w następstwie których zmarł po tym, jak jego Nokia 1209 wybuchła podczas prowadzonej przez niego rozmowy - poinformował serwis Times of India.

Ofiarą jest 23-letni mężczyzna, którego ciało odnaleziono na jego farmie w wiosce Banda. Miał on poważne obrażenia prawego ucha, szyi oraz ramienia, co mogło być przyczyną jego śmierci. Obok niego odnaleziono szczątki telefonu Nokia 1209.




Według serwisu Times of India, był to pierwszy przypadek w tym kraju, w którym to wybuchł telefon niepodłączony do ładowania. Wcześniej odnotowano już co najmniej jeden przypadek wybuchu telefonu podłączonego do gniazdka.

Obecnie brak jest informacji o jakiejkolwiek reakcji ze strony Nokii na zaistniałe zdarzenie.

Źródło tekstu: sky, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    20. ~PatrykOS  2010-08-19 10:39:12  host: 14.179.wmc.com.pl

    13, a niby dlaczego?

  • 0

    21. ~nyczaj100  2010-08-19 10:49:11  host: chello087207116228.chello.pl

    Czy bateria była oryginalna? Mocno wątpię.

  • -2

    22. ~  2010-08-19 10:51:11  host: t21-03.opera-mini.net

    Świetny wakacyjny temacik. W czasie wakacji prawie nic się nie dzieje branży gsm więc redakcja zapycha dziury takimi newsami i jakimiś danymi finansowymi bliżej nieznanych spółek za 2Q bieżącego roku. Rozumiem braki tematu ale takie bzdury nie przejdą, jak silna musiała by być eksplozja żeby zabić faceta, no chyba że miny przeciwpiechotne też mają markę nokia.

  • 2

    23.  2010-08-19 10:54:54

    Już widzę tę sprawę w sądzie. Bo Apple na pewno wysunie pozew o to, że wybuchające komórki to jest ich patent.

  • 0

    24. ~Paweł  2010-08-19 11:09:59  host: bvk250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    liczyłem że to iphone 4 :P a tak na serio to lecę kupić ten telefon teściowej ...

  • 0

    25.  2010-08-19 11:42:39

    22 - Apple też miało problemy z wybuchającymi iPhone. Kilka czołowych koncernów elektronicznych dotknął problem z wybuchających akumulatorów w laptopach a wszystko przez ich producenta czyli firmę Sony. Niestety ale ogniwa litowo jonowe należą do najbardziej wrażliwych i kłopotliwych podzespołów w urządzeniach przenoścnych, które mogą gwałtownie reagować na skrajne temperatury oraz obciążenia natury mechanicznej. Ponadto ładowanie i wyładowywanie ogniw tego rodzaju to proces z bardzo wąskim zakresem tolerancji niektórych parametrów. Z kolei proces ich produkcji wymaga bardzo dużej precyzji montażu i jakości użytych kompomentów.

  • -1

    26.  2010-08-19 11:52:07

    A ja powiem że to był spisek Apple bądź Samsunga jak nie innych. Zrobili specjalnie takie zdarzenie z tym farmerem, podobnie jak pedał gazu w Toyotach, gdzie odbiło się to znacznie na reputacji firmy.

  • 0

    27. ~mee  2010-08-19 13:09:24  host: 77-254-28-93.adsl.inetia.pl

    ktos jeszcze chetny na zakup auta hybrydowego z tego typu bateriami?

  • 0

    28. ~ala  2010-08-19 13:50:20  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    Nokia 1209??? z może noka/nika/noki/nika ??? różne te podróbki są

  • 0

    29. ~  2010-08-19 16:39:46  host: dynamic-78-8-236-139.ssp.dialog.net.pl

    hehe bajki to nawet heya umi opowiadać o (czerwonym kapturku)

  • 0

    30. ~r  2010-08-19 17:19:53  host: 94.254.237.210

    No nic że wybuchła. Dla nokii najważniejszy jest zasięg a ten pewnie był na maksa ;-)

  • 0

    31. ~niu  2010-08-19 18:37:16  host: ehe76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    CIA pomyliło tego farmera z binladenem i podsunęli mu telefon z ładunkiem ;)

  • 0

    32. ~  2010-08-19 19:49:46  host: public59910.cdma.centertel.pl

    no pewnie to atak terrorystyczny :)

  • 0

    33. ~ZICO  2010-08-20 10:18:06  host: abkf56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #18: Doskonale wiem co JEST NAPISANE (a nie pisze) pod filmikiem. To raczej ty naucz się czytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem zanim coś napiszesz, a świetlice zachowaj dla siebie. #20: Co dokładnie masz na myśli?

  • 0

    34. ~ZICO  2010-08-20 10:32:10  host: abkf56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26: Sam jeździłem tą nibyawaryjną Toyotą. Nie było żadnych problemów z pedałem gazu ale dla świętego spokoju wprowadzili tę "półgodzinną modernizację". Zdrowemu też można wmówić chorobę, czyż nie? :-) Na szczęście konkurencja bardzo Toyocie nie zaszkodziła, bo na głównym rynku zbytu tej marki czyli w USA nadal sprzedaje się bardzo dobrze, a w marcu tego roku (czyli zaraz po tym całym zamieszaniu) jej sprzedaż była wyższa niż w marcu 2009.

  • 0

    35.  2010-08-20 10:48:01

    @34: Wiesz ale mniejszość ludzka inaczej na to patrzy i ucieka z tej czy innej firmy.

  • 0

    36. ~juljul  2010-08-20 11:16:40  host: 217.153.73.242

    33: ZICO, akurat obecnie obie formy sa poprawne ;]

  • 0

    37. ~ZICO  2010-08-20 15:16:24  host: abkf56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #36: Zgadza się: w gwarze podwórkowej lub pod budką z piwem :-)

  • 0

    38. ~  2010-08-20 15:48:54  host: 87-205-212-113.adsl.inetia.pl

    5. ~ZIC0 - no pwenie że niezawodny, jak kropnął farmera to skutecznie.

  • 0

    39. ~ZICO  2010-08-23 09:16:55  host: abju72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #38: To dopiero pierwszy taki przypadek i to w dodatku niepotwierdzony, bo farmer został znaleziony już "po fakcie". Nie wiadomo też jaką miał baterię - może własnej produkcji?

Dodaj swoją opinię