Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ekrany HTC One X i S pod mikroskopem

Ekrany HTC One X i S pod mikroskopem

Q! 7 Marca 2012 08:57

0 0

Niemiecki serwis BestBoyz postanowił przyjrzeć się dokładniej ekranom wykorzystanym w najnowszych telefonach HTC, modelach One X oraz One S. Co ciekawego pokazał mikroskop?

Podczas targów MWC w Barcelonie, HTC pokazał nową linię produktów o nazwie One. Wśród nich znalazły się m.in. modele X oraz S, a o wszystkich członkach nowej rodziny szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

htc one x ekranEkran modelu One X wykonany został, według HTC, w technologii HD SLCD2. Jednak tak naprawdę jest to ten sam panel AH IPS, który znalazł się m.in. w telefonie LG Optimus 4X HD. Zmiana nazwy przez HTC wynika najprawdopodobniej z umów handlowych pomiędzy obydwoma producentami.




htc one s ekranCiekawiej prezentuje się powiększenie ekranu zastosowanego w modelu One S. Pokazuje ono, że ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD (540 x 920 pikseli) wykorzystuje tak naprawdę matrycę PenTile, czyli w układzie RGBG zamiast tradycyjnej RGB. Oznacza to, że każdy piksel na ekranie składa się z dwóch, a nie trzech subpikseli, co czyni rzeczywistą rozdzielczość ekranu mniejszą o jedną trzecią.

Czy takie parametry ekranu w modelu One S będą miały wpływ na jakość wyświetlanego obrazu? Pierwszy kontakt z telefonem tego nie zapowiadał, jednak na ostateczny werdykt trzeba będzie zaczekać do momentu, aż telefon trafi do redakcji TELEPOLIS.PL na szczegółowe testy.

Zobacz:
dane techniczne i zdjęcia telefonu HTC One X w katalogu
dane techniczne i zdjęcia telefonu HTC One S w katalogu

Źródło tekstu: bestboyz.de     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2012-03-07 09:39:04

    Przecież od dawna wiadomo, że SuperAMOLED ma PenTile, więc nie wiem skąd to zdzwienie. Motorola RAZR też ma taki sam ekran. Swego czasu Samsung powiedział, że będzie sprzedawał ekrany konkurencji i tu m.in. widzimy tego efekt.

  • 0

    3. ~  2012-03-07 09:44:18  host: z41-15.opera-mini.net

    Dawcip: jak się nazywa mały niemiec? mikroszkop.

  • 0

    4.  2012-03-07 09:45:14

    ciekawe

  • 1

    5.  2012-03-07 10:30:20

    Nie wiem dlaczego wszyscy czepiaja sie tego PenTile - chco fakt, ze HTC mogl o tym napisac. W Samsungu Wave tego nie widac. W GalaxyS juz mozna dostrzec, choc nie jest bardzo uciazliwe. CO do ekranu z HTC to raczej nie robil go Samsung bo takiej rozdzielczosci poprostu nie produkuja.

  • 1

    6. ~rain86  2012-03-07 10:43:42  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @5 owszem tylko Wave ma 3,3" więc nie widać tego. Sam zauważyłeś, że w Galaxy już dało się to dostrzec. Moim zdaniem będzie taka jakość obrazu jak w Razr więc całkiem ok

  • -1

    9. ~  2012-03-07 12:00:48  host: z27-03.opera-mini.net

    @8 wolnosci slowa dawno nie ma na tym portalu... Nawet nie mozna o tym pisac bo pisanie o cenzurze tez cenzuruja...

  • -1

    10. ~Volan  2012-03-07 12:01:38  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    @5 Nie. Ale co to ma za znaczenie, skoro fajnie to wygląda z punktu widzenia marketingu? Niebawem będą pakować 6 rdzeni aby klientom było wesoło i pobiegli do salonów, przy czym wykorzystają je 2 aplikacje, a czego jedna to będzie gra dla młokosów, a druga to benchmark.

  • -1

    12. ~Volan  2012-03-07 12:05:31  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    I dyskusja pod okiem tych nezistów nie ma sensu, bo pod 5. było zapytanie, ile aplikacji wykorzysta te rdzenie. Ja odpowiadam, a postu już nie ma.

  • -5

    13. ~  2012-03-07 12:47:35  host: z35-02.opera-mini.net

    bo to jest Gomulkowski portal. Redaktor WitekT wycina wszystko... Nie ma mozliwosci swobodnie porozmawiac... Pan Redaktor musi byc niesamowicie nudnym czlowiekiem skoro kazda syskusje nie zwiazana z telekomunikacja a takze taka ktora z blizej nie okreslonych przyczyn mu przeszkadza WYCINA!!! Stosuje metody rodem z PRL a takze Chin i innych panstw ''nie demokratycznych'' lamiac tym samym KONSTYTUCJE I PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI

  • 0

    14. ~  2012-03-07 12:48:11  host: z35-02.opera-mini.net

    taka prawda

  • 0

    15. ~  2012-03-07 12:49:36  host: user-46-112-197-111.play-internet.pl

    Pentile to porażka, szczególnie w RAZR. Strasznie widać piksele.

  • 0

    16. ~  2012-03-07 13:48:38  host: 85.219.163.130

    No pewnie w takiej tozdzielczości jak one S jest taka pikseloza że te PenTile to z kilometra widać... ludzie o czym wy piep**ycie? chyba musicie patrzeć na ten ekran z 10mm

  • 0

    17.  2012-03-07 17:00:04

    @ Mam Galaxy S i wierz mi, że to widać. Będzie trochę większa gęstość, ale ciągle myślę, że będzie to widoczne. Jak dla mnie to dochodzi druga wada tego telefonu (po braku slotu na karty). A szkoda, bo widziałem w nim idealnego następce dla SGS, bo design jest wg mnie rewelacyjny.

  • 0

    18. ~MM  2012-03-16 07:59:04  host: host-81-190-228-145.wroclaw.mm.pl

    Kiedy w Orange będzie HTC One ?

Dodaj swoją opinię