Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ekran w iPhonie 4 gorszej jakości niż w 3GS?

Ekran w iPhonie 4 gorszej jakości niż w 3GS?

Q! 17 Października 2010 22:47

0 0

Według danych przedstawionych przez SquareTrade, ekran stosowany w iPhonie 4 jest gorszej jakości pod względem technologicznym niż ten stosowany w modelu 3GS.

SqureTrade dokonał analizy zgłoszeń serwisowych 20 tys. telefonów iPhone 4 oraz 3GS. Wynika z nich, że liczba usterek ekranu w modelu czwartej generacji była o 82% większa, niż w przypadku jego poprzednika.

Na tej podstawie firma twierdzi, że ekran stosowany w iPhonie 4 jest znacznie bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne niż w modelu 3GS. Statystyki odnośnie zgłoszeń serwisowych również nie są korzystne dla najnowszego "jabłuszka".




Aż 4,7% procent właścicieli najnowszego iPhone’a zgłaszało usterki w swoim urządzeniu. W przypadku modelu 3GS, odsetek ten wynosił tylko 2,8%. Pocieszeniem może być fakt, że to właściciele tego drugiego częściej zgłaszali usterki dotyczące zawilgocenia lub "inne usterki" swojego urządzenia.

SquareTrade to niezależna sieć serwisująca m.in. telefony komórkowe. Wyniki badań dotyczyły czterech pierwszych miesięcy obecności każdego z urządzeń na rynku.

Źródło tekstu: SquareTrade, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2010-10-17 23:04:26

    Może faktycznie plotka jakoby Apple wykupiło produkcję ekranów Super Amoled od Samsunga na 2011r okaże się prawdą? Hmmm osobiście wątpię ale za sloną zapłatę Samsung nie puści takiego klienta jak Apple. W tym roku wyprodukują odpowiednie zapasy do swoich Galaxy S i Wave a całą produkcję 2011 r. weźmie Apple. Za jakiś czas ma ruszyć całkiem nową fabryka wyswietlaczy Super Amoled (mówi się też o Super Amoled 2) więc problemy odpowiednią ilością tychże wyświetlaczy znikną. Głośno też było o fakcie, że LG (producent Retiny) nie wyrabia się z realizacją (ilościową) kontaktu z Apple. To tak na rozpoczęcie dyskusji :)

  • -1

    4. ~Musztarda  2010-10-17 23:13:53  host: chello089076149245.chello.pl

    Kiepskie tłumaczenie. Chodzi o odstek uszkodzeń szklanej powierzchni, a nie o sam ekran. 3GS ma jedno szkiełko (na ekranie), a 4 dwa (ekran i plecki). Myth busted.

  • 0

    5. ~fism  2010-10-17 23:23:32  host: 77-254-113-1.adsl.inetia.pl

    Przy czym wynik w granicach 5% - swego czasu BB miało np. 12%, a niektóre modele nawet 50% :) || @3 - zapłacili tysiące i wymieniono im na nowy model, jeśli usterka wynikała z winy producenta. Jeśli wynika z niewłaściwego sposobu użytkowania - cóż...

  • 1

    6. ~walker  2010-10-17 23:48:21  host: 213.199.241.6

    Nowy chwyt marketnigowy: kup iphone 4 i 3GS - ciesz się nowością i wyświetlaczem (it's amazing).

  • 0

    7. ~z  2010-10-18 01:03:46  host: 77-253-193-112.adsl.inetia.pl

    Najlepsze podsumowanie: The aluminosilicate glass seem to crack at least as often as the old glass, and there is now twice as much surface area to break.

  • 0

    8. ~Damian  2010-10-18 03:16:42  host: t20-16.opera-mini.net

    Ja myślę że nie ma drugiego telefonu w którym stosuje się najlepsze matryce ips które są o niebo lepsze od super amoled. Wiem co mówię bo żaden lg czy samsung nie mogą się liczyć jeśli chodzi o jakość wyświetlamego obrazu czy doskonałość dotyku w porównaniu do iphone. Nie oznacza to że jestem bezkrytyczny w stosunku do Apple. Bardzo mi się nie podoba polityka tej firmy jeśli chodzi o inne niż amerykański czy brytyjski rynki które zwyczajnie olewają co jest smutne.

  • 0

    9. ~PatrykOS  2010-10-18 06:55:38  host: 14.179.wmc.com.pl

    "Na tej podstawie firma twierdzi, że ekran stosowany w iPhonie 4 jest znacznie bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne niż w modelu 3GS." Jeśli tak jest to po co piszecie, że "ekran stosowany w iPhonie 4 jest gorszej jakości pod względem technologicznym niż ten stosowany w modelu 3GS." ? To się ze sobą kłóci. Ekran w 4 jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie niż 3Gs, ze względu na chociażby rozdzielczość, kolory, głębię itd.Ekran w 4 jest teraz elitą wśród telefonów, gdy screen z 3Gs to już "przeżytek" :) A to, że Apple bo w mniejszym stopniu zabezpieczyło przed jakimikolwiek niebezpieczeństwami to już inna sprawa :)

  • 0

    10. ~  2010-10-18 08:18:45  host: cyt202.internetdsl.tpnet.pl

    "Aż 4,7% procent właścicieli najnowszego iPhone’a zgłaszało usterki w swoim urządzeniu. W przypadku modelu 3GS, odsetek ten wynosił tylko 2,8%. Pocieszeniem może być fakt, że to właściciele tego drugiego częściej zgłaszali usterki dotyczące zawilgocenia lub "inne usterki" swojego urządzenia." Czyli wskaźnik drugiego jest jeszcze mniejszy... Ładne pocieszenie :) proponuję, żeby newsy na głównej też były podpisane przez kogo zostały dodane, z góry będzie można decydować czy warto czytać...

  • 0

    11. ~HIHI  2010-10-18 08:30:09  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    piszcie sobie co chcecie ale iphone 4 to najlepszy telefon w swiecie :P

  • 0

    12. ~  2010-10-18 09:44:40  host: t22-02.opera-mini.net

    Ale to nie zmienia postać rzeczy, że iPhone 4 jest gorszej jakości wykonania od swoich poprzedników. Statystyki z niczego się nie wzieły.

  • 0

    14. ~  2010-10-18 10:10:17  host: 77-254-218-170.adsl.inetia.pl

    Podobno nba części wyświetlaczy w nowym iPhonie były jakiś plamy... super! Ekran z Galaxy S miażdży ten z iPhone 4 i wcale mnie nie dziwi że Jobs stara się o te wyświetlacze żeby móc je wprowadzić do iPhone 5 lub 6. Ciekawe tylko co będą mówić wtedy fanboye Apple, którzy teraz twierdzą że Retina jest lepsza od Super AMOLED...? ;) Czyli nie kupicie iPhone 5 czy 6? LOL

  • 0

    15.  2010-10-18 12:09:56

    wyszlo szydlo z worka... ipki 1-ej generacji nie mialy i wciaz nie maja godnego nastepcy

  • 0

    16. ~Jarekt  2010-10-18 12:19:26  host: 178-37-16-237.adsl.inetia.pl

    Panowie czytajcie ze zrozumieniem. Jakos wykonania telefonu jest lepsza niz 3GS (mowi o tym wskaznik awaryjnosci dot. calego telefonu). Tutaj jest mowa wylacznie o wyswietlaczu a jak znam zycie to nawet nie tyle wyswietlaczu ale szklanym pokryciu telefonu. A ze szklo jest z obu stron to i nic dziwnego, ze uszkodzen jest wiecej. IMHO 3% roznicy w uszkodzeniach wyswietlaczy to zadna cena za kosmiczny design. Pewnie IP4 nie przezylby moich crush testow w czasie wypadkow motocyklowych (MM i Hero poza kosmetyka i drobiazgami przezyly) ale i tak sluchawka ma najlepszy design wsrod telefonow 2010.

  • 0

    17.  2010-10-18 12:36:23

    racje,ze ma wyglad... tylko srodek to kicha. a wiadomo,ze kupuje sie oczami :-P

  • 0

    18. ~anonim  2010-10-18 14:59:53  host: abmr241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    IPhone 4 okazał się porażką i gorszego produktu jak na razie Apple nie wypuściło. To samo jest z najnowszym Ipod'em Touch. Czyżby LG niszczy Apple?

  • 0

    19. ~  2010-10-18 15:24:40  host: t24-10.opera-mini.net

    Nie, Apple sam niszczy siebie. ta huraoptymistyczna i wrecz ideowa papka, jaka Jobs wciskal klientom, powoli zaczyna im sie odbijac. Zwracajac na siebie taka uwage musza liczyc sie z o wiele wieksza fala krytyki w przypadku bledu. /ewqaewqa

  • 0

    20. ~Piotr  2010-10-18 15:26:06  host: 93-181-133-2.as.kn.pl

    Apple jest najlepsza firma na świecie!

  • 0

    21.  2010-10-18 23:47:33

    Apple idzie na ilość sprzedaży, nie na jakość. Fanboye i tak to kupią i można podawać statystyki ile to się egzemplarzy sprzedało. Telefon nic ciekawego sobą nie reprezentuje. Sprzedaje się markę, a nie dobrze wykonane urządzenie.

  • 0

    22.  2010-10-19 22:04:51

    @Boss: w części masz rację. zauważ jednak, że czasy sprzedaży samych urządzeń skończyły się w 2007 roku; nie zapominaj, że urządzenie bez oprogramowania jest kawałkiem plastiku, szkła, metalu i krzemu - a Apple ma najlepsze oprogramowanie.

  • 1

    23.  2010-10-19 22:53:54

    Ja wiem czy najlepsze? Najprostsze z którym sobie nawet dres poradzi. Czyli kliknij tu i tu i nie zawracaj gitary o więcej. Bardziej zaawansowane funkcje łatwo dostępne? A po co. To nie polityka firmy jabłko. Przepraszam bardzo ale w czasie używania tego wyśmienitego systemu czułem się jak przedszkolak przed książką z obrazkami. Dotykaj paluszkiem i nic poza tym. Ja wolę systemy bardziej otwarte na własne konfiguracje użytkowników.

Dodaj swoją opinię