Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ekran vs. słońce. Starcie ostateczne [wideo]

Ekran vs. słońce. Starcie ostateczne [wideo]

LuiN 30 Sierpnia 2011 09:39

0 0
HDBlog przygotował wielki test porównawczy ekranów stosowanych w topowych smartfonach, z którego można się między innymi dowiedzieć ile warte są one w ostrym słońcu i jak dużo refleksów generują. Który telefon wygrał?

Recenzent na pierwszym miejscu postawił ekran zastosowany w LG Optimus Black, który charakteryzuje się jasnością aż 700 nitów. Na drugim miejscu, mimo ponad roku od premiery, znalazł się Apple iPhone 4. Bardzo blado na tle innych wypadł HTC Sensation - pokonały go nawet modele z ekranami 3D.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony





Źródło tekstu: HDBlog     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • -1

    5. ~Mike  2011-08-30 10:44:14  host: 87-205-129-80.adsl.inetia.pl

    A te wszystkie azjatyckie zabawki zjada na śniadanie Nokia E7.

  • 1

    6.  2011-08-30 10:48:33

    Mike - E7 jest bardzo dobra, ale LG Black zjada ją jeszcze przed śniadaniem.

  • 0

    7. ~Elisa s Grabofa  2011-08-30 10:52:40  host: 94.75.84.90

    Brak Nokii e7 i jej idealnego ekrany- test niemiarodajny.

  • 0

    8.  2011-08-30 11:02:35

    Brak Nokii 701 /C7... W słońcu wygląda doskonale.

  • 0

    9.  2011-08-30 11:28:23

    ciekawy teścik , o tym rzadko jest mowa, choć myślę, że jest ważne, jednak o tym nigdy nie można czytać gdy ktoś czyta o telefonach

  • 0

    10. ~Bender  2011-08-30 11:33:53  host: user-31-174-94-40.play-internet.pl

    Tak naprawdę stary telefon jakim jest nokia N900 wypada superowo, nie ma problemu w pełnym słońcu. I kiedy przyjdzie mi się z nią rozstawać to będę szukał podobnego telefonu (wyświetlacza).

  • 0

    11. ~  2011-08-30 12:24:06  host: blr68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurde, wciąż nie mogę się przełamać żeby zamówić tego Blacka. 900 zł to niemało, ale może mnie przekona ten film, gdy obejrzę do końca... ;)

  • 0

    12. ~  2011-08-30 12:33:39  host: blr68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No świetny film, Black w słońcu wypada rewelacyjnie, Motorola przyzwoicie, SGII trochę kuca, a HTC porażka totalna :P

  • 0

    13. ~Tommy-Ka  2011-08-30 13:21:54  host: rev251.com40tech.com

    LuiN, wiem, że Super AMOLED + wypada lepiej, ale mimo wszystko chciałbym zobaczyć tę różnicę. Dodatkowo, pozytywnie zaskoczyła mnie Motorola, tam przecież zwykły TFT jest... chyba...

  • 0

    14. ~  2011-08-30 14:03:24  host: host-89-230-129-20.inowroclaw.mm.pl

    i zadnej nokii w teście:)

  • 0

    15. ~krzychos7  2011-08-30 14:52:16  host: 195.14.4.43

    Mnie zastanawia jak oni ten test robili... Ja jak porównywałem iPhone 4 z SGS to Samsung miał o niebo lepiej widoczny ekran w słońcu. Zaś potem jak porównywałem SGS z SGS2 to dwójka miażdży SGS, i praktycznie nie ma problemów z zobaczeniem czegokolwiek na ekranie w słońcu. Więc z moich doświadczeń iPhone powinien być daleko w tyle za SGS2.

  • 1

    16.  2011-08-30 15:07:58

    Raptem kilka słonecznych dni się trafiło i już problem. Większość dni i tak pochmurna i deszczowa więc widoczność na każdym będzie wyśmienita :-) :-) :-)

  • 0

    17.  2011-08-30 15:18:01

    Mam nadzieje że telepolis.pl też przeprowadzi podobny test. Nie uwierzę że nie posiadacie warunków technicznych. Każdy z was ma pewnie kilka smartfonów i kilka zawsze można pożyczyć na potrzeby testu. Dobrze też wejść w dobre kontakty z dobrym komisem komórkowym. No liczę na Was. W teście powinny znalezc się: SGS1, SGS2, Wave2, iPhone4, Nokia N8, jakis HTC np. Desire S, LG Optimus 2X.

  • -1

    18. ~MatyS  2011-08-30 15:33:07  host: vy94.internetdsl.tpnet.pl

    Maja byc topowe smartfony a nie nokie e7 czy c7 ;]

  • 0

    19. ~HD  2011-08-30 17:02:10  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    A JAKI TELEFON MA NAJLEPSZY EKRAN?SGS2 IFON CZY MOŻE OPTIMUS BLACK? BO MNIE SIĘ WYDAJE ŻE SGS2

  • 0

    20.  2011-08-30 18:09:49

    strasznie nudne wideo

  • 0

    21.  2011-08-30 21:06:03

    #15 @krzychos7: hej, widze ze tutaj tez sie spotykamy ;) Mialem okazje porownywac SGS2 i iP4 i ten drugi wypada lepiej na sloncu. W pomieszczeniu jasnosc i kontrast oraz czern lepsze u SGSa2, iP4 ma naturalniejsze kolory, choc SGS2 zywsze. Najlepiej miec obydwa :)

  • 0

    22. ~nie znam się  2011-08-30 23:38:24  host: 77-253-113-23.adsl.inetia.pl

    "jasnością aż 700 nitów" - co to są nity? ile miała wzorowa nokia 6310i, a ile ma jakiś stary aparat typu T68i ?

  • 0

    23. ~z x8  2011-08-31 07:54:42  host: 178-36-19-221.adsl.inetia.pl

    Żadnej nokii, żadnego se. Przecież te marki też mają jakieś topowe smartfony (n8, e7, xperia arc, play)

  • 0

    24. ~ABP  2011-08-31 12:13:30  host: 87.204.122.54

    Te wszystkie telefony przegrałyby z kretesem ze zwykłą monochromatyczną Nokią 1200 lub Motorolą F3. Niestety, kolorowe wyświetlacze LCD czy AMOLED nie są tym, co się sprawdza przy mocnym oświetleniu zewnętrznym.

Dodaj swoją opinię