Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ekologiczna obudowa dla komórki

Ekologiczna obudowa dla komórki

sirmark 4 Grudnia 2004 14:02

0 0

Inżynierowie Uniwersytetu Warwick zaprojektowali obudowę telefonu komórkowego z materiału podlegającego biodegradacji. Obudowa zawiera nasiona, z których - po wysadzeniu do ziemi - wyrastają kwiaty.

Do stworzenia obudowy telefonu wykorzystano nowy rodzaj polimeru, który po zakopaniu rozkłada się w ciągu dwóch tygodni. Nasiona są wszczepione w obudowę, co zabezpiecza je przed kiełkowaniem, zanim obudowa nie zacznie się rozkładać.
Naukowcy mają nadzieję, że ich wynalazek zdobędzie popularność zarówno wśród ekologów, jak i producentów telefonów komórkowych, odpowiedzialnych za recycling swoich produktów. Inicjatorami badań nad nowym typem obudów były firmy Motorola oraz PVAXX Research and Development.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet