Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ekologiczna obudowa dla komórki

Ekologiczna obudowa dla komórki

sirmark 4 Grudnia 2004 14:02

0 0
Inżynierowie Uniwersytetu Warwick zaprojektowali obudowę telefonu komórkowego z materiału podlegającego biodegradacji. Obudowa zawiera nasiona, z których - po wysadzeniu do ziemi - wyrastają kwiaty.Do stworzenia obudowy telefonu wykorzystano nowy rodzaj polimeru, który po zakopaniu rozkłada się w ciągu dwóch tygodni. Nasiona są wszczepione w obudowę, co zabezpiecza je przed kiełkowaniem, zanim obudowa nie zacznie się rozkładać.

Naukowcy mają nadzieję, że ich wynalazek zdobędzie popularność zarówno wśród ekologów, jak i producentów telefonów komórkowych, odpowiedzialnych za recycling swoich produktów. Inicjatorami badań nad nowym typem obudów były firmy Motorola oraz PVAXX Research and Development.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-58-169.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet