Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ekologiczna ładowarka nie tylko na słońce

Ekologiczna ładowarka nie tylko na słońce

Q! 25 Kwietnia 2009 14:35

0 0

k3Sporo miejsca poświęca się ostatnio ekologicznemu pozyskiwaniu energii, np. poprzez wykorzystanie kolektorów słonecznych. Jednak ten sposób wytwarzania energii ma jedną zasadniczą wadę: jest w pełni zależny od promieni słonecznych, których nie zawsze mamy pod dostatkiem. Problem ten postanowiła rozwiązać firma Kinesis Industries, która zaprezentowała gadżet o nazwie K3.

K3 to ładowarka, która czerpie energię nie tylko z promieni słonecznych, ale dzięki wbudowanemu małemu wiatraczkowi także z wiatru. Możliwa jest również jednoczesna współpraca obydwu tych elementów. Wewnątrz urządzenia znajduje się bateria litowo-jonowa, która gromadzi wytworzoną w ten ekologiczny sposób energię. Wystawienie urządzenia na działanie promieni słonecznych i wiatru przez okres godziny ma pozwolić, według producenta, na przeprowadzenie średnio 30 minut rozmów. Ta sama ilość energii ma również zapewnić około 300 minut działania odtwarzacza mp3.




k3 Na boku K3 umieszczono rząd diod informujących o stanie naładowania akumulatorów. W obudowie urządzenia nie zabrakło również miejsca na schowanie odpowiednich przejściówek USB oraz microUSB. Jeśli zabraknie nam pod ręką zarówno słońca, jak i wiatru, to dzięki dołączonej do zestawu ładowarce sieciowej urządzenie to może pracować jako tradycyjne, zewnętrzne źródło zasilania.

K3 ma wymiary 78 x 236 x 8 mm. Na rynku ma się pojawić w czerwcu, jednak wciąż nie wiadomo jaka będzie jego cena.

Źródło tekstu: reghardware, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2009-04-25 15:08:12

    Dobrze gdyby energa była pozyskiwaną z ruchu byłby komplet.. Ale pewnie koszty urządzenia będą spore.

  • 0

    2.  2009-04-25 16:53:03

    Te 8mm to gdzie mierzone? Może 80mm?

  • 0

    3. ~Luleq  2009-04-25 17:31:53  host: 95.160.219.221

    Korbka! Gdzie korbka!?

  • 0

    4. ~Adam  2009-04-25 20:54:33  host: 77-253-17-108.adsl.inetia.pl

    no wlasnie gdzie korbka !

  • 0

    5.  2009-04-25 22:09:12

    @~Adam Korbka będzie jako super-hiper eksluzywne akcesorium, w odpowiedniej cenie :)

  • 0

    6. ~key  2009-04-26 08:43:36  host: user-89-108-210-101.mobile.playmobile.pl

    Ale bzdety...Z tą energią słoneczną to nie chce mi się do końca wierzyć. Co za problem doładowywać telefon w domu po zmroku jak w mieszkaniu zapala się światło? Czy to nie obojętne czy światło jest słoneczne czy z żarówek? Chyba, że "ekolodzy" jak jaskiniowcy po zmroku życie spędzają w ciemnościach...

  • 0

    7. ~adr  2009-04-26 11:47:36  host: agy131.internetdsl.tpnet.pl

    key: a do lasu czasami nie chodzisz na kilka dni?

  • 0

    8. ~Wieszak  2009-04-26 12:22:07  host: user-89-108-229-99.mobile.playmobile.pl

    Zamontowałbym to na dachu w samochodzie. hehe. Ja takie rozwiązania popieram. Jeżeli będą w masowym użyciu, czy to takie ładowarki, czy telefony na baterie słoneczne, to będzie to miało autentyczny, mierzalny i przekładający się na zużycie energii wpływ. Sam pokusiłbym się na Samsunga Blue Earth. Tak dla zasady : )

  • 0

    9. ~Gollum  2009-04-26 15:03:35  host: sala110.pjwstk.edu.pl

    key: a nie wydaje Ci się, że słońce jest "troszkę" jaśniejsze i emituje nieco więcej energii w całym spektrum?

  • 0

    10. ~key  2009-04-26 16:06:44  host: user-89-108-222-107.mobile.playmobile.pl

    @7 - chodzę do lasu oczywiście ale nie na kilka dni, a jak już się wybieram to pamiętam o tym żeby mieć naładowaną na full baterię. Poza tym od kiedy w środku lasu masz wiatr, który byłby w stanie napędzić taką ładowarkę ;) @9 - masz rację, ale w domu wiatru też nie masz żeby taka ładowarka zdała egzamin, natomiast na dworze gdzie jest wiatr, jest też słońce w dzień. Zresztą gdyby to była ładowarka "awaryjna" to wszystko oki, natomiast przypinając jej łatkę ekologii, bardziej wygląda to na chwyt marketingowy niż dbałość o ekologię.

  • 0

    11. ~  2009-04-26 18:34:35  host: 86-63-87-145.sta.asta-net.com.pl

    A mnie ciekawi jak to sie sprawdzi w temperaturach ponizej 0st.

  • 0

    12.  2009-04-26 18:53:56

    A mnie ciekawi, czy to w ogóle wejdzie w świat :) Na dobra skalę rzecz jasna. 11: No to tylko Indianie będą mogli jej używać ;-) W Moskwie mogą sobie pomarzyć o tym ;)

  • 0

    13.  2009-04-27 10:05:29

    jestem zdecydowanie za! tylko jak to się ma do unifikacji ładowarek?

Dodaj swoją opinię